Szczurza zaraza

To właśnie tutaj są składowane wszystkie stare wpisy z Głosu Aiwe - czyli naszej gildyjnej gazety.
aiwe_database

Szczurza zaraza

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Szczurza zaraza
Obrazek
Kolejny atak ze strony tak zwanego Króla Szczurów został wymierzony wieczorem 15 dnia kolosa. W wielu różnych miejscach natknięto się na rozczłonkowane zwłoki kobiet różnych ras. Dookoła zwłok rozłożone były martwe szczury, w których, jak wykazała analiza dało się znaleźć materiały tkanek ofiar.

Prawdopodobną przyczyną śmierci wszystkich ofiar było wykrwawienie wskutek przegryzienia istotnych naczyń krwionośnych przez gryzonie.

Warto zaznaczyć, że kilka z ciał zostało odnalezione na terenie Lasu Caledon, Pogórzy Wędrowca, Płaskowyżu Diessa oraz w Prowincji Metrycznej, jednak znaczna ich większość umiejscowiona była na ziemiach krytańskich.

Każde ze zwłok miały wsadzone w usta kneble z krótką notatką. Część z nich powtarzała się, a ich przykłady brzmiały następująco:

„Prosiłem o jedną rzecz. Niestety zmusiliście mnie do tego.”
„Gdybyście współpracowali, nie doszłoby do tego.”
„Aiwe nie dało mi tego co chciałem, więc każdy ucierpi”
„Teraz czeka mnie tylko śmierć, ale zabiorę was ze sobą jak najwięcej”

W kilku miejscach, w bocznych i mniej uczęszczanych alejkach znaleziono przywieszone listy, które były opatrzone krwawym symbolem ptaka, podobnym do tego jakim sygnuje się bractwo Leth mori Aiwe. Poniżej przedstawiamy treść owych listów:

„Mieszkańcy Tyrii!

Wiele już wycierpieliście, a mimo to bractwo, które mogło was uchronić od cierpienia, nie zdecydowało się na współpracę. Nie chcę zadawać wam bólu, ale niestety muszę to robić. Kolejne osoby zginą i będą ginąć. Będziecie tracić rodziny i bliskich ponieważ awijczycy odmówili mi jedynej rzeczy, która mogła mi pomóc.

Kolejne słowa kieruję bezpośrednio do Was, przyjaciele ze Złotego Miasta. Miałem okazję przebywać na jego terenie nim je zamknęliście. Nim dowiedziałem się o mojej chorobie. Zdołałem poznać wasze zasady. Przytoczę wam jedną z nich: ochronę. Twierdzicie, że walczycie o to, by chronić Tyrię, ale mylicie się. Wasza bierność przyczynia się do większych ilości bólu, cierpienia i śmierci. Jesteście jak psie fekalia na podeszwie buta, jakim jest społeczeństwo. Nie znaczycie wiele i w pewnym momencie rzeczywistość zeskrobie was kijkiem, by po chwili zapomnieć o was całkowicie.

Zginęło przez waszą bierność wiele osób. Zginie jeszcze więcej. Nie zależy mi już na waszym artefakcie, bo moja choroba jest już w tak zaawansowanym stadium, że nie uda się jej już cofnąć, nawet z pomocą rytuału, artefaktu i kilku nekromantów. Umrę, ale nim to się stanie szczury pochłoną wszelkie życie w Tyrii, a wszyscy odwrócą się od was, bo byliście bierni. Bo pozwoliliście na to, patrząc z założonymi rękami, jak społeczeństwo tego świata odwraca się od was.

Mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś, bo z pewnością, jak ja, będziecie skazani na wieczny torment. Wtedy parsknę śmiechem każdemu z was prosto w twarz. I wierzcie mi, że znajdę w sobie tyle sił, by to zrobić. Wszak niewiele się różnimy. Tyle tylko, że ja zabijam otwarcie i bezpośrednio, a wy kryjąc się za „doktrynami” i „zasadami” oraz biernością. Mimo to, ostatecznie i Wy i ja, jesteśmy mordercami.

Claudius Leopold Rattus, Król Szczurów”

W związku ze znaną już tożsamością sprawcy, służby Seraf oraz Lśniące Ostrza prowadzą obławę, mającą na celu doprowadzenie do pojmania Claudiusa Leopolda Rattusa znanego jako Król Szczurów.

Przypominamy o tym, żeby nie wychodzić po zmroku z domostw oraz informować o wszelkich dostrzeżeniach podejrzanych osób, szczurów i unikać z nimi kontaktu.

Przypominamy, że w dzielnicy Ossan i Salmie obowiązuje całkowita kwarantanna. Wszelkie próby dostania się z i do dzielnicy będą skutkowały pacyfikacją przez uprawnione służby.
Częściowa kwarantanna, zakazująca opuszczania terenów nią objętych bez stosownych, upoważniających do tego glejtów opatrzonych pieczęcią królewską obejmuje strefy Ruriktonu oraz błoni wschodnich i zachodnich. Złamanie zakazu będzie wiązać się z pacyfikacją przez uprawnione służby.

Na pozostałych terenach królestwa zostaje podtrzymany stan wyjątkowy oraz zaostrzona zostaje godzina strażnicza, obowiązująca teraz od 19:00 do 06:00. Osoby, które będą przemieszczać się przez królestwo Kryty w tych godzinach będą aresztowane do odwołania.

Każdego dnia od godziny 05:00 do godziny 22:00 będą prowadzone prace deratyzacyjne wspierane eskortami specjalnych jednostek serafów oraz wyszkolonych służb deratyzacyjnych.

W przypadku natknięcia się na próby sabotowania, utrudniania oraz uniemożliwiania przeprowadzenia prac deratyzacyjnych specjalne oddziały seraf mają obowiązek interwencji i zastosowania wszelkich środków, by umożliwić pracę deratyzatorom.

Wszelkie pytania odnośnie rzekomych planów współpracy z bractwem Leth mori Aiwe, oraz doniesień, jakoby organizacja odmówiła pomocy złapaniu przestępcy zostają bez komentarza. Spekuluje się, że organizacja najemnicza ze Złotego Miasta miała możliwość wsparcia organów ścigania Królestwa Kryty, ale odmówiła pomocy, co wyjaśniałoby treść listu, jednak nie ma na to żadnych konkretnych dowodów.

Wiadomo, że artefakt, zwany Posągiem Duszy był w posiadaniu bractwa Leth mori Aiwe, ale nie jest wiadomym co się z nim stało i czy bractwo jest nadal w posiadaniu artefaktu.

„Jak dla mnie jest jasnym, że zwyczajnie chcą dokonać puczu. Udawali świętych i doszli do sporej siły, tylko po to by teraz zaatakować. Może cały ten szczur to ktoś od nich i celowo przygotowali intrygę mającą osłabić struktury naszego Państwa, żeby móc przejąć je mniej licznymi siłami zbrojnymi” brzmi wypowiedź ministra Janusza Morwina Kikkego, zapytanego o to, co sądzi o braku reakcji ze strony organizacji Leth mori Aiwe na wywołanie przez Króla Szczurów.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości