Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Teraz jest Cz kwi 15, 2021 9:51 am • Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Autor Wiadomość
   Tytuł: W kolorze wina [NPC]
  PostNapisane: N lis 03, 2019 10:20 am 
  Weteran
  Weteran
  Avatar użytkownika
  Offline

  Posty: 509  Rangi specjalne
  Sekcje
  Tytuły dodatkowe
  Znaczące funkcje fabularne

  Opiekun (RP) Loremaster (RP) Zwycięzca Igrzysk Angu Mister Aiwe Radny
  ObrazekObrazekObrazek
  Obrazek

  Świat szlachty oraz ich interesów, tak jak intryg jest wielki oraz zawiły, przy czym trudno jest zapamiętać wszystkie fakty lub detale związane z ich personami. Jest to spis postaci kluczowych dla serii fabularnej, wewnątrz której znajdziecie informacje o danej odblokowanej personie. Wraz z biegiem fabuły oraz rozmowami czy odnalezieniem przedmiotów fabularnych - dane zostają uzupełnione.
  Obrazek  Ostatnio edytowano N lis 03, 2019 6:53 pm przez Warden, łącznie edytowano 13 razy
  Góra
    Zobacz profil  
   
   Tytuł: Nieznajomy w czerni
  PostNapisane: N lis 03, 2019 10:36 am 
  Weteran
  Weteran
  Avatar użytkownika
  Offline

  Posty: 509  Rangi specjalne
  Sekcje
  Tytuły dodatkowe
  Znaczące funkcje fabularne

  Opiekun (RP) Loremaster (RP) Zwycięzca Igrzysk Angu Mister Aiwe Radny
  Obrazek
  Obrazek

  Dane personalne
  Płeć: Nieznana,
  Data urodzenia: Nieznana,
  Wzrost: Nieznany,
  Waga: Nieznana,
  Profesja: Mesmer,
  Prolog
  Nikomu nieznany truciciel Wielkiego Kapłana Andre oraz niedoszły morderca Lady Melanii Blacklust, działający skrycie na uroczystości. Pozostawił za sobą ślady takie jak: specyficzny zapach atramentu oraz jego ślady na kluczu i wydarty kawałek czarnego szlachetnego aksamitu. Wiadome jest to, że ma dostęp do bardzo ścisłych informacji personalnych, które zna zamknięte grono najbardziej zaufanych osób. Dodatkowo również posiada możliwości pozyskania bardzo rzadkiej i arcymistrzowskiej trucizny, którą rozpoznała Onoss - Pocałunek Wdowy. Potrafi się ukrywać oraz szybko badać sytuację, niemniej jednak pozostawia za sobą ślady. Kotta oraz Nassan byli bliscy jego pochwycenia, tudzież pierwszy z ścigających widział biały fragment czegoś na wysokości głowy, nim nieznajomy znikł. Ciężko stwierdzić, czy była to maska lub jakikolwiek inny przedmiot.
  Wizytówka
  Prawdopodobnie dana postać jest odpowiedzialna za podstępnym wprowadzeniem Besserwessera do Lochów Boskiej Przystani, niemniej jednak nie jest to wiadome. Możliwe, że również miał powiązanie wraz z morderstwem służącego Lady Natalii Animozji, by skłócić ją z Melanią. Na pewno jednak tajemnicza figura stała za podpaleniem hurtowni należącej do Lady Blacklust. Dany nieznajomy został również zauważony na podsłuchiwaniu oraz zdobywaniu informacji, podczas rozmów wewnątrz posesji Melanii. Pozostawił za sobą jedynie półprzytomną kobietę, której mocno namieszał w głowie oraz doprowadził do stanu trwałego ubezwłasnowolnienia umysłowego, jednocześnie bardziej niszcząc reputację Lady Blacklust na scenie politycznej.
  Plan (Nie)Doskonały
  Nie wiadomo jakie są losy postaci w tym rozdziale historii. Wiadomo jednak, że na pewno coś działa naprzeciw interesom Lady Melanii Blacklust, Lorda Besserwessera oraz Lady Natalii Animozji, działając powoli oraz skrycie. Wiadomo, że posiada informacje na temat wielu spraw oraz dostęp do ściśle tajnych danych poprzez swe zdolności szpiegowskie. Również stara się działać siłą propagandy oraz ludności.
  Winny, Niewinny?
  Tajemniczy morderca stał za podjudzaniem niewinnego ludu Kryty niższej warstwy społecznej. Powołując się na ujawniane konflikty, fakty oraz skandale związane z szlachtą oraz hedonistycznym stylem życia - zdołał przekonać ogromną część populacji. Stał on za porwaniem Lorda Besserwessera oraz torturował go. Wiadome jest to, że chce zniszczyć górną warstwę społeczną Kryty oraz wspiąć się w górę hierarchii za pomocą chaosu, jaki wywołuje. Powołując się na sprawiedliwość społeczną oraz dodatkowo zasilając negatywne emocje pod fanatyzm zbliżony pod religijność - stara się zjednoczyć lud jako swoją armię przeciw wszystkim innym. Doprowadza to do strajków oraz odcięcia żywności w Boskiej Przystani, co sprawia, że niepokój społeczny się zaostrza. Posiada wysokie umiejętności mesmerskie oraz potrafi idealnie manipulować ludźmi - co pokazało zniszczenie młodej służki oraz zmuszenie sobowtóra Besserwessera by odsiadywać za niego wyrok. Podczas wydarzeń z tego epizodu, chciał powiesić Lorda na oczach całego ludu - Aiwijczycy zdołali usłyszeć jego przemowę. Co zastanawiające, morderca zmieniał magicznie swój głos, przez co nie było możliwe rozpoznanie płci. Natomiast jego działania zostały przerwane przez działania ochotników, tym samym zgubił ważny trop, który powziął detektyw. Jego przedstawienie zostało przerwane, niemniej jednak wzbudziło to jeszcze większy niepokój w Królestwie Kryty - tak jak zamierzał.


  [+] Droga ku chaosowi - Truciciel manipulujący niewinny lud, archiwalne
  Obrazek  Czas Dialogu
  Nieznajomy w Czerni nie był widziany podczas wyprawy do przybytku Besserwessera. Niemniej jednak bardzo jest prawdopodobny fakt, że podjudza mniej zamożny lud Kryty przeciw wyższym sferom. Sukcesywnie udaje się to antagoniście oraz coraz większa liczba osób popiera ideę walki z niesprawiedliwością społeczną. Niefortunne zakończenie tego wydarzenia doprowadziło do jeszcze większych zamieszek. Poparcie dla mordercy rośnie wraz z każdym dniem, a konflikt zaostrza się - tak jak przewidywał oraz dążył do tego. Wiadomo, że działania nabrały pędu i ma zamiar uderzyć w stolicę Kryty - Boską Przystań - wpierw poprzez odcięcie zapasów żywności, lecz co będzie następne? Nierozważne podjęcie działania podczas rozmów z ludem, poprzez wystrzelenie przez Nassana Bloodclaw pocisku, doprowadziło do najgorszego scenariusza oraz ogromnego chaosu na korzyść antagonisty. Dane wydarzenie zostało nazwane przez Krytańskiego Wiesza - Rzezią w Beetletun - oraz bardzo mocno poruszyło całe Królestwo.


  [+] Droga ku chaosowi - Rzeź w Beetletun, archiwalne
  Obrazek  Sługa Wielu
  Według informacji od Azeryona, Nieznajomy posiadał wpierw dobre intencje, by naprawić zepsutą rzeczywistość w Krycie. Człowiek z Żelazną Twarzą postanowił pomóc antagoniście ze względu wpierw na pokojowe rozwiązania, jakie proponował. Okazało się, że jego podejście oraz filozofia zaczęły się drastycznie zmieniać z czasem, gdy uzyskał więcej wpływów. Potwierdzono mocne koneksje wroga z Kościołem, lecz nie wiadomo jaką posiada rangę wewnątrz frakcji, niemniej jednak posiada dostęp do najbardziej skrytych tajemnic. Podczas gdy Aiwijczycy rozmawiali z Azeryonem, ten stał za wysadzeniem budynków w Boskiej Przystani, by pogrążyć miasto w większym chaosie niż dotychczas.


  [+] Droga ku chaosowi - Boska Przystań w płomieniach, archiwalne
  Obrazek
  Wielkie Dzieło
  Aiwijczycy wchodząc w konfrontację oraz debatę poruszającą wiele wartości, odnieśli tryumf oraz zdemaskowali prawdziwe oblicze antagonisty. Był to w istocie domniemany nieboszczyk - Wielebny Andre. Objaśnienie fabuły odnajdziesz w ostatnim poście kronik.

  Ciekawostki
  Rozpoznanie mordercy - Główny ślad, który ustalono podczas rozmowy w posiadłości Besserwessera. Niezwykle rzadki atrament, który został użyty do wytworzenia ostatniego listu Wielebnego przed śmiercią, jest trwały na tkaninach szlachetnych i ludzkiej skórze oraz wydziela charakterystyczny zapach. Nie da się go pozbyć, lecz w istocie można zatuszować magicznie.

  Melania Blacklust pomimo zdolności mesmerskiej nie mogła być zabójcą. Podczas wydarzenia "Wizytówka" nie byłaby w stanie korzystać z klona o tak wysokich umiejętnościach, dodatkowo podczas burzy. Wszystko wskazuje na to, że jest nowym głównym celem zabójcy, a wszystkie jego działania są skupione na zniszczeniu reputacji oraz majątku wpływowej kobiety - krok po kroku. Kobieta udowodniła swej niewinności poprzez potwierdzenie, że nie ma na sobie śladu atramentu.

  [+] Motyw mordercy wedle Melani Blacklust, archiwalne
  Cytuj:
  Wszyscy gracze "Sceny" są osobami najpotężniejszymi w Krycie. Posiadają złoto, wpływy, szacunek oraz siłę. Nieznajomy działa tak, by skłócić wszystkich współpracowników "Sceny" oraz doprowadzić do jak największego zawahania danych sił. Całe zamieszanie skupia się głównie na Melanii, Besserwesserze oraz Animozji oraz działania się skupione tylko i wyłącznie na nich. Dana trójka posiada wielu wrogów ze względu na swoje wysokie pozycje.

  Arnold Besserwesser był przez nieznajomego torturowany, bardzo zależało na tym, by człowiek stojący za dużą siłą militarną został stracony - co mocno ułatwiłoby mu działania strategiczne. Przy czym wykorzystał skandale z jakimi szlachcic miał styczność.

  [+] Informacje od Azeryona
  Cytuj:
  [i]Cały plan rozpoczął się na kilka miesięcy przed niesławnym wydarzeniem, gdzie miało miejsce morderstwo Wielebnego Andre. Co więcej, wszystko było przygotowane, informacje, plany, wystarczyło tylko poczekać na odpowiednią okazję. Pierwszym celem był sam Arcykapłan by powziąć jego Wielkie Dzieło, które stanowiło klucz do całej misji. Następnie trzeba było pozbyć się najbardziej wpływowe osoby poza koroną i doprowadzić lud do otwarcia oczu. Niemniej jednak to wszystko miało być załatwione pokojowo, wraz z czasem Nieznajomy w Czerni pokazał swoje prawdziwe okrutne oblicze, choć być może własnie to poczucie mocy i siły zepsuło go. Teraz dąży do celu po trupach swych sojuszników, a nawet niewinnych. Jest jeszcze na to szansa...
  Motyw
  Wyższe sfery stoją na największej przeszkodzie by przejąć władze w Królestwie. Tak jak lud obalił Oswalda Thorna, tak zarówno on doprowadzi do ujawnienia wszystkich brudów wyższych sfer i obali zarówno rody szlacheckie, Ministerstwo oraz władzę Królowej oraz jej popleczników. Rozumie, że to lud stoi za wyżywieniem Boskiej Przystani, dlatego odcina dopływy środków do życia. Dodatkowo pozbywa się najbardziej niebezpiecznych osób, by wzgardzić ich wizerunkiem publicznym - powołując się na fanatyczne, podchodzące pod religię przekonania. Jego siłą jest lud, który domaga się sprawiedliwości, doprowadzając do wojny domowej i skrajnej nienawiści - wszystko by uzyskać władzę. Udało mu się pogrążyć Boską Przystań w chaosie oraz płomieniach.

  Obrazek


  Ostatnio edytowano Cz kwi 09, 2020 5:49 pm przez Warden, łącznie edytowano 27 razy
  Góra
    Zobacz profil  
   
   Tytuł: Wielki Kapłan Andre
  PostNapisane: N lis 03, 2019 11:00 am 
  Weteran
  Weteran
  Avatar użytkownika
  Offline

  Posty: 509  Rangi specjalne
  Sekcje
  Tytuły dodatkowe
  Znaczące funkcje fabularne

  Opiekun (RP) Loremaster (RP) Zwycięzca Igrzysk Angu Mister Aiwe Radny
  Obrazek
  Obrazek

  Dane personalne
  Płeć: Mężczyzna,
  Data urodzenia: 33 Kolosa 1264 AE,
  Data zgonu: 32 Kolosa 1332 AE (w wieku 68 lat), 2 Fenixa 1333 AE (w wieku 69 lat)
  Wzrost: 185 cm,
  Waga: 89 kg,
  Profesja: Nieznana,

  Obrazek


  Obrazek


  Ostatnio edytowano Cz kwi 09, 2020 5:38 pm przez Warden, łącznie edytowano 8 razy
  Góra
    Zobacz profil  
   
   Tytuł: Lady Melania Blacklust
  PostNapisane: N lis 03, 2019 11:38 am 
  Weteran
  Weteran
  Avatar użytkownika
  Offline

  Posty: 509  Rangi specjalne
  Sekcje
  Tytuły dodatkowe
  Znaczące funkcje fabularne

  Opiekun (RP) Loremaster (RP) Zwycięzca Igrzysk Angu Mister Aiwe Radny
  Obrazek
  Obrazek

  Dane personalne
  Płeć: Kobieta,
  Data urodzenia: Nieznana,
  Wzrost: 167 cm,
  Waga: 63 kg,
  Profesja: Mesmer,

  Życiorys
  Z początku zwykła chłopka, której rodziców zamordowali bandyci. Przygarnięta przez barmana z Shaemoor wraz z jego żoną, która zajmowała się tkactwem. Niemniej jednak podczas ataku Centaurów w Shaemoor, obojga zostali zabici. Melania pozostała z jedną karczmą, której została właścicielką po przyszywanym ojcu oraz udało się jej po wielu trudach rozwinąć oraz wejść na wyżyny, by zdobyć szlachecki tytuł oraz bogactwo. Droga do sukcesu była długa i wyboista oraz zmusiła Melanię do współpracy z zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się porwaniami młodych dziewczyn oraz handlem ciałami. Poprzez krycie ich pod skrzydłami swoich karczm w cieniu od światła sprawiedliwości, dorobiła się na cierpieniu niewinnych młodych kobiet. Wkrótce niebawem stała się najbogatszą kobietą zaraz po Królowej Jennah w całej Krycie oraz posiadała linię odzieżową, zarówno ekskluzywne karczmy rozsiane po całej Krycie. Wraz z Besserwesserem znają się kilka lat oraz wiele przeszli, uważa go za bardzo denerwującego, ale szczerego przyjaciela i zaufanego sojusznika.
  Prolog
  Na uroczystości wewnątrz Klasztoru Eldvina była świadoma przybycia dwójki osób: "Pijanego Strzelca" Nassana Bloodclaw oraz Inżynier Evę Catkin Demiurge. Chciała wraz z nimi przeprowadzić swoje interesy handlowe, by nawiązać lepsze koneksje wraz z Miastem Aiwe z korzyściami dla obu stron. Kobieta o bardzo wysokiej kulturze, łagodnym i miłym charakterze oraz piękna z wyglądu.

  Zaprezentowana jako druga najbogatsza kobieta w Królestwie, tuż po Królowej. Liderka "Sceny", na której najbardziej wpływowa szlachta, działacze, kupcy oraz politycy czy naukowcy starają się piąć wyżej w rankingu bogactwa oraz potęgi. Aiwijczycy dowiedzieli się, że jest właścicielką dużej sieci karczm, tawern oraz sklepów odzieżowych dla szlachty, cieszącej się dużą popularnością oraz słynącą z najwyższej jakości usług... Nawet tych dla bardziej wybrednych.

  Widocznie niezbyt przepadała za Lordem Besserwesser, ze względu na jego głośny oraz specyficzny charakter. Uważa, że wysoko postawionemu nie wypada zachowywać się w tak niegodny sposób. Wraz z tym zdaniem zgadza się również Animozja, którą Melania traktuje z dozą pewnego dystansu. Natomiast wszystkich działaczy "Sceny" pod sobą, nazywa swoimi wspólnikami. Na pierwszy rzut oka jest to kobieta nie dość, że zabójczo piękna, to w rozmowie da się wywnioskować, że wygląd idzie w parze wraz z intelektem oraz wychowaniem.

  Wówczas gdy Aiwijczycy prowadzili śledztwo była celem dla truciciela, którego Kotta spostrzegł podchodzącego za Melanię z zatrutym sztyletem. Niemniej jednak próba morderstwa została przerwana. Przy niefortunnym zbiegu okoliczności, kiedy truciciel uciekał, popchnął Animozję z winem, a ta wylała swoje wino na Melanię, publicznie ją ośmieszając przy wszystkich. W świecie "Sceny" uchodzi to za największą ujmę na honorze. Animozja przepraszała, choć Melania dostrzegła, że w istocie kobieta cieszyła się z takiego obrotu spraw. Było można poczuć pewien zalążek konfliktu między szlachciankami, który mógł się pojawić w niedalekiej przyszłości. Niemniej jednak na przyjęciu oraz żałobie nie wypadało wszczynać wojny, a kobiety się rozstały w "udawanym" pokoju.

  Do Melanii przybyła znaczna większość Aiwijczyków, by nawiązać współpracę - Kotta, Nassan, Eva oraz Ossan. Te osoby dostały od kobiety wizytówkę, która pozwalała na skontaktowanie się z nią oraz prowadzenie współpracy. Po wydarzeniu, Melania zdołowana, ubrudzona, poniżona oraz wyśmiana, to na domiar złego Besserwesser podszedł do niej z chamskim tekstem "No, Melania złotko! W końcu masz takie perfumy jak ja! Ha!". Wychodząc na zewnątrz można było usłyszeć, jak kobiecie puściły nerwy oraz sprzedała liścia specyficznemu chamskiego szlachcicowi.
  Wizytówka
  Melania zaprosiła Aiwijczyków do swojej posesji, dodatkowo rozmawiała tam z Detektywem, którego również włączyła do akcji by wykryć przestępcę. Opowiedziała ona o wszystkich nowinach, które miały zostać niebawem dostarczone informacji publicznej. Jej hurtownia została spalona, a wytwarzała tam Czarny Aksamit, tym samym straciła swoje główne źródło dochodu majątkowego. Lady Natalia Animozja oskarża Melanię o mącenie w ślepym akcie wściekłości na reakcję morderstwa na ważnym człowieku należącym do kobiety. Lady Blacklust ma zamiar uwolnić Besserwessera z niewoli, tym samym angażując Aiwijczyków oraz Detektywa do współpracy. Niemniej jednak podczas spotkania okazuje się, że wszyscy byli podsłuchiwani przez Nieznajomego w Czerni, na skutek czego wypływa do informacji publicznej fałszywa informacja, że kobieta przeprowadziła pranie mózgu na swojej służącej, co doprowadziło do większego oburzenia na scenie politycznej. Niebawem kobieta miała przybyć do Miasta Aiwe, by przedstawić plan działania w sprawie Besserwessera, gdyż wcześniejsze rozmowy z Królową Jennah nic nie dały. Poprosiła również Aiwijczyków, by porozmawiali z Natalią Animozją, gdy emocje kobiety nieco się uspokoją.
  Plan (Nie)Doskonały
  Szlachcianka weszła w szeregi Bractwa Aiwe nie mają już miejsca dla siebie. Ludność Boskiej Przystani oraz terenów okolicznych stała się wobec Melanii wrogo nastawiona oraz atakowano jej przybytek, jak zarówno osobę. Wpływ Nieznajomego w czerni sprawił, że kobieta wraz z poważnie utraconym dobytkiem oraz rzetelnością, musiała odsunąć się ze sceny politycznej. Próbowała rozmawiać z Królową na temat Besserwessera, niemniej jednak nie doszło do audiencji, a list kobiety został zignorowany. Poprosiła zatem Aiwijczyków, z którymi współpracowała, o spotkanie w karczmie "Pod Pijanym Strzelcem", gdzie przygotowali plan. Kobieta rozesłała wraz z Radą listy między innymi do Marszałka Logana Thackeray oraz osób, którym Besserwesser pomógł. Udało się zebrać odpowiednią ilość poparcia, by móc wybrać się na audiencję z Królową Jennah. Aiwijczycy wtedy dowiedzieli się nieco o jej historii oraz relacji z Besserwesserem, dlaczego tak bardzo jej zależy na jego wolności.
  Winny, Niewinny?
  Kobieta dowiedziała się, że listy skierowane do Królowej w imieniu swych popleczników odniosły idealny zamierzony sukces. Udało się zorganizować audiencję u głowy Kryty, by przekonać o niewinności Besserwessera i jego przydatności w rozwiązaniu ciężkiej sprawy dla państwa krytańskiego w obliczu wojny domowej. Kobieta wraz z Aiwijczykami oraz Detektywem, dostała się przed oblicze Królowej, przy czym udało się dowieść swego. Gdy został przyprowadzony więzień, kobieta z łatwością rozpoznała ze względu na wieloletnią przyjaźń, że osadzony - to był jedynie zmanipulowany sobowtór szlachcica, mający służyć jako marionetka. Wówczas prawdziwy Lord Besserwesser miał zostać powieszony przed oczyma ludu Shaemoor, na szubienicy, którą skontrolowani mieszkańcy wznieśli. Zależało kobiecie na życiu swego przyjaciela, przy czym jako pierwsza ruszyła ku jemu ratunkowi z Pałacu Królowej oraz zmotywowała również Aiwijczyków do tego czynu. Na miejscu użyła swych niewielkich, wręcz żałosnych poziomem, umiejętności mesmerskich, które wspomogły uratowanie Besserwessera. Gdy szlachcic został uratowany, nie kryła radości oraz łez wzruszenia. Wraz z Nassanem Bloodclaw poszła odeskortować Lorda do Ambasady we Lwich Wrotach, gdzie zapewne rozmawiała z nim.
  Czas Dialogu
  Melania słysząc, że Besserwesser znowu coś zrobił nieprzewidywalnego, postanowiła sprawdzić to osobiście wraz Aiwijczykami. Była przejęta i targały nią emocje dość negatywne. Utracony dom, majątek oraz stres związany z całą sytuacją w kraju. Spotkanie z Natalią było dla niej mocnym szokiem oraz nieprzyjemnym doświadczeniem. Niemniej jednak sytuacja została okiełznana wraz z pomocą Aiwijczyków. Wraz z nią udało się ujawnić sprawę ze służącym oraz odkryć osobę Azeryona.
  Sługa Wielu
  Szlachcianka zdołała skontaktować się z Azeroynem - Człowiekiem z Żelazną Twarzą, po wielu próbach. Niemniej jednak to sam szlachcic pozwolił na to i postawił określone warunki, by zabezpieczyć i utajnić spotkanie. Kobieta zebrała ochotników i wyruszyła niebawem do Boskiej Przystani. Będąc w mieście była pełna szoku oraz zatroskania - nie pojmowała, jak bardzo złym stanie się znajdowało. Poruszona obrazami jakie widziała wpłynęły znacząco na jej psychikę. Podczas rozmowy z Azeryonem wydał się jej nieczysty sekret, gdzie kryła pod swoimi skrzydłami nielegalne porwania młodych dziewcząt z biedniejszych stref oraz handel ich ciałami oraz czerpanie dodatkowych korzyści majątkowych w postaci złota. Kobieta widocznie żałowała tego, widząc efekt motyla danych wydarzeń. Zgodziła się zostać zakładniczką dla Azeryona by zaryzykować swoim życiem i jednocześnie mieć okazję do powstrzymania Nieznajomego w Czerni w Wielkim Finale.
  Wielkie Dzieło
  Melania jako wolontariusz oddała się w ręce antagonisty. Czując odpowiedzialność oraz żal za swoje czyny i zły stan Boskiej Przystani, chciała się poświęcić. Tortury mocno ją wyczerpały, niemniej jednak fizyczny oraz mentalny ból nie był lżejszy. Po wygranej debacie z Wielebnym Andre, Melania została odeskortowana do Miasta Aiwe oraz wyleczona. Po wydarzeniach zrzekła się szlacheckiego tytułu oraz przekazała pieniądze na szczytne cele, zachowując kontakt ze swoimi przyjaciółmi i zasklepiając rany fizyczne, jak mentalne.


  Obrazek


  Ostatnio edytowano Cz kwi 09, 2020 5:43 pm przez Warden, łącznie edytowano 13 razy
  Góra
    Zobacz profil  
   
   Tytuł: Lady Natalia Animozja
  PostNapisane: N lis 03, 2019 1:16 pm 
  Weteran
  Weteran
  Avatar użytkownika
  Offline

  Posty: 509  Rangi specjalne
  Sekcje
  Tytuły dodatkowe
  Znaczące funkcje fabularne

  Opiekun (RP) Loremaster (RP) Zwycięzca Igrzysk Angu Mister Aiwe Radny
  Obrazek
  Obrazek

  Dane personalne
  Płeć: Kobieta,
  Data urodzenia: Nieznana,
  Wzrost: 173 cm,
  Waga: 67 kg,
  Profesja: Nieznana,


  Życiorys
  Nie dowiedziano się o jej wczesnym okresie życia, niemniej jednak za pomocą Azeryona wiadomo, że Animozja dorobiła się majątku poprzez pomoc bandytom oraz dozbrajanie ich, by atakowali jej strategicznie dobrane cele. Zamknięte koło agresji napędzało gospodarkę Natalii, która bardzo sprytnie wykorzystała sytuację oraz manipulowała cenami zarówno jak towarami, dyktując obroty oraz stając się jedną z kluczowych sił Boskiej Przystani, jeśli chodzi o dobytek.
  Prolog
  Przedstawiona jako jedna z "Wielkiej Siódemki" oraz zajmująca solidną pozycję na liście "Sceny". Kobieta wyglądająca szlachetnie oraz zawsze obnosząca się z wyniosłością, elegancją oraz klasą. Tak jak Melania oraz Besserwesser jest zainteresowany nawiązaniem umów oraz kontraktów, które zapewnią jej większy posłuch oraz zyski. Blond kobieta uchodzi za kobietę, która zawsze korzysta z okazji, dzięki czemu posiada rozległe znajomości od działalności, poczynając od sfer gastronomicznych, a po technologiczne oraz naukowe kończąc. Często ją można zauważyć w kolorach czerni oraz czerwieni oraz noszącą lampkę wina, co symbolizuje jej wysokie postawienie.

  Podczas przyjęcia została przedstawiona jako ostatnia, wówczas gdy Melania oraz Besserwesser poszli na plac klasztorny wyczekiwać wystąpienia Wielkiego Mistrza. Animozja wtedy podała hasło, które pozwoli Aiwijczykom skontaktować z nią w jakichkolwiek sprawach - "Czerwony poranek, niesie za sobą zimny wiatr". Kobieta z uśmiechem niebawem zaprowadziła Aiwijczyków oraz wyczekiwała wraz z nimi na wystąpienie, lecz te nigdy nie nadeszło.

  Wraz z Melanią nie cierpią Besserwessera, lecz traktują go z należnym szacunkiem ze względu na jego pozycję na "Scenie". Wiedzą, że właśnie ten szlachcic posiada największą siłę militarną, a dzięki temu gra kluczową rolę. Niemniej jednak korzysta z okazji, by Besserwesserowi dogryźć, co jest jej hobby. Również można odnieść wrażenie chłodnej relacji między nią, a Melanią.

  Przy niedoszłej próbie morderstwa Lady Blacklust, została przez przypadek popchnięta przez uciekającego mordercę oraz wylała wino na liderkę "Sceny". Szlachta widząc to poruszenie oraz wielką oznakę hańby, zaczęła postrzegać Animozję jako większą damę niżeli Melanię, co dodało jej posłuchu, tak jak poprawę humoru Besserwessera. Spokojna relacja między dwiema kobietami wisi na cienkim włosku. Wiadomo, że rezyduje ona w Boskiej Przystani, a dokładniej w Posiadłości Ministra Wi, którą wynajęła na czas nieokreślony na swój użytek.
  Wizytówka
  Według plotek, które usłyszeli: Melania, Detektyw oraz Anastasia - tak jak reszta szlachty w Boskiej Przystani - Lady Natalia Animozja jest wściekła na fakt morderstwa jej bardzo ważnego służącego. Oskarża o ten fakt Melanię, głównie w reakcji na ślepą wściekłość względem niej oraz tłumaczeniem chęci zemsty o publiczne wyśmianie Lady Blacklust podczas uroczystości, poprzez wylanie wina. Kobieta nie chce nawiązywać jakiegokolwiek kontaktu z Melanią oraz obecnie stara się podburzać jej wizerunek. Również cieszy się z pobytu Besserwessera w Lochach Boskiej Przystani. Aiwijczycy powinni z nią porozmawiać, lecz wówczas gdy emocje kobiety opadną.
  Plan (Nie)Doskonały
  Kobieta widocznie nieco się uspokoiła, lecz wraz z ludem Boskiej Przystani oraz okolic jest widocznie zdegustowana Lady Melanią Blacklust. Nie wiadomo natomiast, jakie są jej dalsze losy w tym etapie historii.
  Winny, Niewinny?
  Bez zmian fabularnych na danym etapie historii...
  Czas Dialogu
  Szlachcianka została powołana do domostwa Besserwessera wkrótce, gdy ten uciekł z azylu nadanego przez Bractwo Aiwe. Kobieta nie była pewna co się dzieje, niemniej jednak słysząc, że Arnold został uwolniony, była zaintrygowana oraz postanowiła przystać na spotkanie z nim. Tam na miejscu szlachcic uspokajał Natalię, gdyż wiedział, że przybędzie również Melania, którą dotychczas podejrzewała oraz oskarżała o bycie morderczynią Wielebnego. Doszło do konfrontacji, niemniej jednak udało się uspokoić obie kobiety. Wraz z czasem szlachcianki pogodził się oraz zgodziły współpracować. Dodatkowo podczas wizyty u Besserwessera zostały ujawnione informacje o "Pocałunku Wdowy", które rzuciły więcej podejrzeń na frakcję Kościoła.
  Sługa Wielu
  Wraz z Besserwesserem pomagała Melanii w skontaktowaniu się z Azeryonem. Człowiek z Żelazną Twarzą natomiast potwierdził, że sługa Melanii oraz Natalii to była jedna i ta sama osoba, która należała do Kościoła oraz zbierała wrażliwe informacje od bardzo długiego czasu. Co więcej dowiedziano się o czynach Animozji oraz tym, że wspomagała bandytów, by zyskać na pieniądzach oraz wpływach, kosztem niewinnych.
  Wielkie Dzieło
  Natalia Animozja spotkała się przed swoim procesem z Melanią, by porozmawiać. Zostały jej przedstawione poważne zarzuty współpracy z siłami bandytów, którzy byli odpowiedzialni za morderstwa, kradzieże i ataki na Seraph oraz cywili. Po wydarzeniach fabuły, została skazana na pozbawienie wolności przez osąd Ministrów, zabrano korzyść materialną z przestępstw i zrzucono z niej tytuł szlachecki.


  Obrazek


  Ostatnio edytowano Cz kwi 09, 2020 5:48 pm przez Warden, łącznie edytowano 11 razy
  Góra
    Zobacz profil  
   
   Tytuł: Lord Arnold Besserwesser
  PostNapisane: N lis 03, 2019 1:33 pm 
  Weteran
  Weteran
  Avatar użytkownika
  Offline

  Posty: 509  Rangi specjalne
  Sekcje
  Tytuły dodatkowe
  Znaczące funkcje fabularne

  Opiekun (RP) Loremaster (RP) Zwycięzca Igrzysk Angu Mister Aiwe Radny
  Obrazek
  Obrazek

  Dane personalne
  Płeć: Mężczyzna,
  Data urodzenia: Nieznana,
  Wzrost: 243 cm,
  Waga: 135 kg,
  Profesja: Wojownik,
  Prolog
  Jegomość znany przede wszystkim ze swojego ciężkiego specyficznego charakteru. Wszędzie go pełno, uwielbiający wszelkie uciechy ciała oraz alkohol w dużych ilościach. Kocha muzykę oraz robienie scen, tak jak awantury. Mentalnie można go porównać do Norna, który uwielbia błyszczeć w towarzystwie, niemniej jednak pomimo pozorów - jest bardzo uzdolnionym taktykiem oraz wojownikiem.

  Przy spotkaniu z Aiwijczykami, widząc Nassana od razu przyszedł do niego, przerywając dialog wraz z Melanią swoim głośnym butnym tonem głosu. To właśnie on zamawiał u R. Wardena Mathre ogromne ilości Krwawego Szału, na którego punkcie ma dosłownie fioła. Nassanowi jako jedynemu dał glejt do swej posiadłości, którą ma w Beetletun i jednocześnie jest bazą dla jego kampanii.

  Lord Besserwesser jest najbardziej znaną osobą z całej "Sceny" ze względu na afery, które kleją się do niego dosłownie jak pszczoły do miodu. Przyjęło się również powiedzenie "Tam gdzie Besserwesser, tam burdel i harmider". Lord ten posiada największa prywatną siłę militarną, a dla swych przyjaciół jest szczodry.

  Podczas uroczystości zdążył pokłócić się oraz obrazić każdego z gości swoja głośną osobą oraz postawą. Jak usłyszał tylko, że coś jest nie tak z Wielkim Mistrzem, to od razu poszedł jako pierwszy wtrącić swój wąs w środek akcji. Niemniej jednak na szczęście został zawrócony z powrotem bez wybuchu paniki.

  Znienawidzony dosłownie przez każdego ze szlachty oraz punkt pośmiewiska, ale nie przejmuje się tym, ze względu na swoją siłę militarną. Wie, że jeśli ktoś rzuci mu wyzwanie, to zniszczy daną osobę ogniem i mieczem. Przy zakończeniu smutnej uroczystości, podszedł do Melanii oraz zraził ją swą osobą, aż do takiego stopnia, że kobieta dając upust emocjom uderzyła go w twarz na osobności.
  Wizytówka
  Lord Arnold Besserwesser wedle potwierdzonej nowiny został wtrącony do Lochów Boskiej Przystani, co również pochwaliła sama Królowa Jennah. Mężczyzna podczas uroczystości u jednej z wyżej postawionych szlachcianek zachowywał się już skandalicznie, lecz na miarę swej osoby. Niemniej jednak Melania twierdzi, że nigdy nie posuwał się do aż tak radykalnych akcji. Lord Besserwesser nagle zaczął bardzo agresywnie się zachowywać, a następnie zaczął grozić swą bronią wszystkim obecnym na przyjęciu. Wkrótce Seraph postanowili go uspokoić oraz siłą umieścili w Lochach Boskiej Przystani. Cała szlachta cieszy się z obrotu spraw, gdyż Besserwesser słynął z wielu durnych akcji. Niemniej jednak Melania, pomimo własnej satysfakcji, twierdzi, że musiał być to przekręt by osłabić wpływy "Sceny" oraz wychodzi z planem ratunku Lorda.
  Plan (Nie)Doskonały
  Lord Besserwesser siedzi sobie w lochach Boskiej Przystani, zapewne czekając na wyrok... Lub uwolnienie. Ludność Kryty widocznie jest mocno zadowolona z niewoli szlachcica. Niemniej jednak od Melanii pozyskano informację, że mimo wszystko posiadał sojuszników, których wsparł militarnie za pomocą swej silnej kampanii. Również jest wiadome to, że jest mocno irytującym przyjacielem Melanii i przez wiele przeszli oboje.
  Winny, Niewinny?
  Szlachcic został w istocie zastąpiony zmanipulowanym sobowtórem, który miał być jedynie marionetką w celu zlikwidowania prawdziwego szlachcica na oczach ludu Shaemoor. Realnie mężczyzna był przetrzymywany w niewoli przez Nieznajomego w Czerni oraz torturowany by osłabić jego potężne ciało, przy czym przygotowywany do szubienicy. Człowiek stojący na czele dużej siły militarnej, a jednocześnie pełen skandali był wręcz idealnym celem dla mordercy. W dniu egzekucji został uratowany przez ochotników z Aiwe oraz Detektywa. Po tych wydarzeniach przeżył i odeskortowany bezpiecznie do Ambasady we Lwich Wrotach, przebywa w azylu. Zaprowadzili go Melania Blacklust oraz Nassan Bloodclaw, którym dziękował przez całą drogę i obiecał wspomóc sprawę, jak tylko się da. Prawdopodobnie po wydarzeniach odbył długą rozmowę w cztery oczy z Melanią.
  Czas Dialogu
  Lord Besserwesser uciekł z Azylu oraz rozpoczął śledztwo na własną rękę, jednocześnie podprowadzając notatki Detektywa z domu Melanii, które przypadkowo zostały pozostawione. Dzięki temu można było dojść do wyższego stanu rozpoznania w śledztwie. Przeprowadzone przez człowieka badania nadały większego biegu oraz wskazały na istotne ślady, między innymi fakt, jak rozpoznać mordercę bez przykrywki. Niemniej jednak po rozmowach doszło do nagłego zwrotu akcji, gdzie wściekły tłum zmanipulowany przez Nieznajomego w Czerni ruszył na bramy posiadłości. Ruszyli zatem Aiwijczycy z Besserwesserem, by załatwić sytuację, niemniej jednak poprzez nierozważne działania Nassana Bloodclaw doszło do krwawej rzezi, która rozeszła się echem po całej Krycie. Zapanował zatem chaos, na wielką korzyść antagonisty.
  Sługa Wielu
  Wziął udział w pomocy w skontaktowaniu się z Azeryonem. Niemniej jednak jedyne co się o nim dowiedziano to fakt, że zarówno Azeryon oraz Nieznajomy w czerni nie musieli się starać, by się pozbyć Besserwessera. Jego opinia była na tyle zła, że szlachcic samą swoją osobą i zachowaniem wspomógł inicjatywę antagonisty nawet nieświadomie. Azeryon wspomniał dodatkowo o grupie przestępczej zajmującej się Doppelgangerami. To właśnie z tej organizacji przyprowadzono człowieka mającego stać się zastępstwem dla Arnolda podczas pobytu w więzieniu, gdy ten prawdziwy miał zostać powieszony w wydarzeniu "Winny, Niewinny?". Niemniej jednak Azeryon określił, że to głęboka sprawa na inny czas. Dodatkowo dowiedziano się, że Nieznajomy w Czerni więził swe ofiary (w tym niegdyś Besserwessera), by torturować za pomocą magii mesmerskiej je w imieniu wyższej sprawiedliwości w tajnych podziemiach pod siedzibą Kościoła w Boskiej Przystani, tam również potwierdził obecność Arnolda oraz fakt przetrzymywania nielegalnie przemyconych Czerwonych Hyleków z Serca Maguumy, by pozyskać Pocałunek Wdowy. Besserwesser nie pamięta wiele z tamtego okresu, jedynie bardzo bolesne urywki.
  Wielkie Dzieło
  Również Besserwesser spotkał się z Melanią po wydarzeniach. W jego przypadku natomiast wyszło inaczej. Rzeź w Beetletun została oceniona jako akt samoobrony, niemniej jednak obciążono szlachcica dość poważną grzywną jako nauczkę. Jednak Besserwesser, to Besserwesser - powrócił do życia w swoim stylu oraz wspomaga Seraph swoimi ludźmi z kompanii oraz robi swoje. Ma kontakt z Bractwem Aiwe oraz władzami, przy czym z chęcią współpracuje z karczmą.


  Obrazek
  Góra
    Zobacz profil  
   
  Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
  Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

  Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


  Kto przegląda forum

  Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


  Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
  Nie możesz odpowiadać w wątkach
  Nie możesz edytować swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów

  Szukaj:
  Skocz do: