Dom Respecty i Gera

Tętniące życiem miasto, do którego wstęp mają osoby zweryfikowane przez straże...
aiwe_database

Dom Respecty i Gera

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Obrazek
Jedynym obiektem w Dzielnicy Złota jest mieszkanie Respecty i Gera. Budynek ten z zewnątrz przypomina złotą wieżę, dobrze wpasowującą się w architekturę Miasta Aiwe. Prowadzą do niego dwa pnące się w górę wejścia, od strony zachodniej jest to dobrze utrzymany drewniany most, a wschodniej, wysokie, połyskujące schody.
Po dostaniu się na górę, po obu stronach przychodzący spotykają się z dużymi, dwuskrzydłowymi drzwiami, zachowanymi w raczej prostym stylu, ozdobionymi tylko przez płytkie wzory. Są one na tyle grube, by izolować dźwięki. Prawie zawsze są zamknięte, więc nawet jeśli domownicy są w środku, bez ich zgody zwyczajnie nie da się wejść do środka.
Obrazek
Przechodząc przez próg każdy przybyły dociera od razu do dużego, głównego pomieszczenia. Jego zewnętrzne ściany układają się na styl półokręgu, tak samo jak zielona wykładzina, która przykrywa większą część twardego podłoża. Rozglądając się dalej może dostrzec, że pokój jest podzielony na strefy. Przy południowej ścianie w rogu znajduje się pracownia z dużym biurkiem, skrzyniami, koszem i półkami, na których porozkładane są różnorodne przedmioty. Narzędzia, części urządzeń, przybory do pisania i szkicowania, różnego rodzaju kamienie i kryształy, a także książki. Może się wydawać, że ułożenie to jest chaotyczne, ale po chwili obserwacji widać w nim jakąś systematykę. Zaraz obok pracowni jest jadalnia ze stołem, nad którym dumnie prezentuje się poroże mordremowego vinetootha.
Obrazek
Idąc od niej wzrokiem zgodnie z ruchem wskazówek zegara, spojrzenie natrafia na kuchnię. Jest ona świetnie wyposażona, są w niej urządzenia i sprzęty które dla niezapoznanego laika wydają się uposażeniem laboratoryjnym. Jednak dla pary inżynierów ich obsługa nie sprawia żadnego problemu. Zaraz obok strefy kuchennej jest pierwsze odizolowane pomieszczenie, którym jest sypialnia. Całkiem ciasna, ale z dużym, i wygodnym łóżkiem, obok którego jest posłanie dla małej popielki. Po przeciwnej stronie jest mała szafeczka nocna i duża szafa na ubrania. To wnętrze zazwyczaj chowa się za zamkniętymi drzwiami.
Dalej, znajduje się krótkie przejście. Po jednej stronie ma ścianę sypialni, a po drugiej, kącik z wygodnymi meblami. W tym kącie znajdują się sofa, fotel i mały stoliczek, chociaż subiektywnie można go uznać za większy, ponieważ wszystko jest dopasowane do popielczych wymiarów. Obok kanapy jest rozłożone legowisko, w którym czasami wyleguje się szczenie sylvarskiego psa.
Na końcu przejścia są dwie pary drzwi. Jedne na lewo, prowadzą na balkon odsłonięty z dwóch stron. Są na nim wygodna ławka i gąszcz roślin. Miejsce to nie daje świetnej widoczności na świat, ale sprawia wrażenie bycia w głębi dżungli. Drugie drzwi od korytarza doprowadzają do łazienki, której wyraźnie najważniejszym elementem jest wielka wanna, która przypomina mniejszą wersję basenu w publicznej łaźni.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość