Autor Wątek: Ostrze Przeznaczenia [Gildia]  (Przeczytany 394 razy)

Sierpień 10, 2018, 09:04:26 pm
Przeczytany 394 razy

Złata

  • Zlata.7654
  • *
  • Information
  • Kandydat
  • Weteran
  • Wiadomości: 1151
  • Boop, bloop.

Cytuj
„W mrocznych zakamarkach Tyrii, starożytne smoki przebudziły się z tysiącletnich drzemek. Najpierw pojawił się Primordus, zmuszając rasę asur do ucieczki na powierzchnię. Pół wieku później przebudził się Jormag i wypędził nornów z Północnych Dreszczogór, zatruwając synów i braci po drodze. Pokolenie później, Zhaitan powstał podczas katastroficznego wydarzenia, które przekształciło kontynent i zalało stolicę ludzkiego narodu Kryty. Rasy Tyrii stanęły na skraju przeznaczenia. Bohaterowie walczyli ze smoczymi sługami tylko po to, by ich umysły zostały skażone na służbę wroga. Armie maszerowały na smoki, ale zostały odepchnięte na bok. Krasnoludy poświęciły całą swoją rasę, aby pokonać jednego smoczego mistrza. Wiek śmiertelników wkrótce mógł się skończyć.

Sześć bohaterów spotkało się, by walczyć o swoje ludy. Eir, nornka o duszy artysty; Snaff, as uriański geniusz i jego ambitna asystentka Zojja; Rytlock, zażarty wojownik na wygnaniu; Caithe, zabójcza sylvari z sekretami; i Logan, dzielny opiekun ludzi. Razem stali się Ostrzem Przeznaczenia. Razem odpowiedzieli na wezwanie. Ale czy to miało wystarczyć?”

Członkowie
- Caithe
- Eir Stegalkin i Garm
- Logan Thackeray
- Rytlock Brimstone
- Snaff
- Zojja

Historia
Zbieranie sojuszników
Ostrze Przeznaczenia powstało w wyniku połączenia dwóch mniejszych grup – Żelaznego Ostrza (Rytlock, Logan i Caithe) i Zguby Smoczych Pomiotów (Eir, Garm, Snaff, Zojja). Zebrali się w 1319 AE ze względu na wezwanie Eir, która pragnęła znaleźć grupę wojowników, gotowych pokonać smocze miniony.
Żelazne Ostrze tymczasowo utworzyło sojusz pomiędzy Loganem, Rytlockiem i Caithe, kiedy byli zmuszeni uciekać od ogrów i niszczycieli w Askalonie przez starożytną bramę asur. Dotarli do Lwich Wrót i zostali aresztowani i zmuszeni do spłaty długu w wysokości 500 sztuk złota oraz zdobycia wolności na arenie, gdzie oficjalnie otrzymali tytuł małej grupy. Okazało się, że bardzo dobrze pracowali jako zespół. Zdobywali sławę, wygrywając mecz po meczu i budowali między sobą bliższe więzi.
Tymczasem grupa Zguby powstała po tym, jak Eir była świadkiem potęgi golemów, które Snaff stworzył wraz ze swoją uczennicą. Nornka została tymczasowo wygnana z Hoelbrak, a wygnanie zostało odwołane dopiero, gdy Eir przyprowadziła „właściwych” wojowników, by stawili czoła smoczym minionom.

Zabijanie potworów
Zguba dotarła do Lwich Wróg, gdzie stanęli na arenie przeciwko Żelaznemu Ostrzu. Dług został spłacony, a obie grupy stały się jedną. Ich pierwszym celem było pokonanie pomiotu smoka. Po wielu dniach planowania i przygotowywania, gildia ostatecznie odniosła sukces i osiągnęła status ważnych osobistości. Chociaż Eir zamierzała kontynuować walkę ze zniszczeniem Jormaga, grupa przyznała, że wciąż brakowało jej wystarczającej siły. Postanowili stoczyć bitwę z większą liczbą poruczników Starszego Smoka. Ostrze Przeznaczenia z powodzeniem pokonało Margusa Lethe i Niszczyciela Życia, a ich sława wzrastała po każdym zwycięstwie.

Walki ze smokami
Podjęli pierwszą próbę pokonania Starszego Smoka, gdy poszli zmierzyć się z Glint po odkryciu, że ta jest porucznikiem jednego ze śpiących Starszych. Dowiedzieli się, że zdradziła swojego mistrza Kralkatorrika i stanęli po jej stronie, by walczyć z nim, kiedy leciał w celu zabicia Glint. Niestety tuż przed walką Logan został odwołany przez królową Jennah, gdy miniony kryształowego smoka zaatakowały Ebonhawke. Pomimo krótkiego członkostwa Eir podjęła decyzję, aby nadal walczyć z wrogiem, wierząc, że wciąż mogą wygrać. Jej decyzja została błędnie skalkulowana i doprowadziła do porażki i śmierci Glint oraz Snaffa. Zawiedzeni porażką, rozczarowani odwołaniem Logana i zasmuceni śmiercią przyjaciela, rozwiązali gildię w 1320 AE.

Połączenie
W 1325 AE, po pokonaniu Mazdaka Przeklętego, Caithe wezwała pozostałych byłych członków Ostrza do Lwich Wrót, by omówić reformację. Grupa zaczęła się spierać i członkowie jeszcze raz rozeszli się, jednak każdy z nich odczuwał żal z powodu braku sukcesu reformacji.
Eir i Caithe kontynuowały próbę zreformowania grupy. Nornka wyruszyła do Askalońskich Katakumb, by odzyskać Magdeara. Rytlock przybył z posiłkami, by ją uratować i zapobiec dalszemu rozlewowi krwi pomiędzy duchami i popielcami.
W Krycie, Separatyści zrujnowali przyjęcie królowej Jennah w rezydencji Caudecusa z okazji podpisania traktu między ludźmi i popielcami. Logan, który uczestniczył w przyjęciu, pomagał ratować królową. W spotkaniu brała udział również Zojja, odkrywając, że Separatyści stosowali asuriańską technologię. Królowa Jennah zdała sobie sprawę, że świat potrzebuje Logana bardziej niż ona sama i odesłała go z Kryty, by mógł podążyć własną drogą.
Caithe wezwała Logana i Rytlocka do Drzewa Zmierzchu, gdzie próbowała zmusić ich do wspólnej pracy, a później próbowała uczynić to samo z Eir i Zojją, jednakowoż oba te razy zawiodły, a pomiędzy wszystkimi narodziły się kolejne konflikty.
W Płomiennej Cytadeli Logan i Rytlock po raz kolejny pokłócili się ze sobą, nim musieli podjąć współpracę. Podczas poszukiwań Gaherona Baelfire’a, Loganowi udało się uratować Rytlocka przed wpadnięciem w lawę. To wydarzenie sprawiło, że zgodzili się spróbować pogodzić różnice w poglądach przy kilku kuflach piwa.
Eir, która bardzo ucierpiała na skutek ostatniego spotkania z Zojją, uciekła na północ, aby dotrzeć do Honoru Fal, skąd planowała wyjść jako bohaterka, za którą wyruszyła Caithe wraz z kilkoma towarzyszami. Podczas podróży Eir odbyłasobie lekcję, której sama musiała się nauczyć pomimo wielokrotnego powtarzania jej przez Caithe i ostatecznie wróciła do Ostrza Przeznaczenia, by pomóc walczyć z Zhaitanem.
Zanim Logan i Rytlock przybyli, by pomóc Zojii w Tyglu Wieczności, nawiązali między sobą bliskie stosunku, nawet nazywając się „braćmi”. Dzięki temu Zojja postanowiła przynajmniej spróbować porozmawiać jeszcze raz z Eir.
W zrujnowanym mieście Arah udało się zebrać wszystkich razem. Ostrze Przeznaczenia wyruszyło, by walczyć z Zhaitanem.

Rozwiązanie
Po upadku Zhaitana, Rytlock zaczął szukać sposobu na oczyszczenie efektu Foefire i zniknął we Mgłach po wskoczeniu do portalu. Pozostali członkowie Ostrza Przeznaczenia dołączyli do Paktu na Pustkowiach Maguumy, aby zbadać tropy dotyczące aktywności Mordremotha, a następnie odkryli, że Zefiryci chronili bardzo potężny przedmiot, jajo Glint. Niestety jajko zabrała Caithe i zniknęła wraz z nim.
Logan, Zojja, Pan Iskierka, Eir i Garm przystąpili do Paktu, by zdjąć Mordremotha, ale zostali rozdzieleni i porwani przez niego, kiedy rozbił flotę Paktu. Wkrótce po zniszczeniu floty, Rytlock powrócił przez Mgły jako pierwsze Widmo i wykorzystał nowe umiejętności do wyśledzenia Eir więzionej przez Faolain. Spotkanie było krótkie. Eir została zamordowana przez Faolain podczas daremnej próby ucieczki przed bestią.
W Zagłębiu Auric Exaltedom udało się wykryć jajko Glint poruszające się po okolicy, wciąż trzymane przez Caithe. Kiedy została zaatakowana przez Faolain, dowódca Paktu i jego zespół uratowali ją i zabrali jajo. Caithe zniknęła ponownie.
Gdy Pakt wylądował w Leżu Smoka, udało im się uratować Logana i Zojję. Przeżyli doświadczenie bliskiej śmierci w Zniszczonych Łupinach, które wyczerpały ich siłę i wykorzystały do stworzenia mordremów.
Caithe pojawiła się niedługo potem, błagając o zaufanie Dowódcę Paktu. Wraz z Rytlockiem pomogli zabić Faolain, a następnie dołączyli do bitwy przeciwko Mordremothowi w umyśle smoka. Ostrze Przeznaczenia pomogło zabić kolejnego Starszego Smoka, ale straszliwym kosztem.
W 1329 AE, w służbie pamięci Eir, Garm został odzyskany przez Rox i wrócił do Hoelbrak. Logan i Zojja wciąż dochodzili do siebie po ciężkich doświadczeniach. Rytlock zgodził się dołączyć do Dowódcy Paktu i tych, którzy pomogli zabić Mordremotha w nowej gildii, zwanej Smoczą Strażą. Caithe pozostała niezależna, w późniejszym etapie śledziła Białą Opończę i jej działania.
Ostrze Przeznaczenia zostało rozwiązane. Braham Eirsson poprowadził nornijską ekspedycję do Dalekich Dreszczogór, zwaną „Ostrze Przeznaczenia”, której celem było zabicie Jormaga i pomsta matki.

Obecnie gildia nie istnieje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 09:21:29 pm wysłana przez Xar »


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?