Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Teraz jest Wt lis 24, 2020 8:07 pm

Autor Wiadomość
     Tytuł: Czarne Karty Historii [Kampania]
    PostNapisane: Pn mar 09, 2020 7:54 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe
    Znaczące funkcje fabularne

Komandor (PvE) Kapitan (PvP) Narrator (RP)
    Tło muzyczne. Kliknij, żeby włączyć.

Obrazek

Jest to następna seria z cyklu głównej fabuły Aiwe, w której gracze będą mogli poznać lepiej historię naszej organizacji, jak i odkryć nowe intrygi z nią związane. W skład Czarnych Kart Historii wejdą różne typy RP, od tych in-game, po typowo pisane (pbf). A może nawet głosowe - kto wie.

PIERWSZA CUTSCENKA (VIDEO)

PROLOG: ZAPROSZENIE

EPIZOD 1: PORWANIE

EPIZOD 2: POMOC

EPIZOD 3: WYZNANIE

EPIZOD 4: KLEPSYDRA

DRUGA CUTSCENKA (VIDEO)

EPIZOD 5: PATROL

EPIZOD 6: PRZEMOWA

Cytuj:
    Każdy z nas wiedział, że coś jest na rzeczy, jednak przymykaliśmy na to oko. Staraliśmy się udawać, że wszystko jest w porządku, tak było łatwiej. Możesz nazwać to brakiem odwagi... albo lenistwem, nie mi to oceniać. Historia robi to najlepiej.

Edelhart

Obrazek

Profil gracza: RP | PvE | PvP

Tytuł: Re: Czarne Karty Historii [Kampania]
    PostNapisane: Cz mar 26, 2020 11:13 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe

Obrazek

PostNapisane: So kwi 11, 2020 3:14 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe

Obrazek

79 dnia sezonu Zephyra miasto Aiwe otrzymało nietypowe - bo zaadresowane przez królową Divinity's Reach - zaproszenie, na spotkanie, podczas którego jej wysokość chciała omówić pewną poufną i nieco delikatną kwestię. Na to małe, kameralne zebranie został zaproszony jeden z Radnych Aiwe, aczkolwiek Jennah dopuszczała możliwość jego przyjścia wraz z obstawą, w postaci paru mieszkańców miasta Aiwe. Wydarzenie to zostało zaplanowane na 85 dzień sezonu Zephyra i miało się odbyć w godzinach wieczornych. Aiwijczycy mogli się jednak jedynie domyślać, o co dokładnie mogło chodzić.
    Obrazek
    Skrót wydarzeń

PostNapisane: So kwi 18, 2020 2:35 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe

Obrazek

Na tablicy ogłoszeń miasta Aiwe pojawiło się ogłoszenie wywieszone przez Xara, którego bardzo zaniepokoiły ostatnie wydarzenia.

Cytuj:
    Drodzy mieszkańcy miasta Aiwe, jak i przybysze w nim przebywający. Wydarzyła się bardzo niefortunna sytuacja, otóż jak część z Was może wiedzieć - w ostatnich dniach do naszego "domu" - na prośbę Królowej Jennah - został zaproszony niejaki "James Crott", którego celem było zbadanie pewnej sprawy dotyczącej miasta Aiwe. Królowa co prawda do tej pory nie poinformowała mnie o szczegółach jego misji, ale wierzę, że nasza sojuszniczka sprowadziła Jamesa w dobrej wierze, by pomóc nam w problemie, o którym jeszcze nie wiemy. Niestety wszystko wskazuje na to, że pan Crott zaginął. Miał pojawić się w mojej samotni, gdzie planowaliśmy omówić pewne szczegóły jego przebywania w mieście Aiwe, jednak tego nie zrobił. Poczyniłem też kilka prób skontaktowania się, ale wygląda na to, że człowiek ten całkowicie przepadł. Martwią mnie też pewne plotki, które dobiegły moich uszu mówiące o tym, iż James został porwany. Jak sami się zapewne domyślacie - sytuacja nie wygląda za ciekawie. Samo to, że Crott nie daje znaków życia to jedno, ale jego zniknięcie nie stawia też naszego miasta w najlepszym świetle. Królowa Jennah z pewnością liczyła na to, że zadbamy o jej wysłannika i będzie u nas bezpieczny, tymczasem jej człowiek ginie bez śladu. Nie twierdzę, że wina za to co się stało może spaść na nas, aczkolwiek może pozostać pewien niesmak, który odbije się na przyszłości naszych relacji z królestwem Divinity's Reach.

Myślę, że powinniśmy się niezwłocznie zainteresować sprawą jego zniknięcia. Liczę na to, że znajdzie się grupa śmiałków, którzy wezmą tę sprawę na własne barki.

Ostatni trop prowadzi do karczmy znajdującej się w dzielnicy Rurikton. To właśnie tam widziano Jamesa Crotta.

Władca miasta Aiwe,
    Xar
    Obrazek

Skrót wydarzeń

PostNapisane: N maja 17, 2020 2:34 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe

Obrazek

Na tablicy ogłoszeń miasta Aiwe pojawiło się ogłoszenie wywieszone przez Jamesa Crott.

Cytuj:
    Przyjaciele. Sytuacja w jakiej się znalazłem, zmusza mnie to tego, bym zgłosił się do Was o pomoc. O ile zazwyczaj staram się takie sprawy rozwiązywać sam, tak tym razem wiem, że nie ma najmniejszych szans bym podołał. Działanie w pojedynkę - na własną rękę - byłoby samobójczą misją.

Otóż z tego co do tej pory udało mi się dowiedzieć, poluje na mnie pewna grupa. Nie wiem jednak jeszcze kim są ci ludzie i czego ode mnie chcą. Zależy im na pojmaniu mnie tak bardzo, iż dopuścili się rzeczy strasznej, a mianowicie porwali moją niczemu winną przyjaciółkę. Wiedzą, że tego tak nie zostawię i skoro nie mogą mnie złapać, to rozegrali to tak, bym to ja do nich przyszedł.

Nie pozostaje mi nic innego niż zorganizować misję mającą na celu uratowanie jej z rąk tych bandytów. A przy okazji dowiedzenie się tego, czego ci ludzie właściwie ode mnie chcą.

James Crott
    Obrazek

Skrót wydarzeń

PostNapisane: Śr maja 20, 2020 4:53 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe

Obrazek

James podszedł późnym wieczorem do Tablicy Ogłoszeń miasta Aiwe i wywiesił na niej ogłoszenie. Zanim odszedł, przeczytał je jeszcze raz, by upewnić się, że jest na nim wszystko, co powinno być, po czym odszedł w swoją stronę.

Cytuj:
    Drodzy Aiwe.

Przemyślałem kilka spraw i w związku z ostatnimi wydarzeniami, zdecydowałem, iż należą się Wam pewne wyjaśnienia. Czas przerwać milczenie i wyznać Wam tajemnicę, którą skrywałem. Pierwotnie nie przewidywałem tego robić, ale gdy poznałem Was bliżej i na własne oczy zobaczyłem czym naprawdę jest miasto Aiwe, doszedłem do wniosku, że nie byłoby sprawiedliwe, gdybym krył przed Wami prawdę. Zasługujecie na nią.

Dlatego chciałbym zaprosić Was na kolację, podczas której będziemy mogli na spokojnie omówić pewien temat.

James Crott
    Obrazek

Skrót wydarzeń

PostNapisane: N maja 24, 2020 1:25 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe

Obrazek

Krótko po ostatnich wydarzeniach, na tablicy pojawiło się nowe ogłoszenie.

Cytuj:
    Mieszkańcy miasta Aiwe,

Doszły mnie słuchy, że sprawa użycia Klepsydry Aiwe wywołała duże poruszenie w naszym mieście i rozniosła się bardziej, niżbym tego chciał. Muszę przyznać, że trochę się tego obawiałem. Wierzyłem jednak, że sprawa ta przejdzie mniejszym echem.

Przyznaję. To prawda, że udało nam się poznać jak działa ten artefakt.

Dlatego by uniknąć plotek, narastania konfliktów i różnych spekulacji na ten temat, myślę, że nie ma co dłużej trzymać tego w tajemnicy - robiło się to wystarczająco długo.

Macie prawo poznać jak Klepsydra działa. Wiem też, że Aiwe by tego chciała.

Dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych na oficjalne użycie Klepsydry Aiwe.

Władca miasta Aiwe,
    Duch Xara
    Obrazek

Skrót wydarzeń

PostNapisane: N maja 24, 2020 1:33 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe

Obrazek

PostNapisane: Wt cze 09, 2020 5:01 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe

Obrazek

Na tablicy ogłoszeń miasta Aiwe pojawiło się ogłoszenie wywieszone przez mężczyznę w średnim wieku, który wyglądał na mocno zaniepokojonego.

Cytuj:
    Drodzy mieszkańcy miasta Aiwe!

Wielu z Was zapewne mnie nie kojarzy - jestem John Hester. Zdarza mi się współpracować z miastem Aiwe, ot od czasu do czasu handluję tutaj moimi towarami. Szanuję to miejsce, jego wieloletni dorobek oraz zasady i nie kryję się z tym - kiedy tylko nadarzy się okazja, to zawsze wypowiadam się o nim w dobry sposób. Dotychczas też nie zdarzało mi się prosić miasta o pomoc, bo nie miałem takiej potrzeby, ale sytuacja w jakiej znalazłem się ja oraz moja rodzina, zmusza mnie do tego, by wywiesić tutaj to ogłoszenie.

Otóż od pewnego czasu na mojej posiadłości dochodzi do dziwnych sytuacji, które niepokoją moją rodzinę. Nasze plony są niszczone, zwierzęta straszone i wyciągane poza nasz teren - a czasem nawet zabijane. Takie sytuacje nie zdarzały się w przeszłości. Wygląda to tak, jakby ktoś robił to umyślnie - nigdy jednak nie udało mi się złapać sprawcy na gorącym uczynku.

Dlatego proszę Was Aiwe o pomoc - byłbym wdzięczny, gdybyście spędzili trochę czasu w mojej posiadłości i przyjrzeli się temu wszystkiemu.
    Obrazek

Skrót wydarzeń

PostNapisane: Pn wrz 21, 2020 2:40 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe

Obrazek

Na tablicy ogłoszeń miasta Aiwe pojawiło się ogłoszenie wywieszone przez jednego ze strażników.

Cytuj:
    Drodzy mieszkańcy oraz przybysze miasta Aiwe!

Na placu głównym miasta odbędzie się ważna przemowa, podczas której podzielę się z Wami zdobytą przeze mnie wiedzą, gdyż nareszcie udało mi się zweryfikować, iż moje przypuszczenia są prawdziwe. Zebrane przeze mnie materiały pokażą pełen obraz o Aiwe, a nie tylko jego urywek. Co bardzo możliwe, że rozwieje pewne wątpliwości.

Informacja, którą Wam przekażę, da podgląd na to, jak ogromne wyzwanie i brzemię spoczywa na gildii. Dodatkowo wszyscy staniemy przed podjęciem ważnej decyzji.

Władca miasta Aiwe,
    Xar
    Obrazek

Skrót wydarzeń
    Uczestnicy

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]