Zemsta

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

-Nie wydaje mi się, żebyśmy znaleźli odpowiednią ilość czasu na jedzenie.- *Odruchowo spojrzał w gorę* -Wytrzymaliśmy tak dużo, musicie dać z siebie wszystko, teraz jest moment, żeby zapomnieć o głodzie, własnej bezsilności i z ostatnich sił zrobić wszystko, co w waszej mocy. Innej okazji może już nie być.- *Spojrzał na powalonych strażników* -Weźmy wszystko co cenne- *Przy czym zaczął przeszukiwać strażników w poszukiwaniu przedmiotów, które mogłyby mu się przydać.* -Niech ktoś ich przy okazji czymś zwiąże, mimo, że jest ich mniej od nas - nie chcielibyśmy raczej dodatkowego zamieszania, gdyby któryś nagle się przebudził, co?- *A jego oczy utkwiły na schodach, przeszukując nadal strażników zastanawiał się, czy powinien z owego zamieszania cieszyć, a może wręcz przeciwnie? Przecież kto wie, czy nie wyniknie z tego jeszcze większa bieda, niż to całe więzienie...*
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Zak wyskoczył na korytarz... Szybkie spojrzenie na nieprzytomnych strażników utwierdziło go w przekonaniu, że tacy rębacze nie będą mieli przy sobie wyrafinowanej i finezyjnej broni jaką preferował... Nagle u jednego z żołnierzy zobaczył wystający zza pasa zwykły kozik z drewnianą rękojeścią. Nieprzytomny pewnie używał go do obierania jabłek, albo otwierania zakorkowanych butelek bimbru...
-Xar nie ma czasu na wiązanie...zresztą te psie syny nie załugują na życie... Dodając to, wprawnym ruchem podciął gardło jednemu z nieprzytomnych strażników.
-Severusie skręć kark tamtemu, ja jeszcze oswoję tego tutaj z tym nożykiem... Dodał z ponurym uśmiechem.
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Starl przeszukuje strażników lecz nie znajduje nic co by dla niego pasowało.

Severus obraca leżącego strażnika i znajduje słabej jakości miecz dwuręczny.

Soonic dostrzega paczkę z żywnością i szybkim ruchem przywiązuje ją do swojego pasa.

Xar poszukuje w ciałach otumanionych strażników kosztowności lecz nic nie znajduje.

Zak chicał pochwycić nóż jednego ze strażników lecz nożyk w wyniku wcześniejszego wybuchu rozleciał się mu w dłoniach.


Tuż po przeszukaniu zwłok udaje wam się usłyszeć.

" Tutaj już nikogo nie ma! Ja i Bronko zejdziemy na dół zobaczyć czy żadna z tych szumowin nie kryje się w więzieniach. Reszta formować szyk i czekać tutaj na mnie "

Dosłownie po chwili echo kroków dotarło do waszych uszu, są już na schodach.


Jakie kroki podejmujecie?
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nic tu nie ma. W sumie nie powinno mnie to dziwić przez te zakazy. Wtem usłyszał kroki na schodach. Nie było dużo czasu na działanie. Słuchajcie! Ja stworzę iluzję naszej grupy (ewentualnie swoją jeśli grupy nie będzie dopuszczone) w celi, a sami zaczaimy się za winklem(mass stealth) i przydybiemy strażników, gdy ci będą odwróceni do nas tyłem. Ciała trzeba szybko gdzieś przenieść
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Severus podszed z usmieszkiem na twarzy i skrecil kark straznikowi jak powiedział Zak. Nagle dobiegły go głosy i kroki, ktore z kazda sekunda byly coraz glośniejsze. Z drugiej strony slyszał Stara mamroczacego cos o iluzjach.
W tym przypadku postawiłbym na siłe. Mozemy udawać nieprzytomnych, ułoże się przy tamtym kamieniu, poczekam na odpowiedni moment i przygrzmoce straznikowi prosto w czaszke. Druga osoba moze przyczaić sie w cieniu i uzyć mojego miecza, by z zaskoczenia skrócic drugiego z nich o głowe. Więc co robimy?? Zapytał reszty.
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Znalazłem jakiś prowiant. Powiedział Sonic do swoich towarzyszy, wziął coś do przegryzienia i szybko przywiązał paczkę z żywnością do pasa, gdyż usłyszał zbliżające się czyjeś kroki. Musimy sprawdzić kto to jest i w razie potrzeby uporać się z nimi. Odzyskałem trochę sił, więc mógłbym użyć w niewielkim stopniu swoich żywiołów. Chyba, że ma ktoś lepszy pomysł to swoje siły zostawiłbym na coś co może nam naprawdę sprawić trudności. To co robimy? Spytał się towarzyszy, którzy zaczęli lekko panikować, ponieważ nie było już czasu na rozmyślanie strategii. Nieznajome odgłosy były coraz głośniejsze.
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Po poderżnięciu pierwszego gardła, ten nędzny nożyk rozleciał się Zakowi w dłoni...-"***..."(wiadomo co miało się tu znaleźć - jednak dzięki filtrowi nie wyszło) Zaklął Zak. Takiego badziewia mogli używać tylko partacze pokroju tych nieprzytomnych strażników.
Z rozmyślań nad nędznym scyzorykiem wyrwały Zaka rozmowy kompanów. Patrząc w rozbawieniu na nienaturalnie wygiętą głowę jednego z leżących, którą z uśmiechem "wywynął na lewą stronę" Severus, Zak rozważał propozycję braci. Jako zabójca podskoczył i rzekł:
-TAK! Starprowler zrób te iluzje! Sądzę, że powinniśmy działać po cichu, będzię większe zaskoczenie dla tych psubratów... Dodał z koszmarnym grymasem na twarzy, rozglądając się za czymś co mogło służyć jako broń.
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

-Iluzja wydaje się być dobrym pomysłem, a przynajmniej żaden lepszy nie przychodzi mi teraz do głowy. Czas nagli...- Mówił, obserwując przy tym, czy strażnicy nie zaczynają pojawiać się już w zasięgu wzroku.
-Chociaż co do atakowania ich nie jestem do końca przekonany - kto ich tam wie, poza tym zanim ich ogłuszymy, mogą zwołać tutaj swoich- Mówiąc to schował się za winklem i szepnął jeszcze. -Ich reakcja na nasze iluzje wiele nam powie, jeśli zobaczymy, że są do nas nastawieni pozytywnie, będzie można zaryzykować i się ujawnić bez wszczynania bójki.-
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Udaje wam się ukryć za zakrętem.

Starlowi udaję się stworzyć iluzję całej grupy i umieszcza je w waszej wcześniejszej celi.
Głosy kroków stają się coraz głośniejsze aż w końcu słyszycie że strażnicy zatrzymali się na wprost waszej celi.

Nagle słyszycie głos strażnika który wcześniej zwoływał tutaj swojego kompana.
Jego głos jest lekko zachrypnięty ale przy tym potężny i opanowany.

- Iluzje… kto był na tyle głupi żeby próbować oszukać jednego z generałów Vigill iluzjami,
Bronko, czuję się urażony.
Bronko: *Śmiech*
- Dobra, teraz nie ważne czy to jacyś więźniowie czy te rebelianckie ścierwa. Ważne jest to że iluzje mogą być tylko i wyłącznie tworem Mesmera. A za takiego jednego możemy zarobić kupę kasy. Bądź czujny bronko. Jestem pewien że ktoś na nas tutaj czyha. I jest albo bardzo głupi albo odważny.



Co robicie?
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Xar przysłuchiwał się coraz głośniejszym krokom, które wydawały się być odliczaniem do kolejnej intrygi. Z każdą sekundą jego wiara w to, że wyjdą z tego cało zmniejszała się. Bardzo dokładnie słyszał bicie swojego serca- starał się nie wydawać żadnego dźwięku.

-Nie, to nie może skończyć się dobrze, przecież samo to, że się ukrywamy już o czymś znaczy... To działa na naszą niekorzyść.- Mówił do siebie w myślach.

W końcu stało się, strażnicy byli nieopodal - musieli widzieć już iluzje...
I tak właśnie było, jednak szybko okazało się, że jednym ze schodzących był nikt inny, jak sam generał "Bronko", który bystrym okiem rozpoznał iluzje...
Xar przycisnął się bardziej do winkla mając nadzieje, że wyjdą z tego cało.
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Dokan siedział w swojej celi która była teraz pusta, gdyż strażnicy zdążyli już wykończyć resztę jego byłych towarzyszy. Właśnie zastanawiał się nad tym w jaki sposób żołnierzom udało się odkryć jego kryjówkę i wyciągnąć informację o nim od jego "przyjaciół".

Nagle na korytarzu usłyszał strażników wołających coś do siebie, a później wybuch uznał, że to może być szansa dla niego. Szybko zerwał się na nogi i wyjrzał przez okienko celi.

Przez chwilę nie działo się nic ciekawego, już chciał wrócić do kąta celi by kontynuować swoje rozmyślania, gdy nagle zobaczył wybiegającą zza rogu korytarza grupkę więźniów.-Hej, koledzy!-Syknął-Może pomoglibyście mi się stąd wydostać?
aiwe_database

Re: Zemsta

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

W tym momencie kończy się rozdział pierwszy...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości