Polowanie

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Astiq przecinając ręką powietrze chwycił rzuconą mu opryskliwie ścierkę. -Jak miło z twojej strony... Balm... Widać było po nim wyraźnie, że słowa Popielca nie były dla niego pierwszyzną i nie przykuł do nich większej uwagi. Podszedł do trupa swojej ofiary i jednym płynnym ruchem wyciągnął sztylet z czaszki denata. Ścierką dokładnie wytarł ostrzę ze krwi i odrzucił brudną szmatkę do Balmathora po czym ironicznie klepnął się w czoło mówiąc. -Ah wybacz futrzaku- zapomniałem, że tobie nie jest potrzebna gdyż twoja broń wcale się nie pobrudziła... Lekko się uśmiechnął chowając sztylet do pochwy. -Koniec wygłupów. Komu w drogę- temu czas przyjaciele!
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Gdy astiq kończył wypowiadać te słowa nagle znikąd pośrodku pokoju pojawił się Starprowler. "Kolejni strażnicy nadchodzą. Dwóch na dole załatwiłem. Ich ciał nie powinni zbyt szybko znaleźć. Proponuje zebrać tyłki w troki i się zawijać." Po czym skinął na Ryubena i zaczął się kierować w stronę drzwi.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Inferno parsknął i poszedł po swoje rzeczy. Załozył plecak i zgarnał swoją wielką "teczkę". Ruszamy byle szybko. Skoro znaja naszą pozycje mogą jeszcze przyjść. Wy się zbierajcie ja wyjde na dwór sprawdzić czy ktoś nie idzie. Pospieszcie się. powiedział spokojnie i wyszedł na dwór.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Ryuben przywdział swoją starą zbroję, starannie ponaciągał wszystkie paski tak aby sprawiały mu komfort podczas chodzenia a także, żeby nie było między częściami żadnej szpary która mogłaby doprowadzić do zadania Pyrrusowi rany. Założył swój wielki miecz na plecy, wziął hełm pod pachę, spakował mapy i wyszedł do towarzyszy. Miał przy sobie także pierdoły Nanny. Słońce już wschodziło i rozświetlało po części ciemności panujące w Lions Arch. Gdzieś w rynsztoku leżał pijany Norn, na środku placu o jedzenie biły się dwa szczurki. Nie zwracając na to wszystko uwagi banda szła w stronę bramy miasta. Po jej przekroczeniu ujrzeli pola i lasy, lecz zostali zatrzymani przez strażników miejskich. - Gdzie to się państwo wybierają tak wcześnie. Zapytał zaciekawiony strażnik i spojrzał na Astiqa.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Moren trochę się zniecierpliwił. Nie miał ochoty na postoje, zwłaszcza zaraz po wyruszeniu. Nadgorliwi strażnicy działali mu na nerwy.
- A nie widać? Niby po co niosę to jedzenie, hm? - Wskazał na torbę, która nagle pojawiła się w jego rękach, chociaż wcześniej jej tam nie było. - Idziemy na piknik, znajomy asura powiedział nam, że zapowiada się piękny wschód słońca. Jak moglibyśmy to przegapić?! Ostatnie słowa prawie wykrzyczał w irytacji.
- Zajmijcie się lepiej łapaniem złoczyńców, a nie nękaniem... turystów!
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Śmieje się ze zirytowanego Morena po czym zwraca się do strażników dosyć poważnie. -Nie macie co robić? Podchodzi do jednego ze strażników i mówi. - Jeszcze dzisiaj przed zachodem słońca pójdę do Twojego dowódcy a jutro rano będziesz leżał martwy w rynsztoku. Odchodzi do towarzyszy. - Na następny raz uważaj kogo zaczepiasz. Żołdu nie dostaniesz? Złap kogoś kto na przykład kradnie jaja kurze. Pokazuje łapą na złodziejaszka. - Idziemy ludzie. Nie ma czasu tracić na takich nerwów. Do wojska się nie dostali to się mszczą...
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

-To nie ma sensu, budzimy większe zainteresowanie niż objazdowy zamtuz. Jak tak dalej pójdzie to...- Balmathor urwał na widok kolejnej grupki strażników zmierzających w ich stronę. -Wspaniale.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Astiq dobrze widzi przyglądającego mu się strażnika i czuje lekkie zmieszanie. -Także tego... Wydukał i podrapał się za głową. -Słyszeli Panowie moich towarzyszy... Nic tu po nas! Zrobił lekki kroczek w tył tak, aby schować się nieco za masywnymi popielcami po czym zacisnął niewidoczną dla strażników dłoń na rękojeści sztyletu. Inferno, przecież jesteś iluzjonistom- spław ich jakoś swoimi sztuczkami albo dobrze to się nie skończy... dla nich. Szepnął do towarzyszy.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Dajcie mi chwile wyszeptał. Popielec skupił się i wymamrotał kilka słów bez żadnego efektu. Sytuacja coraz bardziej się napinała, gdy nagle pojawiło się widmo stworzone przez Inferna, które popchnęło jednego strażnika i zaczęło uciekać. Ciekawe czy strażnicy się na to złapią... pomyślał.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Dajcie mi chwile wyszeptał. Popielec skupił się i wymamrotał kilka słów bez żadnego efektu. Sytuacja coraz bardziej się napinała, gdy nagle pojawiło się widmo stworzone przez Inferna, które popchnęło jednego strażnika i zaczęło uciekać. Ciekawe czy strażnicy się na to złapią... pomyślał.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Ruszamy. Iluzja niedługo zniknie a wtedy strażnicy wrócą co będzie wiązało się z konfrontacją. Chyba nie chcemy wojny z całym Lions Arch. Po słowie "wojna" Ryubenowi błysnęły oczy. Pyrrus szedł z przodu od czasu do czasu popijając wino. Co jakiś czas zamienił z kimś słowo na temat nowych kandydatów, którzy pragną dołączyć do Leth mori Aiwe.

Nasi dzielni śmiałkowie wyruszyli w dalszą podróż po niemiłych przygodach ze skrytobójcami i strażnikami, którzy tylko czyhają aby dobrać się bohaterom do skóry. Po kilkugodzinnej wędrówce naszych bohaterów zastała noc. Los chciał, iż musieli rozbić swój obóz w lesie który cieszy się złą sławą. Ryuben nazbierał chrustu, drewna i rozpalił ognisko podczas gdy jego przyjaciele przygotowywali sobie miejsca do spoczynku.


- Ktoś musi czuwać aby ogień nie zgasł. Proponuję wykonywać zmiany co jakiś czas. Ja zacznę pierwszy. Odezwał się Ryuben i oddał się ostrzeniu swojego oręża.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Astiq machnął metalową ręką, poprawił prowizoryczne posłanie wykonane z tobołków i powiedział. -Jak chcesz Ryubi. Ja w takim razie mogę być po tobie. I tak w nocy prawię nie sypiam... Daj znać jak "ostrzenie" ci się znudzi. Założył ręce za głowę i rozciągnął się wygodnie przymykając oczy.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nanna oczywiście nie zdążyła dogonić towarzyszy, zamieszanie jakie wywołali w LA spowolniło jej wyjście o parę godzin. Składała pisemne wyjaśnienia całej sytuacji zranienia strażnika gdy nadbiegło dwóch nowych wydzierając się coś o grupie bandytów opuszczających miasto, opis ich wydawał jej się dziwnie znajomy. Chciała uniknąć pościgu strażników więc wykorzystała swoje wpływy z Klasztoru i nieco złota. Gdy wyszła z miasta było jeszcze sporo przed południem. -Powinniśmy ich dogonić na odpoczynku, co o tym myślisz Agnar?- spojrzała wymownie na towarzyszącego jej wilka. -Masz ich trop? Poprowadzisz mnie? - na te słowa wilk tylko mruknął po czym puścił się w lekkim biegu ścieżką. Robili tylko krótkie postoje by się napić. Zmierzch już nadszedł, Nanna czuła już zapach palonego drewna, bardzo go nie lubiła wiec wyczuwała go dość łatwo. -Już jesteśmy blisko- powiedziała sama do siebie i ruszyła w stronę migoczącego światła.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

-Skoro tak to pozwalam ci czuwać za mnie. Nie budźcie mnie, każda godzina w której nie muszę słuchać jego przechwałek jest na wagę złota- wymamrotał Balmathor spoglądając na Astiq`a. Ziewając obrócił się na drugi bok jednak coś nie dawało mu zasnąć.
-Gdzie jest Nanna?- spytał.
aiwe_database

Re: Polowanie

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Starprowler siedział przed ogniskiem i wsłuchiwał się w odgłosy lasu. Nie był jakoś przesadnie zmęczony, więc póki co dotrzymywał towarzystwa pozostałym.
"Strażnicy będą nas szukać" mruknął, po czym się już nie odezwał. Tylko siedział i patrzył w ogień.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości