Autor Wątek: Laboratorium: Ogólny Opis  (Przeczytany 303 razy)

Październik 05, 2018, 06:24:25 pm
Przeczytany 303 razy

Davros

  • Saphir.8564
  • Information
  • Kandydat
  • Wiadomości: 234
Ogólny opis Laboratorium

Cytuj

Stojąc przy najdalszej od wejścia ścianie BOKu, zbliżasz swój medalion do tabliczki na piedestale podtrzymującym będącą tu chyba od zawsze kamienną statuę smoka. Gdy znajduje się już niecały centymetr od ukrytego czytnika, do Twoich uszu dobiega najpierw seria piknięć, a chwilę później statua smoka opada powoli, znikając całkowicie w dziurze w podłodze, odsłaniając szeroki, pochyły korytarz, prowadzący ostro w dół, dosyć duży, by pomieścić golema transportowego.

W miarę schodzenia coraz głębiej korytarzem oświetlonym skąpym, zielonkawym światłem emitowanym przez doczepione do ścian przy podłodze niewielkie dziesięciościenne świecące kryształy, tropikalna atmosfera położonego w sercu Maguumy miasta ustępuje chłodnemu, podziemnemu powietrzu, o wiele bardziej suchemu za sprawą równomiernie rozmieszczonych na suficie, metalowych puszek, podłączonych do grubej rury biegnącej u góry tunelu.
Po dość długim, marszu dochodzisz do sali wejściowej — wykutego w podziemnej skale pomieszczenia w kształcie pięciokąta foremnego o promieniu sześciu metrów, podpartego pięcioma grubymi, metalowymi belkami wychodzącymi z jego narożników i zbiegającymi się na środku sklepienia. Pod każdą z nich stoi golem bojowy, wszystkie gotowe rzucić się na nieuprawnionego do przebywania w tym miejscu intruza.

Ruszasz w kierunku zamkniętych polem siłowym wrót w ścianie po lewej stronie kąta naprzeciwległego do wejścia. Te prowadzą do Głównego Kompleksu, gdzie zamierzasz się udać, a za drugimi, umieszczonymi symetrycznie od wejścia, po prawej stronie, znajduje się jeszcze dłuższy tunel, prowadzący do rozległego systemu jaskiń, w których usytuowany jest TRASH.

Ponownie zbliżasz swój medalion do konsoli przy drzwiach po lewej od wejścia. Tym razem odczyt trwa zauważalnie dłużej — liczba i trudność prób, jakim poddawany jest w tym miejscu medalion znacznie przekracza tę potrzebną do otwarcia wejścia w BOK-u. Po chwili rozlegają się dwa piknięcia i pole siłowe znika, otwierając wejście, i na powrót pojawia się, zaraz po twoim przejściu przez próg. Przepuszczenie tędy większej grupy osób czy też jakiegoś transportu wymagałoby dodatkowego dostosowania jednorazowych ustawień otwarcia przy pomocy konsoli obok drzwi.

Kilka kroków za bramą korytarz rozwidla się — prowadząca w dół odnoga wiedzie do mniejszych sal–pracowni, w których technolodzy wykonują właściwą część pracy i gdzie znajduje się większość potrzebnych im do tego urządzeń, w tym sporo niezwykle zaawansowanych, zebranych najczęściej w specjalistycznych pracowniach. Na wprost natomiast znajduje się CORE, czyli coś na kształt sporych rozmiarów sali konferencyjnej, gdzie uczeni mogą zebrać się, by rozmawiać o wykonywanych projektach i prowadzić odpowiednie prezentacje. Sala została w tym celu wyposażona w wielki, holograficzny projektor umożliwiający przedstawianie trójwymiarowych schematów konstruowanych urządzeń, a także innych obrazów w razie potrzeby. Znajduje się tam także całkiem potężny, asurański komputer z trzema wyświetlaczami wysokością przewyższającymi dorosłego popielca (licząc wraz z rogami), oraz dwa puste stoły laboratoryjne, przystosowane do wykonywania bardziej wybuchowych praktycznych pokazów.Nowe laboratorium dzieli się na trzy części:

BOK (Blok Organizacyjno-Komunikacyjny) — jedyna część znajdująca się na powierzchni Miasta Aiwe, a nie głeboko pod nią, i jedyna, do której dostęp ma każdy członek bractwa. Zajmuje budynek starego laboratorium i z założenia jest miejscem, gdzie można przyjść, by poprosić technologów o wykonanie czegoś, bądź oficjalnie porozmawiać z nimi w innych sprawach.

Główny Kompleks Badawczy — zbiorcza nazwa dla pomieszczeń, będących miejscem codziennej pracy technologów. Znajdują się w wykutych, skalnych salach położonych dwieście stóp pod miastem. Składa się nań CORE (Centralny Obszar do Rozmów o Eksperymentach), laboratoria ogólnego zastosowania, gdzie technolodzy mogą wykonywać większość co bardziej standardowych zadań oraz kilka dodatkowych sal, które są adaptowane na specjalistyczne laboratoria w zależności od aktualnych potrzeb i możliwości.

TRASH (Tymczasowe Rezerwy Automatów i Sprzętów Historycznych) — archiwum laboratorium Aiwe, gdzie przechowywane są dzieła technologów nie będące obecnie w użyciu. Usytuowane jest w ogromnym systemie jaskiń pod miastem Aiwe na głębokości jeszcze większej, niż Główny Kompleks. Członkowie bractwa mają dostęp do informacji o urządzeniach przechowywanych w TRASHu (o ile dane na temat jakiegoś nie zostały utajnione) za pośrednictwem zlokalizowanego w BOKu terminala oraz papierowej dokumentacji.Dostęp do pomieszczeń laboratorium jest przyznawany technologom za pomocą specjalnych kluczy dołączonych do medalionu. W połączeniu z zaawansowanymi systemami zabezpieczającymi medaliony bractwa, daje to świetną ochronę przed niechcianymi gośćmi.

Obecnie w Głównym Kompleksie znajdują się następujące specjalistyczne pracownie:
  • 5 wolnych pracowni

W Laboratorium prócz technologów pracuje kilkunastu asystentów. Początkowo pomagali oni przy budowie placówki, a obecnie pełnią oni funkcję konserwatorów i techników, pilnując, by wszystko działało jak należy.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2018, 07:57:47 pm wysłana przez Davros »


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.