Rzeź w Beetletun

To właśnie tutaj są składowane wszystkie stare wpisy z Głosu Aiwe - czyli naszej gildyjnej gazety.
Warden

Rzeź w Beetletun

Nieprzeczytany post autor: Warden »

Obrazek
Obrazek
Szokujące wieści przeszły przez całe Królestwo Kryty. Dzień 10 Sezonu Kolosa 1333 po Exodusie przyniósł za sobą tragedię, o której zrobiło się głośno, a wydarzenia z tamtejszej nocy będą jeszcze powtarzane przez najbliższe tygodnie...

W niewielkiej mieścinie znanej jako Beetletun, na północnym wschodzie Queensdale, doszło do krwawej potyczki między zbuntowanym wściekłym tłumem osadników, a lokalnymi władzami. Jak podają informatorzy, doszło do starcia z Złotą Kampanią Besserwessera, która jest uzbrojoną jednostką bojową. Źródła podają, że Lord wcześniej rozmawiał z ludem, który wyszedł przed bramę wraz z widłami oraz pochodniami. Negocjacje wydawały się przebiegać powoli, lecz konsekwentnie, aż do momentu wystrzału, prowokującego już wściekły tłum do ataku.

Doniesienia podają, że widziano posturę Popielczą, niemniej jednak nie zidentyfikowano osoby, która była odpowiedzialna za początek rzezi. Lord Besserwesser natomiast nie zabrał zdania w tej kwestii i pozostawił naszych reporterów bez komentarza. Liczy się, że życie straciło w okolicach 30-40 osób, w tym 15 jest ciężko rannych. Do bójki dołączały się również kobiety, a dzieci widziały jak ich rodzicie, czy też sąsiedzi są mordowani.

Królowa Jennah przesyła swe najgłębsze kondolencje dla mieszkańców Tyrii, niemniej jednak zbuntowany ruch oporu rośnie z każdym dniem w siłę oraz uzbraja się. Przewodzi nimi tajemniczy jegomość noszący czerń, z którym nie był możliwy kontakt czy rozmowa. Wiadomo jedynie, że żąda sprawiedliwości oraz równości dla każdego - przy czym nie cofnie się od podjęcia walki oraz odcięcia Boskiej Przystani od zapasów rolnych.

Sytuacja w Królestwie Kryty jest napięta, więcej wiadomości w danym temacie znajdziecie w kolejnym Wieszcza Krytańskiego.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość