Smutna noc

To właśnie tutaj są składowane wszystkie stare wpisy z Głosu Aiwe - czyli naszej gildyjnej gazety.
Xar
Lider
Posty: 55
Od: 12 paź 2021, 0:07
Linki:

Rangi specjalne

Składy

Funkcje fabularne

Smutna noc

Nieprzeczytany post autor: Xar »

Smutna noc
Obrazek
W nocy, 17 dnia sezonu Fenixa do miasta trafili Aiwijczycy majac ze soba przestepce, Arthura, ktory jest oskarżony o współudział w zabojstwie Soeji. Gildiowicze mieli ze soba również martwe ciała dwóch kobiet, wcześniej wspomnianej Soeji oraz Inee, towarzyszki Arthura. To była smutna i szokujaca wiadomość dla miasta. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Wyglądało na to, że mieszkańcy już nigdy nie będą mogli spotkać w nim radosnej, zawsze uśmiechniętej i pomocnej Soeji. Sprawa była na tyle duża, iż wypowiedzieć na jej temat zdecydował się sam Xar.
Smutne to wieści. Soeja na zawsze zostanie w naszej pamięci.

Inee wraz z Arthurem dawali nam już wcześniej przesłanki ku temu, by przypuszać, iż ich podejście znacząco odbiega od naszego. Aczkolwiek to co teraz powiem, dla niektórych może być niezrozumiałe, ale osobiście nie uważam, by ta dwójka była zła. Byli raczej zagubieni i z jakiegoś powodu podjęli złe, naiwne i głupie decyzje, które skończyły się w tragiczny sposób. Ich cele nie były złe, ale wybrali droge na skróty do ich osiągniecia. Niech to zatem będzie przestroga dla nas wszystkich na przyszłość. Arthur będzie miał teraz dużo czasu na przemyślenia w lochach miasta, zostanie on należycie ukarany za swoje przewinienia, a i sama śmierć jego towarzyszki, Inee, jest z pewnością dla niego dodatkową karą i ciosem, który w dobitny sposób pokaże mu, że każde nasze działanie - nawet pozornie małe - może prowadzić do niespodziewanych sytuacji.

Dla naszej przyjaciółki Soeji zostanie wkrótce wyprawiony pogrzeb, by upamietnić jej imie. Życie to kruchy dar - nigdy nie wiemy kiedy je utracimy, dlatego i to niech bedzie dla nas lekcją na przyszłość.

Nie obwiniajcie sie też. To naturalne, że można było zrobić coś wiecej, by tego uniknąć. Aczkolwiek takie było jej przeznaczenie. Tak chciał los. A z nim nie sposób walczyć, jesteśmy na to zbyt mali. Przedwczesna śmierć najwyraźniej była jej pisana i nawet gdyby udało sie ja tym razem uratować, to wkrótce i tak by po nią przyszła.

Duch Xara
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość