Autor Wątek: Laboratorium: CORE  (Przeczytany 357 razy)

Październik 05, 2018, 06:15:49 pm
Przeczytany 357 razy

Davros

  • Saphir.8564
  • Information
  • Kandydat
  • Wiadomości: 234
Centralny Obszar do Rozmów o Eksperymentach (CORE)

CORE jest największą salą w Głównym Kompleksie Badawczym i jedynym pomieszczeniem na zerowy poziomie (pracownie są na poziomie minus pierwszym). Oświetlenie w tym miejscu składa się z lewitujących leniwie nieco poniżej sufitu jasnych magicznych kul, które dają jasne światło, do złudzenia przypominające słoneczne. Każdej z nich jest w rzeczywistości mechanizmem typu Żyro, otoczonym świecącą, magiczną powłoką. Zapasowe urządzenia tego typu można skierować także do pracowni, jeżeli potrzeba tam dodatkowego oświetlenia.
Centralne miejsce w sali zajmuje wielka maszyna, pozwalająca na wyświetlanie hologramów. Teoretycznie daje możliwość szczegółowej wizualizację projektów, a w praktyce bywa rzadko wykorzystywana, jako że tworzenie trójwymiarowych wizualizacji to czasochłonne zajęcie. Test systemu hologramu polega na wyświetleniu wielkiej, różowej postaci tańczącego norna.

Przy prawej ścianie znajdują się bardziej konwencjonalne urządzenia wyświetlające, takie jak monochromatyczne asurańskie ekrany, czy też przeznaczone dla zagorzałych tradycjonalistów tablice z kredą. Te ostatnie często bywają pokryte nieczytelnymi i nieuporządkowanymi napisami opatrzonymi gąszczem strzałek i dopisanych do nich równie nieczytelnych komentarzy. Większość lewej ściany jest zajęta przez trzy wielkie wyświetlacze podłączonymi do dość potężnego komputera.

W dalszej części pomieszczenia znajdują się dwie nachodzące na nie mniejsze prostopadłościenne sale ze stołami laboratoryjnymi, zasadniczo dedykowane przeprowadzaniu tych bardziej wybuchowych praktycznych prezentacji. Na samym zaś końcu, naprzeciwko wejścia usytuowane jest przejście do dalszej części Głównego Kompleksu Badawczego, w tym także do TRASHu.


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?