Autor Wątek: Wykład "Primordus"  (Przeczytany 458 razy)

Lipiec 19, 2017, 10:03:10 pm
Przeczytany 458 razy

Iovina Swordsinner

  • Zlata.7654
  • Information
  • Kandydat
  • Wiadomości: 155
Obecnym na wykładzie zostały przekazane informacje na temat Pradawnego Smoka Primordusa.

Cytuj
  Pierwszy z Pradawnych Smoków, który przebudził się w Tyrii. Miejsce spoczynku Primordusa mieściło się w jaskini znajdującej się głęboko pod ziemią, gdzie Smok został uznany przez asury za posąg emitujący dużą ilość magicznej energii. Z tego powodu w pobliżu Smoka została zbudowana Centralna Izba Transferowa. Primordus początkowo miał obudzić się w 1078 roku AE, ale po klęsce jego najpotężniejszego generała, Wielkiego Niszczyciela, jego przebudzenie zostało opóźnione o dwa pokolenia, aż do 1120 roku AE. Po jego powstaniu, inne Starożytne Smoki zaczęły się przebudzać, jeden po drugim.
  Po przebudzeniu Primordusa jego sługi, niszczyciele, zaatakowały Głębiny Tyrii, zaprzepaszczając wszelkie nadzieje rasy asur na powrót do ich naturalnego środowiska. W czasie pełnego przebudzenia Primordusa, ostatni z krasnoludów przeszedł Obrzęd Wielkiego Krasnoluda i wszyscy udali się pod ziemię do walki ze Smokiem i niszczycielami. Ci, którzy zostali byli uważani za strażników przy wejsciach do Głębin. Mieli zapewnić, że słudzy Primordusa nigdy nie dotrą na powierzchnię. Mimo tych starań, sługi Pradawnego Smoka przedzierają się, co wskazuje na to, że Krasnoludy przegrywają.
  Primordus pozostał pod powierzchnią i rozbijał ogromne obszary podziemnych regionów, zmuszając więcej ras - takich jak skritty i murrellow - do opuszczenia Głębin. W wyniku tych działań sługi Smoka można spotkać wszędzie na powierzchni. Jedyną rasą, która została do tej pory pod ziemią są dredge, ale i one osiedliły się bliżej powierzchni.
   Zamiast skorumpowanych, żywych istot Primordus oraz jego czempioni wolą tworzyć sługi wyłącznie z ziemi i ognia, zazwyczaj spławiając ich w basenach lawy. Niemniej, niszczyciele nadal mogą być uszkodzonymi, żywymi istotami, które otacza skała, dopóki ciało nie stanie się lawą, choć ostatecznie nie zostały zauważone takie niszczyciele. Jeden z czempionów, Królowa Niszczycieli, stworzyła niszczycieli w podobnych do jajek kapsułach, co sugeruje, że jest skażoną, żyjącą istotą i może być unikalnym czempionem lub nową formą niszczycieli.
   W wielkim tomie "Pradawne Smoki" zapisane jest, że poprzednie przebudzenie Primordusa jest jedynym znanym w historii. Krasnoludzkie legendy mówią o wielu Wielkich Niszczycielach, które dziś uważane są za odniesienia do Primordusa i jego armii.

Uczestnicy
Prowadzący:
Iovina Swordsinner
Ravela

Uczestnicy:
Mumifikatorka
Warden Mathre
Ereltana
Veripma Trevelyan
Rheged Burningblood
Kirinchan
Asper Adamantis
Zina Noctis
Thante Neo
Gaedrim


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?