Autor Wątek: Rodzinne spotkanie - część I - Kronika  (Przeczytany 478 razy)

Sierpień 30, 2017, 11:27:59 pm
Przeczytany 478 razy

Saltantem Ad Mortem

  • Saltantem ad mortem.4268
  • Information
  • Kandydat
  • Wiadomości: 204
  • We live as we dream - alone.
Członkowie Aiwe zebrali się w guild hall'u aby omówić szczegóły związane z tajemniczą wiadomością, która dostał Ahire Whiteblood. Wszyscy wiedzieli, że to pułapka, jednak białowłosy zdecydował się aby zbadać dokładniej tę sprawę.
Dzięki precyzyjnym umiejętnością śledczego Ladriana udało się ustalić, że osoba, która w liście podszywała się pod Ann, siostrę Ahire to tak naprawdę mężczyzna, co więcej materiał z jakiego został wykonany papier należy do jednych z rzadszych i droższych, krwawym jesionie.
Kiedy grupa dotarła na miejsce spotkania zastali tam zakapturzoną postać z charakterystycznym symbolem na plecach:

Cytuj
Jednoręki wszedł do środka, reszta czekała by nie zostać zdemaskowanym. Zamaskowana postać ujawniła swe obliczę, ku zdziwieniu była to kobieta z opisu przypominająca Ann. Kiedy tańczący ze śmiercią usłyszał jej głos, był jak w transie, podszedł do niej żeby ją przytulić, nie spodziewał się jednak ataku. W jego brzuch został wbity zatruty sztylet, on sam wycofał się kilka kroków do tyłu i upadł, w tym momencie do jaskini wszedł Menma i oddał jeden strzał raniąc ramię atakującego, któremu ostatecznie udało się uciec. Grupa widząc całe do zdarzenie bezzwłocznie ruszyła do swojego kompana, żeby go ratować. Pierwszy podszedł do niego sylvari Gaedrim, który przejęty losem swojego przyjaciela uklęknął przy nim i starał się mu pomóc, następnie egzekutorka Złata chciała podbiec, żeby rzucić na ciało Salt'a glif w celu ratowania rannego, jednak pod wszystkimi oprócz Wardena pojawiła się studnia spowalniająca czas. Warden natomiast podszedł do Menmy i po krótkiej sprzeczce wymierzył miecz na wysokości gardła mężczyzny, ten jednak z zaskoczenia oddał strzał z pistoletu, który nie zranił Wardena, gdyż był to magiczny pocisk, dzięki niemu do głowy strażnika napłynęły wizję z przeszłości Menmy i jego motywach, o tym, że nie jest nieprzyjacielem, a wręcz przeciwnie. Ladrian sprytnie jednak postawił wcześniej iluzję i pojawił się obok brata Ahire celujac w niego z pistoletu. Warden jednak uprzedził detektywa o dobrych zamiarach mężczyzny. Menma, który również był zatruty postanowił przed swoją śmiercią oddać rękę Saltowi, którą uprzednio uwiązał opaską uciskową i rewolwer (Jedyną ocalałą pamiątkę po Ann). Po odcięciu ręki i zabezpieczeniu jej, proces wyniszczania organizmu przyspieszył się i całkowicie wyniszczył mózg Menmy zabijając go przy tym.
Grupa odeskortowała rannego Saltantem'a do lecznicy razem z ręką, którą Kaeiles włożyła do specjalnego pojemnika, utrzymującego kończynę w nienaruszonym stanie.


Uczestnicy

- Saltantem Ad Mortem (GM)
- Warden Mathre
- Penturia
- Ladrian Breeze
- Złata Srebnooka
- Kaeiles Mathre
- Gaedrim

« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 09:02:54 am wysłana przez Saltantem Ad Mortem »


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?