Stajnia

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

-Dobrze - skinęła głową - A teczka z moim imieniem, notesem i pisadłem do czego jest mi potrzebna? - znalazła w stosie teczkę, o którą pytała i ją otworzyła. Wyciągnęła jej zawartość i się jej przyjrzała.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

W teczce znajdował się wzór wypożyczenia wierzchowca oraz wzór zakwaterowania wierzchowca w stajni. Kilkadziesiąt kartek o takiej samej treści. Poza tym wewnątrz znajdowało się magiczne pióro, w którym nigdy nie kończył się tusz, ale z zewnątrz nie wyglądało na niezwykły przedmiot.
- To pomoce do pracy, nic więcej. Pod koniec każdego miesiąca wszystkie dokumenty dostarcz do mnie, a ja przekażę je dalej - odpowiedziała i sięgnęła po kubek z herbatą. Napiła się i odłożyła naczynie na stolik.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

-Dobrze - skinęła głową - Czy powinnam wiedzieć coś jeszcze? - zapytała, patrząc chwilę na stertę dokumentów.
-Ah - mruknęła pod nosem tak, jakby coś sobie przypomniała. - Czy masz może jakieś informacje na temat tego ile Awijczyków potrafi jeździć na raptorach? Jeżeli jest ich dość mało myślę, że mogłybyśmy zorganizować dla nich lekcje. - uśmiechnęła się do kobiety i zrobiła łyk herbaty - Żeby ktokolwiek wypożyczał wierzchowce najpierw musi na nich jeździć - dopowiedziała po chwili.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Nie posiadam dokładnego spisu, ponieważ taki byłby prawie nierealny do zrealizowania, ale otrzymałam informacje, że część awijczyków już została przeszkolona, a niektórzy posiadają już swojego wierzchowca. Oczywiście umiejętność jazdy jest wymogiem, by wypożyczyć zwierzę ze stajni. - Usiadła. - Ale masz rację. - Uśmiechnęła się. - Lekcje to coś, co regularnie powinno odbywać się w stajni. Mogą być prywatne lub grupowe. Podobnie jak szkolenia dla straży, która... właśnie, pewnie zapomniałam wspomnieć, że należy im się pierwszeństwo do wierzchowców, jeżeli nastąpiłaby nagła potrzeba.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Valkyrie wysłuchała Neshki i co jakiś czas kiwała głową na znak, że ją rozumie.
-W razie potrzeby strażnicy mają pierwszeństwo do wierzchowców - powtórzyła cicho informację, aby lepiej ją zapamiętać.
-To może ustalimy termin takiej pierwszej, zbiorowej lekcji? Będzie można zobaczyć ile osób potrzebuje takiej pomocy. Nawet jeżeli ktoś nie będzie mógł się wtedy pojawić, będzie to dla niego jasy znak, że może zgłosić się z tym do nas. - ponownie się uśmiechnęła i wypiła trochę herbaty.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Neshka zastanowiła się chwilę. Wstała, sięgnęła po swój notes i spojrzała do niego.
- Najprędzej pasuje mi 61 dzień Sezonu Zephyra - poinformowała kobietę. - Tak, to dobra inicjatywa. - Pokiwała głową. - Mamy w stajni raptory i skoczki, ale myślę, że najodpowiedniej będzie uczyć się na raptorach. Skoczki są łagodniejsze, ale wymagają dobrego dosiadu, który najpierw należy wyszkolić przy jeździe na raptorach. Jak widzisz podział ról pomiędzy nami na takim szkoleniu? - zapytała, ciekawa, czy kobieta jest gotowa przejąć w pełni inicjatywę.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Valkyrie słuchała kobiety i w między czasie sprawdzała czy ten termin również jej pasuje. Wyglądała na trochę zdziwioną i zaskoczoną pytaniem.
-Hmm - zastanawiała się przez chwilkę - Myślę, że trochę poćwiczyłam i coś już umiem. Z teorii pamiętam wszystko, a więc nie powinnam mieć problemu z przekazaniem tej wiedzy innym i poprawianiem ich. W praktyce sama muszę doszlifować swój dosiad - zaśmiała się - A podział ról, wydaje mi się, że będzie dobrze jakbyśmy podzieliły grupę na pół i każda zajęła się jedną z nich. Ewentualnie można najpierw przekazać im wszytko teorytycznie, a dopiero potem podzielić na dwie grupy i ćwiczyć już w praktyce. -patrzyła się przez chwilę w swój kubek i upiła jeszcze trochę napoju - Właściwie to nie wiem jak byłoby lepiej. - dodała na końcu lekko zakłopotana.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- W przypadku nauki jazdy należy łączyć teorię z praktyką. Począwszy od siodłania - poinformowała kobietę. - U nas w Elonie już od dziecka uczymy się jeździć, więc wiedza przychodzi z większą łatwością. Tutaj musimy zastosować nieco inne metody. Podzielimy się, jak mówisz, by mieć lepszą kontrolę nad tym, co się wydarzy. No chyba, że nie będzie wielu chętnych. Zaczniemy od przygotowywania wierzchowca do jazdy, a później przejdziemy na plac. Hm... - zastanowiła się. - Trzeba będzie wybrać te łagodniejsze i posłuszniejsze raptory.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Valkyrie słuchała kobiety, od czasu do czasu kiwając głową.
-Czy w dokumentach wierzchowców znajdują się też informacje na temat tego jak zachowują się pod siodłem? - zapytała i dopiła swoją herbatę - Właściwie to wracając dzisiaj do domu mogłabym wywiesić ogłoszenie. Im dłużej będzie wisiało tym więcej osób będzie miało okazje je zobaczyć. - uśmiechnęła się do Neshki.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Tak, w dokumentach są wszystkie istotne informacje. Nawet usposobienie, specjalne żywienie, stopień ujeżdżenia. Właściwie mamy tylko jednego wierzchowca, który jest w trakcie ujeżdżania - poinformowała jeszcze kobietę. - Pewnie, wywieś. Proponuję godzinę wieczorną, wtedy większość mieszkańców będzie miała wolne - dodała, po czym zamoczyła ciastko w herbacie i zjadła pół, a później kolejne w taki sam sposób. Zaraz po tym przypomniała sobie o czymś bardzo ważnym. Otrzepała dłonie z okruszków i wytarła je w odzież.
- Gdzie moje maniery... gratuluję stanowiska i cieszę się, że będziemy razem pracowały. Podpisane przez ciebie dokumenty dostarczę, gdzie trzeba, by dopełnić formalności. - Wyciągnęła w stronę kobiety rękę, by zapieczętować podjęcie przez nią pracy.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

-Dziękuję - wstała i uścisnęła dłon kobiety - Również się cieszę, że będziemy razem pracować. - uśmiechnęła się i popatrzyła na stertę dokumentów - Jutro w wolnej chwili się z nimi zapoznam. Czy to już wszytko?
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Tak, to wszystko. Odpoczywaj i do zobaczenia. - Skinęła do niej głową z uprzejmym uśmiechem.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

-Do zobaczenia - powiedziała z uśmiechem, ukłoniła się delikatnie i wyszła z pomieszczenia.
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Obrazek
aiwe_database

Re: Stajnia

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nieco niepewnie zbliżyła się do stajni, miała na sobie bawełniana koszulę z długimi bufiastymi rękawami w kolorze khaki, oraz luźne spodnie zawiązywane w pasie na sznurek również w takim samym kolorze. Stanęła przed wejściem i nerwowo przeczesała włosy po chwili sięgając po spinkę i spinając je.
- Przecież ja się do tego nie nadaję - powiedziała pod nosem i odwróciła się z zamiarem odejścia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości