Kryształowa Pustynia

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

Re: Kryształowa Pustynia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Kiedy muł zaczął się przyzwyczajać i nie stawiał oporu, norn rozluźnił uścisk pozwalając iść zwierzęciu samodzielnie. Żuki? To nic.. przynajmniej nie musimy się martwić o komary. Dobrze, że nie wybraliśmy się na bagna w Brisban. Odpowiedział norn z początku karawany, mimo luźnego podejścia i obojętnego tonu, wziął na poważnie ostrzeżenia Erel i większą uwagę przykuwał na otoczenie, wyszukiwał podejrzanie wyglądających górek piasku, które mogły się okazać potencjalnym zakopanym i przyczajonym śmiertelnym żukiem. Wojownik szukał również jakiejś roślinności w polu widzenia z której mogli by pobrać chodź trochę wody, zaoszczędzając na własnych zapasach.
aiwe_database

Re: Kryształowa Pustynia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Tylko dla Suba
Po chwili zastanowienia dochodzisz, do wniosku, że nie możesz oszacować, czy wody wystarczy, bo Yavonne nie podała jak długo będziecie szli.
Sub pisze:a czy mogę oszacować na ile dni nam starczy wody?
Przy oszczędnym gospodarowaniu na tydzień, może trochę więcej.
Tylko dla Janusza
Robi się coraz ciemniej i rozpoznawanie roślinności, jest coraz trudniejsze. Sawanne pokrywają głównie, wysokie do pasa, suche trawy, rosnące w kępach to tu, to tam. Od czasu do czasu, trafi się gromadka niskich drzewek, koślawych i wysuszonych przez słońce. Poza tym nie dostrzegasz jak na razie żadnej bujnej roślinności.
aiwe_database

Re: Kryształowa Pustynia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Yvonne poruszała się razem z resztą ledwo widocznym traktem. Na pytania Aksu odpowiedziała. - Przed wejściem w pustynie, zahaczymy o jeden z punktów kontrolnych. Z Ebonhawk to dwa dni marszu. Tam odpoczniemy i uzupełnimy zapasy. Potem idziemy dalej. Da Rimini przetarła twarz - Mówiąc prościej, czeka nas nocka dzisiaj pod gołym niebem.
aiwe_database

Re: Kryształowa Pustynia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Jesteśmy do tego przygotowani?- mój głos zabrzmiał jak zwykle obojętnie i neutralnie, jakbym rozmawiała nie o nas, nie o sobie, tylko o czymś hipotetycznym i odległym. Idę obok Yvonne i skupiam swoje myśli na otoczeniu. Dociera do mnie martwa cisza i nie podoba mi się ona w najmniejszym stopniu. Jeszcze mniej podoba mi się zawodzenie Oberyna w tej ciszy.
aiwe_database

Re: Kryształowa Pustynia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Janusz nie odwracał się, ale odpowiedział. Kruszynko, ochrona karawan to nic nowego. Od wielu lat podróżuje, zajmując się ochroną kupców, przeprowadzaniem wojsk i szlachty przez niebezpieczne tereny. W tym pustynie, bagna i zasypane śniegiem szczyty gór.
To czy jesteśmy przygotowani, będzie zależało od tego, co nas spotka podczas podróży. Zapewniam, że na mnie możecie liczyć w każdej sytuacji. Uśmiechnął się pod nosem, pogwizdując z cicha sobie znaną melodię. Ta wyprawa to doskonała okazja by lepiej się poznać. Próba umiejętności i charakteru ha!
aiwe_database

Re: Kryształowa Pustynia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Skrzywił się słysząc historię o żukach, jednakże postanowił nie zaprzątać sobie tym głowy. W myślach chodziła mu jakaś melodia, której pochodzenia zupełnie nie pamiętał i to drażniło go niesamowicie. Spojrzał w górę, szukając w niebie odpowiedzi na trapiące go pytanie. Po chwili doszła do niego świadomość tego, gdzie jest i co właściwie ma robić, więc porzucił swoje rozterki i wrócił do obserwacji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości