Teren do nauki inżynierii

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Obrazek

Niedaleko kopalni na jednym ze względnie płaskich terenów został wydzielony teren, gdzie powstało miejsce w którym członkowie bractwa mieli szansę podszkolić swe umiejętności technologiczne. Powstał tam mały budynek otoczony murkiem.

Część budynku została wydzielona na miejsce, gdzie znajdowały się rozłożone różnorakie szkice, projekty i inne rysunki techniczne. Były tutaj zarówno plany opracowywanych projektów, jaki i czysto treningowe szkice. To właśnie przy tym stanowisku można było we względnym spokoju poćwiczyć swe umiejętności w przelewaniu myśli na papier.

Kolejna część zawierała różnorakie sprzęty alchemiczne - kolby, moździerze, alembiki, próbówki etc. Tam także znajdowały się odczynniki - od tych łatwo dostępnych po kilka rzadszych pozycji. Często dochodziły z tamtej strony syki, szmery i bulgotania, a czasem także ostre zapachy.

Na zewnątrz, do budynku przylegał skromnych rozmiarów piec hutniczy do topienia metali i produkcji różnorakich stopów. Obok niego stało kilka pojemników wypełnionych odłamkami metali, kawałkami rudy i różnymi innymi ich postaciami. Znajdował się tam także jeszcze jeden pojemnik z którego wystawały różnorakie formy do odlewania.

Gdyby lekcja bądź projekt wymagało skonstruowania czegoś z drewna, do dyspozycji jest stanowisko z piłą, która z łatwością przeżyna się przez wszelkie nawet twardsze drewno. Obok niej znajduje się także szafka z narzędziami do dalszej obróbki tego materiału oraz szuflady pełne różnego typu gwoździ, wkrętów itp.

Kolejną sekcją była część rusznikarska - znajdowało się tutaj kilka stołów wraz z oporządzeniem i wszelakimi precyzyjnymi narzędziami. Pod ścianą stały półki uginające się od pojemników ze smarami i innymi substancjami, a także paczkami pełnymi części zamiennych i składowych broni palnych.

Na terenie placówki znalazło się także miejsce dla skromnej biblioteczki. Były tutaj zwoje, podręczniki dla mniej lub bardziej zaawansowanych oraz książki tematyczne. Gdyby ktoś chciał spędzić czas we względnym spokoju i ciszy mógł tutaj samodzielnie poszukiwać wiedzy i doszkalać się.

Miejsce to zostało otwarte niedawno, ale było już gotowe na przyjęcie pierwszych chętnych chcących zgłębiać tajniki technologii.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Visterion przystanął przed budynkiem, przyglądając się mu w zamyśleniu. Po jakimś czasie ruszył do jego wnętrza i począł przechadzać się , poddając oględzinom wszystkie napotkane pomieszczenia i przyrządy. W pomieszczeniu koncepcyjnym, jak nazwał w myślach pokój z planami, poświęcił dłuższą chwilę na przeglądnięcie przykładowych projektów, szczególną uwagę zwracając na te zawierające szkice wieżyczek i działek obronnych. Na pokój alchemiczny poświęcił jedynie moment, po którym wyszedł na zewnątrz by obejrzeć piec hutniczy. Pokiwał tam głową z aprobatą, spoglądając na dostępne narzędzia. Na stanowisko stolarskie rzucił jedynie okiem.
Po oględzinach oparł się o ogradzający budynek murek i raz jeszcze zlustrował wzrokiem budynek. - Dodać strzelnicę albo jeszcze lepiej poligon, to będzie tu całkiem nieźle. - Rzekł cicho do samego siebie, po czym pogrążył się w swoich myślach.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Ellie była zajęta rozpakowywaniem kilku pudeł w magazynku, więc nie usłyszała cicho krzątającej się po pracowni asury. Cała praca nie szła jej zbyt szybko z powodu jednej ręki na temblaku. Niemniej jednak w końcu skończyła rozstawiać pojemniki do szafek, zamknęła je na klucz i wyszła z magazynku. Widząc jakieś ślady bytności pod jej nieobecność rozejrzała się po pomieszczeniu, a gdy nikogo nie znalazła swe kroki skierowała na zewnątrz, gdzie zauważyła opierającego się o murek asurę. -Dzień dobry! Mogę w czymś pomóc?-zapytała uprzejmie.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Uniósł głowę w stronę Ellie. - Dobry, pani... Ellie? Dobrze pamiętam? Nie ma potrzeby, dziękuję. Po prostu zastanawiam się nad możliwym rozwinięciem tego nowo otwartego ośrodka szkoleniowego. Doszedłem do wniosku, że przydałby się dodatkowy, wydzielony teren, w którym uczący się mogliby sprawdzać swe wynalazki i konstrukcje. Rozumiesz, testować wszystko na miejscu, zamiast wybierać się po za teren gildii z potencjalnie niestabilnym ładunkiem wybuchowym. - Potarł podbródek. - Oczywiście sam obszar musiałby być odpowiednio zabezpieczony, żeby nawet najbardziej nieudany eksperyment nie zaszkodził reszcie gildii. Do tego można by dodać też strzelnicę. Najlepiej by było taką z ruchomymi celami, by móc również testować wieżyczki. - Zmarszczył nieco czoło. - Choć znakiem zapytania jest dla mnie, czy istnieje potrzeba rozwinięcia. Z przykrością muszę zauważyć, że w naszych szeregach można spotkać stosunkowo niewielką ilość osób zainteresowanych inżynierią. - Visterion mówił wyraźnie, ale dość szybko, nie dając rozmówcy wielu okazji do wtrącenia.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Kobieta właśnie wracała ze swojej zmiany w bibliotece, chciała jeszcze wpaść po drodze do tawerny, aby wziąć coś do domu, do jedzenia. Dostrzegła spore zamieszanie na terenie przy kopalni. Co prawda widziała, że od kilku dni trwają tam różne prace budowlane, ale dopiero teraz widziała efekt tych działań.

Hmm czyli w końcu powstał teren, na którym będę mogła trenować swoje umiejętności - pomyślała i zaczęła się rozglądać po okolicy, a gdy ostrzegła Visetiona i Ellie przywitała się z nimi skinieniem głowy.

- Ummm witajcie - powiedziała spokojnie
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Ellie nawet nie próbowała wtrącić czegokolwiek, wiedząc że i tak nie przebije asury wypluwającego słowa niczym karabin maszynowy. Kiedy natomiast odniosła wrażenie, że ten skończył mówić, odpowiedziała-Tak, tak. Wiem, że poligon doświadczalny byłby wskazany, ale spokojnie, nie wszystko na raz. To jest kwestia, którą dopiero mam zamiar poruszyć z zarządem. Co do strzelnicy... Póki co, to wydaje mi się, że to możesz trenować na gildyjnej arenie, ale dokładnie ci nie odpowiem, musiałbyś porozmawiać z kimś kto się nią zajmuje.-odetchnęła-Masz rację, na chwilę obecną nie ma zbyt wielu zainteresowanych, choć być może niebawem to się zmieni; pożyjemy - zobaczymy.
Gdy rudowłosa zobaczyła nadchodzącą Trill, pomachała jej zdrową ręką-Witaj, cóż cię tutaj sprowadza?
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Asura kiwnął głową ze zrozumieniem, słuchając odpowiedzi Ellie, po czym dodał: - Oczywiście, wszystkiego naraz zrobić się nie da. Wysunąłem jedynie propozycje. - Wzruszył lekko ramionami. - Ja sam nie tego wszystkiego nie potrzebuję, mam w końcu własną pracownię i poligon testowy.
Słysząc przywitanie przeniósł wzrok z Ellie na Trill. - Witaj. - Rzekł jedynie, pozwalając jej odpowiedzieć na pytanie Ellie.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Brązowowłosa uśmiechnęła się łagodnie w stronę asury i Ellie, chwilę jeszcze przyglądając się otoczeniu.

- Prawdę mówiąc- zwróciła się do Ellie - Wracam z biblioteki i szłam tędy z ciekawości, bo od kilku dni widziałam tu spore poruszenie, ale nie sądziłam, że powstanie tu coś tak przydatnego. Sama ostatnio mam problemy z tym, by coś skonstruować, w dodatku ręka nadal mi doskwiera, ale widzę, że tutaj będę mogła trochę podziałać - uśmiechnęła się szerzej.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Ellie także uśmiechnęła się do Trill-Heh, jak widzisz mi też ręka doskwiera, więc coś nas łączy.-dziewczyna odwróciła się i popatrzyła chwilę na budynek po czym obróciła głowę-Ruszasz dalej, czy chcesz się czymś zająć?
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Trill przez moment milczała, po czym zaczęła grzebać w swojej torbie, a chwilę potem wyciągnęła z niej szkic.

- Chciałabym zrealizować pewien projekt, ale wiem, że może on być ogromnie czasochłonny. Pomijając już koszta sprowadzenia materiałów- to mówiąc pokazała szkic, przedstawiając teleskop na metalowej konstrukcji.

Strzepnęła dłonią i spojrzała na Ellie, a potem na Visteriona.

- Najgorzej będzie z soczewką, wolałabym, aby nie było to szkło, lecz specjalnie do tych celów oszlifowany kryształ.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Ellie przyjrzała się projektowi, wymiarom, a także specyfikacjom. -Ciekawe, ciekawe i godne realizacji-gdy usłyszała o krysztale jako soczewce, chwilę zastanowiła się po czym zasugerowałaHmmm, kryształ to całkiem dobry pomysł, ale pozwól, że zaproponuję coś lepszego... Jest pewien rzadko spotykany minerał, który miałby jeszcze lepsze właściwości niż szlifowany kryształ. Jeśli jesteś zainteresowana mogę rozwinąć temat...
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Visterion wciąż opierał się o ścianę i słuchał rozmowy dwóch kobiet. Gdy Trill pokazała projekt, przyjrzał się mu uważnie, skupiając wzrok głównie na soczewce. Wtrącił się wtedy. - Jeżeli będziesz potrzebowała pomocy przy soczewce, to mógłbym pomóc. Mam doświadczenie i wyspecjalizowane przyrządy do obróbki kryształów. - Zerknął na Ellie, gdy ta wspomniała o "czymś lepszym". - Ale może wysłuchajmy, jaki to rzadki minerał może zastąpić kryształ. Osobiście jestem zaintrygowany.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Ellie chwilkę pobębniła palcami o murek i zaczęła opowiadać-Jest pewna substancja zwana szkłostalą. Nazwa w pewien sposób oddaje jej właściwości, twarda niczym stal, a jednocześnie przeźroczysta niczym szkło. Ma także lepsze właściwości skupiające niźli kryształy.-na wszelki wypadek postanowiła rozwiać potencjalne wątpliwości-Zaznaczę, też że szkłostal nie jest nowym minerałem... To raczej dosyć specyficzna, przesycona magią forma orichalcum. Rzadko się o niej słyszy, gdyż występuje w niewielu miejscach.-tutaj popatrzyła na Trill-Gdybyś zdecydowała się na tę opcję, to trzeba by pomyśleć nad ekspedycją. Być może nie byłoby łatwo, ale z pewnością byłoby warto.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Wzrok Visteriona, z początku skupiony na Ellie, powędrował po chwili słuchania do jego zawieszonej u pasa maski przeciwgazowej. W zamyśleniu zabębnił palcami o wzmocnione szkło, tworzące osłonę twarzy i zapewniający pełen kąt widzenia. Gdy kobieta skończyła mówić, Asura podniósł wzrok i skierował go na Trill, czekając, co odpowie.
aiwe_database

Re: Teren do nauki inżynierii

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Kobieta schowała szkic na powrót do torby, poprawiła palcem wskazującym oprawki na nosie i zamyśliła się na chwilę.

- Hmmm szkłostal ... przyznam, że pierwszy raz słyszę o czymś takim. Rozumiem, że poszukiwania tego minerału nie będą należeć do najprostszych. - podrapała się palcem po skroni i postąpiła kilka kroków, jakby nad czymś intensywnie się zastanawiała.

- A jak z obróbką? No i ciężkością ... ciekawa jestem jak potem przetransportowalibyśmy ten teleskop i czy udałoby się pobudować obserwatorium nad podziemnym miastem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości