Autor Wątek: Nagła wiadomość cz. 1  (Przeczytany 598 razy)

Grudzień 22, 2017, 12:12:20 pm
Przeczytany 598 razy

Ravael

  • Ravael.7842
  • Information
  • Kandydat
  • Wiadomości: 947
  • ( ̄へ ̄)
   Aiwe dostało informację o miejscu, gdzie ponoć oddział zwiadowców Aiwe było przetrzymywanych przez niedobitków Opończy. Na Polach Gendarran kilku śmiałków spotkało się i pomówiło ze zwiadowczynią, która zaprowadziła ich do portalu. Zaraz po otworzeniu przejścia do przedziwnego miejsca zwiadowczyni okazała się już dawno martwa, więc niemożliwym było, żeby to ona ich tu zaprowadziła. Jednak nie tylko jej ciało się tam znajdowało. Na miejscu awijczyków zastał makabryczny widok. Wyścielona truchłami - świeżymi i starymi - droga prowadziła w stronę wodospadu, którego szum zagłuszał odgłosy otoczenia. Gdy grupa podeszła bliżej, dostrzegła siedzące na moście gargulce. Małe stworzenia z innego planu zatrzymały awijczyków i poinformowały ich o niebezpieczeństwie związanym z przejściem przez wodospad, którego woda była ponoć zaklęta i zabijała. Zaoferowały przybyszom wymianę - odgadnięcie zagadki za opuszczenie morderczej bariery. Ich zawód był ogromny, gdy zagadka okazała się za prosta dla Mumufikatorki. Bardziej zawiedzeni byli jednak awijczycy, ponieważ okazało się, że woda cały czas była zwykłą wodą, a stworzenia jedynie pogrywały sobie z nimi. Jeden z gargulców skończył w przepaści. Los drugiego, psotnego demona został w rękach Wardena, który nie pozwolił, by taka istota pozostała przy życiu.
   Droga za wodospadem doprowadziła awijczyków do miejsca, gdzie przed sobą widzieli ogromną arenę oraz prowadzący do niej, lodowy most. Na dole, na obszernej platformie zobaczyli ogromną stertę kryształu w kolorach czerwieni i czerni, która okazała się zniszczonym, Jadeitowym golemem, a na środku zapieczętowanego starca. Gdy drużyna zastanawiała się, co zrobić, usłyszeli w głowie głos mężczyzny. Wyjaśnił awijczykom, że jest mistrzem magii tajemnej i potrzebuje przejść dalej, ponieważ chce dogonić kogoś, kto chce wykraść stronice księgi niejakiej Aiwe. Grupa, choć niechętnie, zgodziła się pomóc starcowi w zamian za zaprowadzenie do wyjścia z tajemniczego miejsca. Rozbili trzymające w uwięzi mężczyznę runy i ruszyli dalej. Karsus Manshoon Elminster Zalathorm, bo tak przedstawił się mistrz magii, prowadził awijczyków przez ruiny prastarego więzienia, gdzie w jednym miejscu dostrzegli ogrom ciał małych demonów i pokruszone posągi. Tajemniczy złodziej, którego ścigał Karsus łamał wszystkie pieczęcie nadal pozostając nieuchwytnym.
   Dalsza pogoń zaprowadziła ich do miejsca, które Karsus nazwał "Gabinetem Strażnika", ale Strażnika nie było widać. Po chwili rozglądania się, drużyna usłyszała HUK. Gdy się odwrócili, dostrzegli, że drogę za nimi zasłoniły ogromne włócznie, a zza murów wyskoczył demon, który w najmniej strachliwej istocie wywołałby lęk...

Prowadzący:
Ravael
Uczestnicy:
Warden Mathre
Kaeiles Mathre
Penturia
Mumifikatorka
Nassan Hosted
Artayas
Iovina Swordsinner
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2017, 12:17:10 pm wysłana przez Ravael »


There are no comments for this topic. Do you want to be the first?