Stara piwniczka - mini teatr

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Na słowa Nes Naniel się uśmiechną. Nie sądziłem że po jednej rozmowie polubię tą Sylvari. Podszedł do niej i uśmiechną się. *To prawda pora się zbierać. Zmęczony jestem tym piciem wina.* Przeciągną się żeby trochę się pobudzić. *Też mam nadzieję że ta rozmowa nie będzie naszą ostatnią i powiem ci z wielkim zaskoczeniem też polubiłem Twoje towarzystwo.* Uśmiechną się niepewnie. *Pomyśleć że jak tutaj przyszedłem było południe. Ciekawe która już godzina.*
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Jest już chyba bardzo późno. Od dłuższego czasu jest już ciemno za oknem. Wydawała się jakaś zamyślona. Mam jeszcze jedno pytanie.. W jej oczach była niepewność. Zapewne spotkamy się jeszcze nie raz wśród naszego bractwa.. czy Twoim życzeniem jest abym trzymała się wtedy z daleka od Ciebie ? starała się odwracać wzrok, lecz mało skutecznie, jej ciekawość brała górę. Zrozumiem że chcesz podtrzymywać Swoją reputację.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Kierował się do wyjścia, kiedy Nes zwróciła się do niego z ostatnim pytaniem. *Myślałem o tym przez długi czas jak rozmawialiśmy...* Spojrzał na Sylvari przez ramię. *Myślę że nie musisz trzymać się z daleka, chyba pora zmienić coś w sobie jeśli chodzi o kontakt z naszym bractwem. Ale trzeba to robić małymi krokami. Znasz moje zdanie zrobisz jak uważasz. * Odwrócił się z powrotem w kierunku wyjścia. Nałożył swój kaptur i wychodząc tylko dodał. *Dziękuje...* Powiedział cicho i wyszedł. W drodze gdy zmierzał do swojego pokoju w jednej z karczm rozmyślał o tym co dzisiaj się stało. Ten Xar i jego mądrości... Skąd wiedział że prędzej czy później zmienię się w stosunku do gildii... Może Nes miała rację z tym przeznaczeniem...
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Na odpowiedź Naniela, kiwnęła głową przytakując. Do zobaczenia ! Jej oczy błyszczały, może od tak dużej ilości alkoholu a może od wrażeń dzisiejszego wieczoru. Oparła się o krzesło na którym siedziała zatapiając w myślach. Czy to możliwe, że On naprawdę, choć trochę się zmieni ? spoglądała na bransoletę. Będę czekać na ten moment... Wstała i podniosła swój kubek, uzupełniła go kolejną porcją wina i wypiła niemal na łyk. Przysiadła, tym razem na podłodze aby chwilę odpocząć. Oglądając plakat na wprost niej, rozmyślała o dzisiejszej rozmowie oraz o spotkaniu tak niecodziennym. Westchnęła cicho. Czuła też że przesadziła z winem. Nie minęło pięć minut aż przysnęła, opierając się o jedną z ścian.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Do starej piwniczki przyszedł znowu Ruyben wnosząc coś wielkiego i najprawdopodobniej ciężkiego. Rozejrzał się, zauważył śpiącą Nes. - Szybko póki śpi... Podszedł do jednej ze ścian i pchnął ją. Ściana odsunęła się i Charr wkroczył w ciemne pomieszczenie zamykając za sobą drzwi.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nestrellę obudził jakiś hałas. Rozejrzała się po piwniczce, lecz nic nadzwyczajnego nie zauważyła. Wzrok jej zatrzymał się jednak na śladach wśród kurzu i brudu. Jakby ślady zwierzęcia na brudnej podłodze. Poprowadziły ją w kierunku ściany i... Co ? Jak ? Sciana.. to chyba jakieś wejście.. Nes wciąż pod wpływem wina, ruszyła niepewnie w kierunku ściany. Oparła się i zaczęła nasłuchiwać.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Zza ściany wydobywały się różne dźwięki, które wskazywały iż ktoś ustawia i podłącza jakieś mechanizmy i aparatury. - Cholerne Asury. Czy nie mogą zrobić większych tych kabelków? Zdało się słychać huk i wściekły głos. - Pieprzone dziadostwo. Złapie te wiewiórki i pozabijam a główki na paliki wbiję. Jeszcze tylko jajeczko i czekać aż pokraka się wykluje.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Jak On może tak obrażać inna rasę ? W Nestrelli coś się poruszyło. Alkohol wypity tego wieczoru dodawał jej odwagi. Zaczęła walić w ścianę pięściami.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- I jeszcze mi ktoś wali pięściami w ścianę. Wiedziałem że tu spokoju nie będzie bo ta moczymorda upita wstanie i będzie wariować. Nagle wszystko ucichło, coś skrzypnęło i ściana się odsunęła. - Czego... Odezwał się Charr zimnym i złym głosem.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nes wpadła do pokoju, rozejrzała się a jej wzrok zatrzymał się na Popielcu. Co tu kombinujesz ? Nes wydawała się zdenerwowana tym co słyszała. I jakim prawem tak znieważasz Asury?!
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Zamilcz. Siadaj albo wyjdź. Pokazał Sylvari gdzie znajduje się wejście do pomieszczenia. - Pijana jesteś. Idź otrzeźwieć. Charr warknął po czym umieścił mechaniczne jajo z czymś co piszczało w środku do czegoś co jest najprawdopodobniej asuriańskim inkubatorem. -Chyba powinnaś się przedstawić. Odezwał się Charr pochłonięty wciskaniem i programowaniem maszyny przy pomocy instrukcji. - Cholerne małe przyciski. Asury wykonują zlecenie Charra a już nie pomyślą żeby powpinać większe kable i porobić większe guziki...
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Gdybyś sam był trzeźwy, wzięłabym Twoje słowa na poważnie.. ale cuchniesz rumem... Spojrzała na Charra oburzona jego zachowaniem. Nazywam się Nestrella. Lepiej powiedz co knujesz z tym jajem !
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Charr chwycił za przyrząd zakończony wielką igłą i wbił sobie ją w ramie. Po chwili wyciągnął a jedna z lampek świeciła się na zielono. - Trzeźwiutki. Ryuben obrócił się w stronę gdzie leżało jajo. Wziął je w łapy i przystawił do ucha. - No już maleńki. Niedługo wyjdziesz. Spojrzał w stronę gapiącej się na niego Sylvari. - Moje imię pewnie znasz. Kto w Leth mori Aiwe mojego imienia nie zna... Westchnął po czym odłożył jajo.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Wiesz... słyszałam pogłoski ale pewności mieć nie mogę. Wyjaw Swoje imię i okaż trochę szacunku. Jak wyjawisz co to za jajo to... Nes zamyśliła się głęboko. Być może.. być może pomogę Ci z tymi przyciskami. Ziewnęła po czym usiadła na pobliskim krześle, czekając na reakcję popielca.
aiwe_database

Re: Stara piwniczka - mini teatr

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Nazywam się Ryuben. Ryuben Narzieel. Pogrzebał chwilę przy aparaturze. Coś ruszyło, zabrzęczało i ucichło spowijając jajo we mgle. - No. Działa. Obrócił się w stronę ściany i popchnął lekko Nes za ścianę. Po czym sam wyszedł aby napić się wina. - To jajo nie powinno Cie ciekawić. Charr zastanowił się chwilę. - W karczmie słyszałem niezłą wymówkę jednej z naszych Asur. Tak więc jest to niespodzianka dla Xara. Wybuchnął śmiechem i wypił kolejny pucharek wina.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości