Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Teraz jest N mar 07, 2021 7:56 am • Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Autor Wiadomość
   Tytuł: Niebołuski (Skyscale)
  PostNapisane: N lip 19, 2020 7:43 am 
  Weteran
  Weteran
  Avatar użytkownika
  Offline

  Posty: 509  Rangi specjalne
  Sekcje
  Tytuły dodatkowe
  Znaczące funkcje fabularne

  Opiekun (RP) Loremaster (RP) Zwycięzca Igrzysk Angu Mister Aiwe Radny
  Obrazek
  Cytuj:
  Niebołuski to dotychczas nieznajome oraz tajemnicze formy życia z rodziny smokowatych. Posiadają potężne skrzydła, które są w stanie unieść ich ciała oraz nadać bardzo wielką szybkość. Potrafią zawiesić się w powietrzu oraz utrzymywać amplitudę lotu. Ponadto ich silne łapy i pazury, pozwalają na przyczepienie się do pionowych powierzchni oraz zachowanie stabilności, by odzyskać część zużytej siły. Mając Niebołuska u swego boku, osiągniesz wysokości o jakich nie przyszło Ci śnić...

  ~ Anonim

  ✦ Geneza:

  Niebołuski to w istocie stworzenia pochodzące z smoczych gałęzi urodzenia. Ich kuzynami są dzikie oraz groźne Wyverny, często spotykane na terenach Serca Maguumy oraz powszechne w Tyrii Drake. Różnica między Niebołuskami, a ich pomniejszymi kuzynami polega zasadniczo na umiejętności pożywiania się magią, którą cechują się Prastare Smoki. Niemniej jednak w wypadku tych istot, konsumpcja dużych ilości magii nie prowadzi do ewolucji w wyższy stan.

  Geneza Niebołusków wywodzi się z Mgieł, gdzie pierwsze osobniki zmaterializowały się przy upadku Kralkatorrika z Mgieł, jako dorosłe i w pełni wykształcone istoty, mogące się rozmnażać poprzez składanie jaj, co jest typowe dla smoczych form życia. Wraz z tajemniczym i nagłym przybyciem danych istot, nie jest wiadome jak długo są w stanie naturalnie przeżyć. Jedne z pierwszych dorosłych osobników cierpiały na chorobę, która zmuszała ich ciała do bardzo szybkiego starzenia się, co przyniosło opłakane skutki. Naukowiec Gorrik jednak opracował odpowiednią recepturę wraz z pomocą Czempiona Aurene. Wkładając dużo wysiłku oraz czasu, udało się wykluć pierwszą zdrową samicę Niebołuska w okolicach Słoncznego Schronu w Jahai Bluffs oraz opracowano odpowiedni lek. Niebołuski w bardzo szybkim tempie zdołały się rozrosnąć oraz powiększyć swoją liczbę gatunkową, dzięki czemu powoli stają się powszechnym widokiem w Tyrii.

  ✦ Cechy fizyczne:

  Fizjologia Niebołusków pozwala na rozróżnienie dwóch płci - samic oraz samców. Odróżnienie ich na pierwszy rzut oka jest trudne, dlatego wymagana jest do tego często wiedza ekspercka. Samce oraz samice podstawowej rasy są podobne do siebie budową ciała oraz umaszczeniem czy kolorem. Zauważono jednak, że chore Niebołuski mają tendencję do zmiany ubarwienia łusek z szarego na odcień zielony, co świadczy o stanie gorączkowym.

  Wraz z czasem pojawiły się również przeróżne rasy Niebołusków, na które mogło wpłynąć wiele czynników, między innymi warto zwrócić uwagę na różne klimaty oraz poziom magii w Tyrii. Można wyróżnić już wiele ras Niebołusków, które różnią się znacznym ubarwieniem łusek, umaszczeniem wzorów na ciele, unikalnymi rogami oraz budowami ciała.

  ✦ Rozmnażanie Niebołusków:

  Niebołuski są jajorodne, a zapłodnione jajko można wykluć mając odpowiednie warunki do przeprowadzenia procesu inkubacyjnego. Rzecz jasna najlepsze warunki są te, które gwarantuje natura, niemniej jednak nie ma ona pełnej gwarancji powodzenia. Inkubacja jest to bardzo długi oraz wymagający odpowiednich środków proces, który można odwzorować w warunkach domowych lub laboratoryjnych. Wymagane jest do tego odpowiednie ciepło, światło, wilgotność powietrza oraz natężenie magii. Proces inkubacji może trwać różnie, niemniej jednak wraz z zastosowaniem odpowiednich kroków, szansa wyklucia jest duża. (Okres trwania wyklucia - od 7 po 30 dni - w zależności od stanu jajka, rasy oraz jakości procesu inkubacji)

  Nowo narodzone Niebołuski posiadają biologicznie jedną z dwóch płci, które stwierdza ekspert. Noworodki są dość dużego wzrostu, można porównać je do dorosłej Asury. Posiadają również dość sporą wagę, licząc wykształcone dotychczas rogi, szkielet, umięśnienie oraz łuski. Niebołuski w tym okresie mają bardzo duże i w pełni przystosowane oczy, różnego koloru, lecz najczęstszy jest złoty. Mają wyśmienity zmysł wzroku, węchu oraz słuchu, który jest znacznie lepszy niż u innych zwierząt. Głowa jest znacznie cięższa niż reszta mniejszego ciała, które w trakcie rozwoju i karmienia gwałtownie się rozwija. Skrzydła młodego Niebołuska są najmniej rozwiniętym elementem budowy ciała w danym okresie. Noworodki są bardzo radosne, pełne energii, ciekawe świata i tym samym bardzo kłopotliwe. Widząc wiele nowych rzeczy, są w stanie często uciekać oraz wspinać się na różne rzeczy, co nakazuje im instynkt oraz rozwój mięśni. Można zauważyć w tym okresie również podskakiwanie oraz gwałtowne poruszanie nierozwiniętymi skrzydłami, które jest elementem rozwoju tych stworzeń. Młode bardzo często lubią się bawić, odbijać piłkę oraz mają niesamowity apetyt. Są w stanie jednego dnia zjeść trzy wielkie porcje mięsa, które liczy się średnio na około 70 kg. Co więcej, w tym okresie zaleca się bardzo dużą bliskość, naukę, zabawę w chowanego, berka, obijanie piłki oraz rozmowę. Niebołuski w młodym okresie mają bardzo dużą inteligencję i pomimo tego, że same nie potrafią rozmawiać, rozpoznają mowę i posiadają inteligencję emocjonalną, którą należy odpowiednio wykształcić. Okres noworodka jest najważniejszy w cyklu rozwoju Niebołuska.

  W ciągu maksymalnie paru tygodni Niebolusek osiąga kolejny etap rozwoju. Ciało staje się już większe, co widać bardzo po zwiększeniu czaszki, rogów, łap, tułowia, ogona oraz skrzydeł. Niebołusek staje się już spokojniejszy i nie ucieka często, lecz nadal jest bardzo ciekawy świata oraz pełen energii oraz radości. Instynkty oraz hormony zaczynają w tym okresie pracować i Niebołusek zaczyna trenować swoje rasowe umiejętności, przykładowo lot, wspinaczkę i zionięcie ogniem. W tym okresie nadal spożywa bardzo dużo mięsa, lecz jednocześnie staje się większy.

  Po kolejnym okresie czasu, do około tygodnia, następuje najbardziej gwałtowny wzrost w rozwoju stworzenia. Ciało jest już dorosłe, charakter utemperowany, a Niebołusek osiąga dojrzałość. W tym okresie stworzenie jest już gotowe do treningu lotu, konsumpcji magii, rozmnażania się oraz walki z użyciem wykształconych szponów, rogów, kłów i gruczołów ognia. Ponadto metabolizm w organizmie gwałtownie spada i Niebołusek nie potrzebuje tak ogromnych ilości jedzenia. Ponadto w przypadku braku pożywienia, stworzenie jest w stanie pożerać magię i tym samym hibernować. Ponadto karmienie dorosłego Niebołuska sprowadza się do podawania: jakiegokolwiek surowego, świeżego lub pieczonego mięsa, ryb lub grzybów. Stworzenie zwykle samo będzie chciało sobie wybierać ulubione jedzenie oraz będzie się domagało karmienia. Dodatkowo dorosły Niebołusek czuje bardzo osobistą więź z właścicielem oraz jest w pełni lojalny, rozumie komendy oraz posiada swoje własne emocje i potrzeby. Niemniej jednak należy pamiętać, że jest to bardzo niebezpieczna istota, zdolna do łatwego zabijania i bardzo szybkiego przemieszczania się nawet w trudno dostępne miejsca. (Okres trwania dojrzewania - od 21 po 49 dni - w zależności od warunków, rasy, terenu oraz karmienia)

  ✦ Osobowość i charaktery:

  Dorosłe osobniki się różnią swoimi cechami charakteru, niemniej jednak przejawiane są przez Niebołuski pewne specyficzne dla ich rasy cechy. Można zauważyć wrodzoną tendencję do odpoczywania lub spokojnej obserwacji na skarpach i wysoko położonych terenach. Wynika to z prostego genetycznego faktu, że te istoty są z natury drapieżcami oraz polują na swoje ofiary używając swoich różnych talentów. Sporadycznie spoglądając wyżej, mając świadomość, że ich miejsce jest w okolicach szczytu łańcucha pokarmowego. Ponadto posiadają bardzo wyczulone zmysły oraz emocje, są bardzo lojalne dla swego jeźdźca, kompana, opiekuna czy rodzica. Niemniej jednak urażony Niebołusek potrafi pokazać swoje kły oraz wściec się, gdy będzie źle traktowany, a jest to przejaw samoobrony. Niebołuski posiadają bardzo mocno wyczulone zmysły magiczne oraz są w stanie wyczuwać jej największe źródła, co bierze się z ich umiejętności konsumpcji magii. Może się okazać, że do silnej osoby będą przejawiać szacunek, natomiast w obliczu bardzo silnej istoty - nawet strach.

  ✦ Cechy i umiejętności bojowe:

  Bojowość Niebołusków można doszkalać, lecz wszystkie posiadają podstawowe instynkty walki. Można zauważyć bardzo charakterystyczne dla nich zionięcie niebezpiecznym magicznym ogniem, mogącym topić stal. Wywodzi się to z gruczołów, które są umiejscowione w drogach oddechowych. Można czasem zauważyć, jak przy oddychaniu Niebołusek dymi z nozdrzy, a przy kichnięciu zionie ogniem. Warto zwrócić uwagę na niebezpieczne kły, szpony, skrzydła, ogon oraz rogi, które mogą być użyte w bezpośredniej walce. Niebołusek jest w stanie bez problemu unieść w swoich łapach w pełni opancerzonego ciężkiego Popielca oraz porwać w powietrze jak maskotkę. Zacisk szczęki bez problemu może gnieść sztaby stali oraz łamać nawet najtwardsze kości. Ponadto łuski są bardzo odporne na ataki fizyczne oraz niewrażliwe na ogień oraz mają zwiększoną tolerancję na mróz, niemniej jednak potężne ataki o sile armaty wystrzelonej z 20 metrów są w stanie niszczyć im łuski, a nawet łamać im kości i niszczyć mięśnie. W przypadku skrzydeł, są one pokryte bardzo wytrzymałymi oraz rozciągliwymi błonami, niemniej jednak celny strzał o poziomie broni palnej o dużym kalibrze jest w stanie je przebić. Jeśli chodzi o ataki magiczne, są w stanie je "pożerać" czyli absorbować, niemniej jednak ich zbyt duża ilość doprowadza Niebołuska do znacznego osłabienia, w tym do hibernacji podobnej do Prastarych Smoków. Ponadto bardzo dobrze wykształcone oczy posiadają błony, które chronią przed oślepieniem oraz drobinkami, lecz mogą zostać łatwo uszkodzone. Dodatkowo słabym punktem Niebołusków jest ich możliwość zionięcia ogniem, gdyż otwierając szeroko swój otwór gębowy oraz ukazują dostęp do swoich organów wewnętrznych.

  ✦ Jakie rasy/warianty zezwalamy do jazdy w naszym RP?:

  - Natural Skyscale,
  - Axejaw,
  - Broad-Horn Bull,
  - Caldera,
  - Flare-Marked,
  - Glademire,
  - Moth-Marked,
  - Speckled Shortfang,
  - Stripe-Winged,
  - Venomous Greathorn,

  ✦ Jakie rasy/warianty są zabronione do jazdy i dlaczego?:

  - Incarnate Flame,
  - Frostsoul,
  - Shimmerwing,
  - Dark Monarch,
  - Cozy Wintersday,
  - Branded,
  - Bioluminescent,

  Powodem jest zbyt duża różnica w ich aparycji występująca między nimi, a naturalnymi Niebołuskami. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na właściwości fizyczne i magiczne odbiegają od przyjętych w naszym RP standardów, w obawie o naruszanie zasady o power gaming'u. Staramy się, by wszystkie Niebołuski były jak najbardziej naturalne i nie odbiegały zbyt mocno w swej unikalności od zdrowego rozsądku.


  Obrazek
  [+] OOC
  Obserwacje opracowane przez Wardena w oparciu o mechnikę gw2 oraz logiczne wyciąganie wniosków chociażby poprzez porównanie do gadów w realnym świecie.
  Góra
    Zobacz profil  
   
  Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
  Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

  Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


  Kto przegląda forum

  Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


  Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
  Nie możesz odpowiadać w wątkach
  Nie możesz edytować swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów

  Szukaj:
  Skocz do:  
  cron