Gra

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Od dłuższego czasu panowała nuda. Brak zajęcia był zabijany spędzaniem czasu w karczmie, ale i tego wszyscy mieli już powoli dość. Do siedziby gildii posłaniec przyniósł list. Był on zaadresowany do wszystkich, nie do Xar-a, nie do konkretnej osoby, ale do wszystkich.
List
Obrazek
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

W Crown's Nest siedziała szkicując coś węgielkiem Sahtara, gdy nagle jej uwagę zwrócił posłaniec z listem. Sięgnęła dłonią po list i przeczytała go na głos. - Równo siedem dni [...] - Nie zawiedźcie mnie. Odłożyła list na miejsce i wróciła na swoje miejsce gdzie oddała się rysowaniu. - Jeżeli list był adresowany do wszystkich to chyba też powinnam się tam udać. Westchnęła. - Będę pewnie tylko problemem.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Ciekawe... - Mruknął Ignatius. Spojrzał z błyskiem zainteresowania w oku, na czytającą Satharę. List dotyczył wszystkich, więc mnie także! - pomyślał.
- Będę tam, za siedem dni, a teraz wracam do baru. - rzekł, po czym wrócił na swoje miejsce przy barze.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nes siedziała przed wejściem do karczmy. Był piękny słoneczny dzień - dokładnie taki jak lubiła ta różowa sylvari. Zadowolona podziwiała ulice Boskiej Przestrzeni i tutejszych mieszkańców. Zawsze ciekawiło ją to miasto i obyczaje. Spostrzegła posłańca, który wchodził do Busted Flagon. Nestrella podążyła za nim. Zobaczyła, że wręcza On wszystkim jakiś list, Ona także dostała zapisany kawałek pergaminu. Ciekawe co to za zadanie ? Pomyślała podekscytowana. Nie mogę się doczekać ! Uśmiechnęła się szeroko. Rozpromieniona podeszła do baru aby zamówić Krasnoludzkie Ale. Trzeba uczcić nowe zadanie !.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Inferno siedział popijajc cos z butelki. Nagle zwrocil uwage na zamieszanie w karczmie. Wszyscy gadali o siedmiu dniach i spotkaniu. Może być ciekawie. pomyślał. Szybko jego ciekawość zaspokoił posłaniec podając mu list. Popielec przeczytał te pare zdań i wyszedł. Musze sie przygotowac. powiedział cicho.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Don odpoczywał w cieniu przed wejściem do Crown's Nest., gdy przechodzący obok niego posłaniec rzucił mu list, wybudzając go z popołudniowej drzemki. Asura miał własnie wysyczeć w kierunku posłańca kilka przekleństw, gdy jego uwagę przykuł otrzymany list. Przeczytał go cicho i chwile się zastanawiał -zjawie się i zobaczę o co chodzi - powiedział cicho do siebie -jeśli nie zapomnę...
Po tych słowach schował list do kieszeni i ponownie zapadł w sen.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Gdy posłaniec przyniósł list Draco siedział razem z Del przy stole i dyskutowali na jakiś temat. Mówili dosyć cicho, bo nie chcieli robić większego hałasu niż ten, który i tak tutaj panował, a po drugie uważali, że temat nad którym się rozwodzili nie jest czymś wartym publicznego rozgłaszania. Kilka sekund po tym usłyszał głos sylvari czytający treść listu. Gdy kobieta przestała czytać zwrócił się do Delory i z przebiegłym uśmieszkiem na pysku spytał:
- Heh... może być ciekawie... idziemy?
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

*Nie odrywając wzroku od swojego rozmówcy, zwróciła uszy w stronę charakterystycznego dźwięku głosu Sylvari. Gdy zrozumiała w czym rzecz, uśmiechnęła się, szczerząc kły.* - Ba. Za długo trzymam ogon w jednym miejscu. Tak, może być ciekawie. - *Przyznała mu cicho rację.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Severus siedzial w karczmie i spokojnie popija miód gdy nagle jego uwage przykuło poruszenie reszty towarzyszy z bractwa. Wstał więc i chwycił list, który przekazywali sobie członkowie Leth mori Aiwe,
I ja także sie tam zjawie powiedział po czym zagwizdał patrzac w kierunku stolika przy którym wczesniej siedział i ruszył w kierunku wyjścia, chwile za nim wybiegł za nim jego lampart Akamaru.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Fortuna wisiała na drzewie od ponad dwóch godzin. Gdy wlazła w pułapkę zastawioną na dziki, pętla zawiązała się dookoła jej kostki i podniosło ją do góry nogami... półtora metra nad ziemią. Nóż którym mogła by ewentualnie przerwać linę wypadł jej z dłoni. Więc niestety była zdana na pomoc innych
Nagle w środku dziczy pojawił się posłaniec... widząc uwięzioną Fortunę podbiegł wcisnął jej do kieszeni zwinięty i zapieczętowany list, po czym pobiegł dalej znikając we mgle
Heeeej może byś mi pomógł !! krzyknęła ale goniec już jej nie słyszał
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nycklar był w drodze do karczmy, gdy lekko trącił go nieznajomy mu człowiek. Nawet nie obejrzał się za siebie i pobiegł dalej. Sylvari zmarszczył brwi - Ludzie... - po chwili zorientował się, że ma w kieszeni list. Odpieczętował go i szybko przeczytał - Zapowiada się ciekawie - powiedział do siebie i wrzucił list do pobliskiego ogniska
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Astaarott przemierzając świat dalekie krainy odnalazł prawdopodobnie rozszarpane przez jakieś dzikie zwierzę ciało. - Biedny nieszczęśnik, pewnie nawet nie wiedział, co go zaraz spotka...- Sprawdźmy któż to mógł być Nekromanta przeszukując kieszenie zauważył zakrwawiony i pognieciony list. - Podpisane Stary znajomy, ciekawe kto to jest i co od nas chce. No nic, trzeba to sprawdzić. Nie zwlekając ani chwili dłużej skierował swe kroki ku wyznaczonemu miejscu.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Wszyscy niecierpliwie czekali w Busted Flagon na przybycie zleceniodawcy. Dzień zbliżał się ku końcowi. Z nudów cała drużyna już od jakiegoś czasu popijała piwo. Jedenastu, tylu śmiałków czekało na informacje. Tuż przed wybiciem północy drzwi do głównej sali otworzyły się. Przez szerokie wejście do środka mozolnie weszła maszyna, golem. Urządzenie było niezwykle zaawansowane technologicznie. Po krótkiej chwili ciszy, metalowy twór zaczął mówić. - Od znajomego! - Głos golema był bardzo dobry, nie dało się słyszeć żadnej niedoskonałości.

"Wybaczcie, że nie mogłem stawić się na spotkaniu osobiście. Zatrzymały mnie bardzo ważne sprawy, które od teraz dotyczą także Was. W zastępstwie przysyłam Wam mojego najlepszego golema, P.O.X-2. Będzie waszym towarzyszem, aż do końca wędrówki na miejsce zlecenia, którego się dla mnie podjęliście. Przejdźmy zatem do rzeczy. Pragnę, abyście odszukali dla mnie pewną rzecz, która znajduje się w nie do końca bezpiecznym miejscu. Przygotowałem dla was mapę oraz zleciłem namalowanie obrazu przedstawiającego cel waszej wędrówki. Mam nadzieję, że będą pomocne. Zgodnie z moimi obliczeniami powinniście dotrzeć tam w ciągu trzech dni, jeżeli wyruszycie natychmiast. Życzę wam powodzenia, i mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie."

Po tym jak golem zakończył odtwarzanie wiadomości, ze schowka na jego przedniej części wysunęły się jakieś kartki. Pierwsza z nich była nieco porozrywana, ale czytelna. Była to mapa, z której wynikało, że celem podróży jest malownicza kraina w okolicach Rata Sum.


Drugą rzeczą, która opuściła wnętrze golema, był obraz. Ręcznie malowane dzieło sztuki pokazywało jakieś budynki.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Drużyna zatrzymała się na polanie, żeby odsapać i coś zjeść. Byli już mniej więcej w połowie drogi. Słoneczna pogoda budziła przyjemną atmosferę wśród grupy, a lekki wietrzyk ułatwiał oddychanie podczas długiego marszu
Fortuna spoglądała z przymrużonymi oczyma to raz na mapę to raz na oparty o kamień obraz. Skrawek papieru zdecydowanie przedstawiał Metrica Province, teren należący do... Asurów wymamrotała na głos, lecz bardziej do siebie. Zrobiła bardzo zniesmaczoną minę. Miejsce które przedstawiał sam obraz było jej kompletnie nieznane. To już zagadka dla karłów - burknęła, po czym rozejrzała się po przyjaciołach. Chwile popatrzała na wszystkich, ale jej wzrok zatrzymał się dłużej na Donie.
aiwe_database

Re: Gra

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Kiedy drużyna zatrzymała się na polanie, Don siedział pod drzewem i jadł coś, co dla innych ras wydałoby się obrzydliwe, on jednak zajadał to ze smakiem. Nagle spostrzegł, że wpatruje się w niego Fortuna. Asura rozejrzał się, żeby upewnić się czy patrzy własnie na niego. Nie widząc nikogo wstał i podszedł do Sylvari. -Co chcesz liściasta? powiedział Don cały czas jedząc strawę. Czemu się tak na mnie patrzysz?
-Spójrz na mapę i obraz. powiedziała Fortuna podając Donowi skrawki papieru. Znasz to miejsce? Asura uważnie przyjrzał się mapie, a potem obrazowi. Czy to nie oczywiste? To północno-wschodnia część Metrica Province, a budynek na obrazie należy do Inquest.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości