Autor Wątek: Szkolenie na straznika - etap III  (Przeczytany 8190 razy)

Grudzień 28, 2016, 01:14:35 pm
Odpowiedź #60

Subortis

• RapName.9315
  • Information
  • Kandydat
Przynęta, odwrócenie uwagi, zabójstwo, pułapka te możliwości rozważał Subortis gdy jego sługi były już bliżej lekkim ruchem dłoni wskazał krzaki a jeden z nich szybko pobiegł w stronę wypływającej krwi, podczas gdy reszta chowańców wróciła do swojego poprzedniego zajęcia czyli rozmieszczenie w terenie. Sam nekromanta w razie jakiegoś ataku zorganizował na dłoni emanującą mroczną energię aby w razie niespodziewanego ataku móc szybko zareagować i nie być dłużny swoim napastnikowi.

Grudzień 28, 2016, 01:39:47 pm
Odpowiedź #61

Iovina Swordsinner

• Zlata.7654
  • Information
  • Kandydat
Popielczyni zebrała dużo powietrza w pysk, aż jej policzki wydęły się nienaturalnie.
- Mówisz? - Spojrzała na Varrusa, a później przeniosła wzrok na Szalonego. - Wie może Pan, gdzie ten Pimpuś mógł pójść? - Nie wierzyła, że to powiedziała. Aż na chwilę schowała pysk i oczy za łapą, którą przetarła futro. Później jeszcze westchnęła ciężko, chcąc zademonstrować zażenowanie własnym postępowaniem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2017, 06:15:04 pm wysłana przez Iovina »

Styczeń 14, 2017, 10:53:33 pm
Odpowiedź #62

Mototada

• Mototada.4931
  • Information
  • Kandydat
Plac główny
Rozmowę mężczyzny z popielcami przerwał strażnik który właśnie nadbiegł.
 - Panie Varrusie. Zostałem przysłany by w trybie natychmiastowym przyprowadzić pana do strażnicy. Bardzo proszę bez zadawania pytań się ze mną tam udać. Sprawa jest bardzo pilna. - Powiedział strażnik. Varrus popatrzył ze zdziwieniem na niego a niego a następnie na Iovine po czym wzruszył ramionami i powiedział - Jak trzeba to trzeba. - Po czym oddalił się za strażnikiem w stronę strażnicy. Iovina pozostała na placu sama z mężczyzną.

Iovina
Starszy mężczyzna nie zwrócił uwagi na strażnika. Cały czas patrzał się na ogon Popielki. Ocucił się dopiero po zakończonej sytuacji. - Co? Gdzie ja jestem? Co się stało? - Powiedział mężczyzna po czym spojrzał na rękę w której trzymał smycz. - Pimpuś. Gdzie jest nasz Pimpuś? Znów się bawi w chowanego. Co za niecnota z niego. - Przeniósł wzrok na Popielke - Czy pani zjadła mojego Pimpusia? - Zapytał gniewnie po czym powiedział już spokojniej- Nieeee to nie mogła być ona. Pimpus by zjadł ją. Gdzie jest mój Pimpuś. Gdzie jest nasz Pimpuś. A pan widział Pimpusia? Znaczy Pani.- Powiedział kierując ostatnie słowa do popielki.

Rejtan
Goście byli zajęci sobą. Pili, jedli i rozmawiali w najlepsze. Co niektórzy klepali kelnerki po pośladkach. Barman spojrzał na monety po czym je zabrał i wzrok przeniósł na Rejtana. - Przestrogę dla podróżnych powiadasz? Unikajcie południa i popołudnia. Jest bardzo gorąco a okolica roi się od bandytów którzy czekają tylko na takie osoby osłabione gorącem. - Barman powrócił do czyszczenia kufli. W karczmie zaczęło się robić naprawdę głośno i tłoczno. Nagle drzwi otworzyły się z niesamowitym impetem, w nich stanął przerażony mężczyzna. Wszyscy skierowali swój wzrok na przybyłego. Ten rozejrzał się po gospodzie i wyjąkał - B..b.bb.bbaa.bbbbaandyci! BANDYCI! - Po czym nagle rozległ się dźwięk wystrzału a mężczyzna padł na ziemie martwy.

Subortis
Miniony przeczesujące okolice nic nie znalazły. Ten który udał się wzdłuż strumyka krwi znalazł ciało strażnika. Wrócił następnie do swojego pana.

Pin Pini
Obserwując całe zamieszanie związane z Subortisem pin mogła dostrzec lezące ciało za krzakiem. Na ta chwilę okolica wydawała się spokojna.

Asper i Calheb
Do Aspera od tylu podszedł Tien.
- I jak ci idzie? - Zapytał Aspera - Używałeś już analizatora?

Spoiler
Z wiadomych powodów Varrus został wykluczony z PBFa.
Termin odpisów: 18.01.2017 23:59

Styczeń 15, 2017, 12:42:07 am
Odpowiedź #63

Pin Pini

• Sylviaoflight.6231
  • Information
  • Kandydat
Asurka dała znak swojemu sokołowi przyzywając go do siebie, po czym nakazała mu okrążyć ciało, w promieniu kilkudziesięciu metrów, w poszukiwaniu ewentualnych sprawców.

Sama natomiast, ostrożnie się rozglądając, również okrążyła ciało, jednak w mniejszej odległości, nie próbowała do niego schodzić, sądząc zapewne, że wkrótce pojawi się przy nim Subortis. Postanowiła zaczekać ponad jego głową i osłaniać go z góry przed ewentualną zasadzą.

Styczeń 15, 2017, 12:06:34 pm
Odpowiedź #64

Iovina Swordsinner

• Zlata.7654
  • Information
  • Kandydat
Ze zdziwieniem spojrzała za Varrusem, niezadowolona, że w obliczu takiej sytuacji musi zostać sama. Podeszła do mężczyzny i ostrożnie objęła jego ramię.
- Wydaje mi się, że ostatnio gdzieś go widziałam. Zechce Pan ze mną pójść? - zapytała łagodnie.

Styczeń 18, 2017, 04:25:26 pm
Odpowiedź #65

Rejtan

• rejtan.2489
  • Information
  • Kandydat
  • Na daleką podróż tylko buty Rejtana!
widząc padającego w progu mężczyznę, wysunąłem przed siebie dłoń by postawić w drzwiach podwójną barierę. Błękitna ściana miała zatrzymać bandytów na zewnątrz, oraz chronić gości przed kolejnymi strzałami. Do mnie znachorzy! - zawołałem do medyków. Szukałem wzrokiem jakiegoś miejsca którym moglibyśmy się z tamtąd wydostać.

Styczeń 18, 2017, 05:16:09 pm
Odpowiedź #66

Asper Adamantis

• ArtanisJoy.7640
  • Information
  • Kandydat
Obejrzał się na Tiena po przeczytaniu przepustki podanej mu wcześniej.
Uniósł ją wyżej i powiedział.
- Ma papiery. A co do pakunku - wskazał ruchem głowy torbę - dobrze że podszedłeś. Czy muszę sprawdzać to urządzeniem?
Zwrócił się spowrotem do Calheba
- Glejt pozwala Tobie wejść ale pakunek musimy sprawdzić. Pokaż mi co przywozisz, daj sprawdzić analizatorem lub zostaw pakunek i zgłoś się po niego później. - powiedział spokojnie
tekst alternatywny

Styczeń 18, 2017, 08:05:56 pm
Odpowiedź #67

Subortis

• RapName.9315
  • Information
  • Kandydat
Podszedł w stronę ciała, najpierw nakazał jednemu ze swoich chowańców go obleźć w razie gdyby była tam schowana zainstalowana bomba, która uaktywni się przez jakąś czynność. Jeśli nic się nie stanie nekromanta podejdzie i sprawdzi puls po czym rozejrzy po ziemi czy nie ma gdzieś przypadkiem narzędzia zbrodni. Ciało dokładnie sprawdzi by znaleźć coś co mogłoby stwierdzić tożsamość zabitego, następnie oceni jego ranę i to w jaki sposób zginęła.

Styczeń 21, 2017, 10:56:03 am
Odpowiedź #68

Calheb Wingathore

• Information
  • Kandydat
Widocznie zirytowany postawą strażnika popatrzył wymownie na nowoprzybyłego i rzekł - Czy wy wiecie jak to urządzenie działa, czy bezmyślnie wypełniacie rozkazy? - mówiąc to wywrócił oczami i kontynuował - Odpowiadam za tą szkatułkę i jej zawartość. Jeżeli jesteście na tyle niekompetentni, że nie potraficie jasno określić działania tego... CZEGOŚ... To, przykro mi, ale nie możecie wymagać dobrowolnej zgody na taką procedurę z mojej strony...

Styczeń 21, 2017, 03:37:36 pm
Odpowiedź #69

Asper Adamantis

• ArtanisJoy.7640
  • Information
  • Kandydat
Słowa mężczyzny nie wywołały na jego twarzy żadnej emocji.
-Przybywa Pan na teren siedziby gildii. Jest Pan zobowiązany do podporządkowania się jej zasadom i procedurom. Nie ja je ustalam lecz wypełniam swoje obowiązki. Musze Pana sprawdzić i to co Pan wnosi. Glejt wygląda w porządku. Jednak nie obejmuje tego co jest wnoszone, a co może być niebezpiecznym przedmiotem. Urządzenie nam to powie odczytując poziom wydzielanej ze magii. - powiedział spokojnie - Czy takie wyjaśnienie jest zadowalające?
tekst alternatywny

Styczeń 24, 2017, 03:53:17 pm
Odpowiedź #70

Calheb Wingathore

• Information
  • Kandydat
Mężczyzna wysłuchał dokładnie słów Aspera, po czym gładząc swą brodę zapytał - Rozumiem, proszę w takim razie o sporządzenie protokołu, w którym zawrzecie, że pomimo moich wątpliwości wykonaliście badanie, a za wszelkie uszczerbki zawartości szkatułki odpowiedzialni jesteście wy. - jego twarz nie zdradzała żadnych emocji. Tym razem był oschły i wyrachowany. Najwidoczniej miał już dość całej tej szopki.

Styczeń 24, 2017, 06:19:38 pm
Odpowiedź #71

Asper Adamantis

• ArtanisJoy.7640
  • Information
  • Kandydat
- Rozumiem. Ma Pan zastrzeżenia do procedur. Pańskie prawo. - wskazał dłonią na koniec kolejki - Proszę zatem o spisanie własnych zastrzeżeń, uzupełnię je o uwagi własne dotyczące Pańskiego nastawienia sugerującego niechęć do współpracy. Wchodzi Pan na zasadach lub czeka Pan aż ktoś dowie sie od kowala czy faktycznie zamawiał coś co mogło by być zniszczone w wyniku rewizji. Inni czekają by wejść zgodnie z codzienną procedurą.
tekst alternatywny

Styczeń 30, 2017, 07:47:52 am
Odpowiedź #72

Calheb Wingathore

• Information
  • Kandydat
Mężczyzna spoglądał jeszcze chwilę na strażnika i widząc, że nie jest w stanie nic wskórać w obecnej sytuacji ze zrezygnowaniem wręczył szkatułkę i wzdrygnął ramionami - Róbcie co musicie robić...

Marzec 10, 2017, 12:03:16 pm
Odpowiedź #73

Asper Adamantis

• ArtanisJoy.7640
  • Information
  • Kandydat
 - Dziękuję za współpracę - powiedział spokojnie jak by cała ta rozmowa przed chwilą się nie odbyła po czym skinął mężczyźnie uprzejmie i uruchamiając trzymane w dłoni urządzenie przesunął je jak go uczyli nad pakunkiem który ten chciał wnieść do siedziby.
tekst alternatywny