Nie mogę spać, bo kradną mi miedź w kukurydzy!

To właśnie tutaj są składowane wszystkie stare wpisy z Głosu Aiwe - czyli naszej gildyjnej gazety.
aiwe_database

Nie mogę spać, bo kradną mi miedź w kukurydzy!

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nie mogę spać, bo kradną mi miedź w kukurydzy!
Obrazek
Obrazek
Dramat pana Leopolda z Claypool, którego pole kukurydzy jest terroryzowane przez nieznajomych złodziei rud miedzi.

Pan Leopold W. (lat 64), pracował jak to codziennie w swym młynie, gdzie pomagał sąsiadowi z naprzeciwka. Przez mieszkańców Claypool poszkodowany jest postrzegany jako miły starszy pan, lecz z kompleksem na temat swego kukurydzianego pola. Dnia 35 Sezonu Latorośli w godzinach porannych, pan Leopold wyszedł sobie na przerwę z pracy w młynie oraz doglądał swego pola. Jego oczom ukazały się dwie sylwetki: jedna duża, a druga mniejsza. Pan Lepopold był zaciekawiony niecodziennym zjawiskiem, dlatego zaczął przyglądać się dokładniej swemu polu z kukurydzą. Oba kształty okazały się być: Popielcem o jasnej białej sierści oraz człowiek z długimi włosami oraz brodą. Pan Leopold dostrzegł nieproszonych gości tuż przy swej ukrytej w kukurydzy, rudzie miedzi, którą Popielec zaczął kopać. Brodaty człowiek, wyglądający na starego, zauważył pana Leopolda, który przerażony i zdenerwowany, chwycił za swe widły oraz pobiegł w stronę złodziei kruszcu. Wiejskim dialektem oraz podwórkowymi groźbami pan Leopold krzyczał oraz ścigał złodziei, którzy zabrali mu cenną rudę. Popielec i człowiek natomiast mieli o wiele więcej kondycji oraz zniknęli w Drogowskazie. Naoczni świadkowie potwierdzają, że jeden z nich krzyczał podczas biegu - "Szybko do Miasta Aiwe!" - po czym zniknęli obydwaj, a Drogowskaz wrócił do poprzedniego stanu aktywności.

Dramat pana Leopolda rozprzestrzenił się na pobliską mieścinę Shaemoor, gdzie dozorcy kukurydzy, również pilnują swych pól przed złodziejami polującymi na ukryte złoża miedzi.

~ Gazeta: Wieść Boskiej Przystani - Artykuł z dnia 35 Sezonu Latorośli
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości