Stara piwniczka - mini teatr

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nestrella zeszła do zakurzonej piwnicy. Słyszała kiedyś jak rozmawiali w karczmie o tym miejscu - piwnicy teatralnej. Teraz pomieszczenie było opuszczone i zapomniane. Sylvari podziwiała stare plakaty rozwieszone na ścianach. Zadziwiający był też widok beczek z piwem i winem. Na jednej z nich leżał jakiś kubek, Nes wytarła go o szatę i nalała odrobinę trunku z beczki. Podniosła niepewnie i powąchała. Mmmmm... wino, jakże cudny zapach... Łyknęła ostrożnie. Pyszne ! Uzupełniła zawartość naczynia do pełnia i przysiadła na krześle, które stało obok. Z kolejnym łykiem zaczęła zatapiać się w marzeniach. Jakże cudowna musi być praca aktorki... Sztuki, bale, no i mnóstwo fanów... Szkoda że wszyscy zapomnieli już o tym miejscu...
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Do piwnicy teatralnej zawitał łotrzyk. Przybył tam tylko po to żeby znaleźć jakieś cenne rzeczy ku jego zdziwieniu ktoś już tam był. Niepostrzeżenie przemkną koło Sylvari i oparł się o ścianę. *Czego tu szukasz?* Powiedział oschło nie wyglądając za kaptura.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Ja ? Nes podskoczyła zdziwiona nagłym pojawieniem się łotrzyka. Ja tylko przyszłam rozmyślać... Zmierzyła łotrzyka wzrokiem, po czym ośmielona winem odrzekła : A w ogóle gdzie są twoje maniery ? Najpierw wypada się przedstawić a potem można pytać ! Oczy Nes błyszczały zadziwiającym blaskiem. Nalała kolejny kubek trunku.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Słuchał z obojętnością i spokojem tego co mówiła Nes. Po chwili podniósł głowę ujawniając bardziej swoją twarz. *Mówisz że najpierw trzeba się przedstawić? Ciekawe.* Z oczu Naniela było można wyczytać lekką wrogość. *Jeśli tak ci na tym zależy to możesz mnie nazywać Nanielem czy jak tam chcesz, mało mnie to obchodzi.* Podszedł do stolika który stał nieopodal. Przetarł kurz który tam był po czym się o stolik oparł. *Więc mówisz że przyszłaś tutaj rozmyślać? Radze ci odejść stąd i nie wracać przynajmniej tak długo puki ja tu jestem.*
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Tak ? Taki z Ciebie twardziel Nanielu ? Oczy Sylvari jakby płonęły. A może wykazał byś nieco kultury w obec kobiety ? W ogóle to.. jestem Nestrella uśmiechnęła się słodko. W końcu należymy do jednego bractwa.. Znalazła niedaleko drugi kubek. Wyczyściła go i nalała do pełna wina. Wręczając kubek łotrzykowi, mrugnęła do niego. Napijmy się za Leth Mori Aiwe !
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Popatrzył z zdziwieniem, zdziwił się na prośbę wypicia z nią po powiedzeniu jej tego co powiedział. *Gdybyś znała mnie chociaż trochę byś wiedziała że nie jestem jakiś zżyty z tą gildią.* Popatrzył złowrogo. *Zanim zadasz mi pytanie dla czego więc w niej jestem to odpowiem ci tak jak mówię wszystkim jestem w niej z własnych powodów.* Zdjął kaptur ujawniając całą swoją twarz. Wziął kubek i napił się wina które dała mu Nes. *Widzę że cie nie przekonam żebyś stąd odeszła. Więc przynajmniej mi nie przeszkadzaj. * Odstawił kubek i ruszył w stronę skrzyń które były nieopodal i zaczął w nich czegoś szukać.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Do starej piwniczki wpadł zakapturzony Charr. Rozejrzał się po pomieszczeniu, po czym schował szybko paczuszkę z której wydobywały się piski za szatę i warknął. - Cholera... Wszędzie was pełno... Nawet nie ma gdzie samemu pobyć... Chwycił pierwszą butelkę z winem z brzegu i wypił ją duszkiem. - Co was tu sprowadza? Spojrzał na Naniela. - Chyba to czego szukasz leży w tamtym kufrze. Zakapturzony Charr pokazał łapą na skrzynię zawaloną starymi gratami i ciuchami.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nes obserwowała Naniela. Gdy otwierał kolejny kuferek zobaczyła piękny srebrny wisior w kształcie smoka. Może choć ten drobiazg, mógłbyś zostawić ?Zerknęła niepewnie nałotrzyka. A może... może podarowałbyś mi go ? błysk w oczach Nestrelli powrócił. Przyglądała się rysom Jego twarzy. Była podekscytowana, że pomimo skrywania się i kaptura.. Tak widziała dokładnie tą twarz... Cwaniak, lecz przystojny i w głebi duszy dobry - pomyślała
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Przeglądał kolejne kufry i wkładał co ciekawsze rzeczy do kieszeni. Gdy usłyszał głos Charra nawet nie zwrócił na niego uwagi tylko od razu poszedł do miejsca o którym powiedział. Gdy Nes poprosiła Naniela o wręczenie bransoletki spojrzał oburzony na Sylvari. *Chcesz tą bransoletkę? Masz pewnie i tak nie jest warta tyle na ile wygląda.* Znajdował coraz ciekawsze rzeczy po maski po jakieś stroje w których występowali tutejsi aktorzy. W końcu po jakiś czasie skończył przeszukiwać skrzynie i siadł na jednym z krzeseł. *Widzę że i ty Charze szukasz miejsca gdzie nie ma gildii. Powiem ci trudne to są zmagania bo sam takiego miejsca szukam od dłuższego czasu.* Spojrzał w kierunku Nes wyglądała wyjątkowo zadowolona z faktu tego że dostała bransoletkę od Naniela.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Zerknęła na Popielca cuhnącego alkoholem. Spojrzała zachwycona na bransoletę z wisiorem smoka. Dziękuję Uśmiechnęła się szeroko do łotrzyka. Wiesz... chyba zaczynam rozumieć dlaczego tu jesteś. Dłuższą chwilę wpatrywała się w złodziejaszka po czym przypomniał się jej Charr. Witaj, skądś Cię znam ?zapytała.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Nie, nie znasz mnie. Charr odwrócił się i udał się w stronę wyjścia z piwniczki. - Jak spotkacie Xara to powiedzcie mu, że czekam tam gdzie zwykle. Warknął po czym pomyślał "Drzewko i łotrzyk... Zatłukę tą wiewiórę..." Charr opuścił bez pożegnania piwniczkę zabierając ze sobą wino i złoty naszyjnik z prawdopodobnie drogim kamieniem.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Łotrzyk siedział i przyglądał się Charrowi który także wydał mu się znajomy. *I ten chce czegoś od Xara* Mrukną cicho. *Cóż skoro już tak siedzimy to ty może się przedstawisz... Wymagałaś tego ode mnie a sama zadajesz pytania bez przedstawienia się.* Spojrzał na Sylvari która znajdowała się przednim.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Sylvari odprowadzała wzrokiem Charra. Co On taki nerwowy ? pomyślała. Łotrzyk wyrwał ją z zamyślenia. Ahh.. tak.. przepraszam. Uśmiechnęła się. Jestem Nestrella, dla znajomych Nes. Puściła oczko. Może jeszcze wina ? podeszła do beczki aby uzupełnić swój kubek.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Popatrzył do kubka który stał obok żeby się upewnić czy coś się w nim znajduje. Wziął kubek i podszedł do beczki gdzie stała Nes by uzupełnić kubek. Staną przed Sylvari po czym napełnił kubek. Więc Nestrello o czym rozmyślałaś zanim przyszedłem? Człowiek oparł się o ścianę i założył jedną rękę na drugą i popijał powoli wino.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nes łyknęła trunku, delektując się jego smakiem. Spojrzała na mężczyznę stojącego na wprost niej. Ktoś mógłby powiedzieć że o głupotach... Myślałam o aktorstwie - jakie musi być fascynujące. Wcielać się w różne role i mieć fanów. Także o ludziach i tym jak bardzo każdy różni się od innych. pociągnęła kolejny łyk myśląc : Po co ja mu to mówię ? Chyba przesadzam dziś z winem... Zmierzyła łotrzyka wzrokiem, dokładnie się mu przyglądając. Ty jednak znasz pewnien aspekt aktorstwa. Jej twarz przybrała poważną minę. Odgrywasz rolę twardziela i gbura. Chowasz się pod tą maską. Lecz każdy, kto potrafi dobrze obserwować innych, zauważy że to tylko wymyślona przez Ciebie rola. Zaczerpnęła wina by dodać sobie więcej odwagi. Nie byłbyś w Leth Mori Aiwe, gdybyś był taki naprawdę. Xar świetnie potrafi dobierać ludzi. Człowiek robiący tylko za złodzieja i maszynkę do zabijania nie miałby tu miejsca. Uśmiechnęła się niepewnie, obawiając się reakcji Naniela na jej słowa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości