Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Teraz jest Pn paź 26, 2020 10:58 pm

Autor Wiadomość
     Tytuł: Modlitwa Amulusa
    PostNapisane: Pt paź 25, 2019 5:09 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe
    Znaczące funkcje fabularne

Komandor (PvE) Kapitan (PvP) Narrator (RP)
    Modlitwa Amulusa

Byłem pewien iż w swym życiu stanąłem już naprzeciw niemożliwym wręcz wyzwaniom i byłem świadkiem wydarzeń które zmienią oblicze Tyrii na zawsze. Nie mógłbym się jednak spodziewać iż spotka mnie zaszczyt stania się jednym z niewielu Radnych tego Bractwa. Spytałem dziś Radnych jak powinienem postępować teraz wobec innych. Oni odpowiedzieli:
    "Musisz obserwować i działać wedle swego sumienia. Jednakże twe sumienie musi działać według zasad i zawsze ich przestrzegać."

"Zasadę Rozwagi złamać jest najłatwiej dlatego pierwszą ona jest w trakcie kierowania naszych działań. Pamiętaj iż karane powinno być zwłaszcza to naruszenie które stawia w sytuacji zagrożenia życie, zdrowie, bądź powodzenie twych braci i sióstr. Niezależnie czy będzie to poprzez strzałę wystrzeloną ze złą intencją, ostrze obnażone w złej chwili czy też słowa bądź szept które katastrofalnych skutków może nieść brzemię."

"Za brak Samodoskonalenia trudno jest karać, ponad przypadki skrajnego wręcz lenistwa. Jednakże złamaniem tej zasady może być dalszym nieprzestrzeganie jednej z pozostałych zasad. W twej gestii leży stwierdzenie czy brat dąży do poprawy, czy też tkwi w swej bezradności."

"Braterstwo jest jedną z najbardziej oczywistych. Nagminne stwarzania konfliktów z innymi członkami Bractwa bądź też jawny ich atak, groźba śmierci wypowiedziana nie w żarcie, a w gniewie... Wszystko temu podobne działania przeciw Trzeciej Zasadzie Występują"

"Występek przeciw Ochronie również jest oczywisty. Świadome działanie na szkodę tych którzy sami nie mogą się bronić. Jednakże pułapka tkwi w tej zasadzie. Czasem zło i krzywda tymczasowa chroni przed złem w wielkiej skali. Możesz nie wiedzieć wszystkiego. Historia zna przypadki gdy pozornie dobry Wezyr zniszczył całe królestwo. Stąd musisz dobrze wywiedzieć się w tym co powodowało Bratem który dokonał złego czynu, bo być może ukarać chciał go będziesz za dobro ukryte w ciemnościach"

"Znaleźć powody, by ukarać za złamanie zasady Wytrwałości jest nad wyraz trudno. Niewielu Braci łamie ją spośród wszystkich jako pierwszą. Jako swoiste złamanie tej zasady traktuj więc przypadki gdy Brat już po pierwszej porażce poddaje się i planuje odejść od swych braci. Jednakże nie kary lecz przewodnictwa te przypadki często potrzebują. Stąd wstrzemięźliwy bądź i pamiętaj, że czasem pozorna kara może być nagrodą i przewodnictwem dla zagubionych i uwięzionych w swej ciemności."

"Wolność w działaniach jest twą nagrodą. Korzystaj z niej mądrze jako, że Aiwe ufa swym Radnym, a zawieść jej zaufanie jest niczym występek przeciw każdej z tych zasad. Stąd Radni którzy nadużywają swej władzy mimo, że rzadcy, karani są surowo. Jest to jeden z niewielu przypadków gdy kara śmierci zdaje się odpowiednią za wszystkie życia zniszczona bądź skrzywione przez jednostkę."

"Kara nigdy nie powinna uniemożliwiać poprawę Bratu. Stąd śmierć jest tak bardzo unikana. Jeśli jednak w trakcie odpracowania kary zagraża Tyrii bądź Bractwu, jeśli zamiast poprawy chce pogrążyć siebie jeszcze bardziej a z sobą pociągnąć Bractwo, jeśli mimo odebraniu mu praw dalej rani braci jak i siostry... Masz pełne prawo odebrać mu życie"

Z tymi radami pozostawili mnie, stojącego teraz naprzeciw nowemu dniu i nowym wyzwaniom związanym z mą rangą.

Amulus

Profil gracza: RP | PvE | PvP

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]