"Perła" - Sala Główna

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

"Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Sala znajduje się na planie koła od którego odchodzi sześć tuneli. Jeden prowadzi do wyjścia, drugi do kwater mieszkalnych i stołówki, trzeci do kopalni, czwarty do portu, piąty do aresztu, zbrojowni i placówek strażniczych, a szósty prowadzi do szpitala i na targ. Przy każdej ze ścieżek na ścianie znajduje się panel sterowania bariery energetycznej, która może zostać włączona lub wyłączona w zależności od potrzeb. Północną część groty, która do niedawna była zasłonięta za nieprzeźroczystą barierą zajmuje olbrzymia, ozdobna, wykuta w piaskowcu fasada biblioteki "Perły". Ogromny rzeźbiony łuk na środku ściany prowadzi do poieszczenia, a dalej można dostać się do pokoi badawczych oraz gabinetu Victorii. Tuż przy niej znajduje się upragniona brama asuriańska, świecąca fioletowym blaskiem. Prowadzi ona do Klasztoru Durmanda w Lornar Pass i co jakiś czas prowadzone do niej lub z niej są ładunki z surowcami, pożywieniem, czy też stanowi sposób przedostania się uchodźców na pustynię. Jest ona teraz głównym środkiem transportu do Perły. Tuż obok bramy została postawiona niewielka drewniana budka strażnicza. Znajduje się w niej parę zestawów broni, a strażnicy w niej stacjonujący na wszelki wypadek pilnują przejścia.
Na środku sklepienia sali znajduje się duża dziura, przez którą za dnia do środka wpadają promienie słoneczne oświetlające całe pomieszczenie. Zaraz pod nią na łańcuchach przymocowany jest olbrzymi złoty żyrandol z pozawieszanymi na nim licznymi złotymi kryształami. W ciągu dnia kryształy pochłaniają część energii słonecznej, natomiast nocą są źródłem oświetlenia całego pomieszczenia. Zaraz pod nim, na środku sali znajduje się niewielki kamienny piedestał, na którym w strudze światła umieszczona jest złota ośmioramienna gwiazda z wgłębieniem w kształcie skarabeusza trzymającego skrzydłami małą kuleczkę. Artefakt ostatnio został okrążony przez kamienną mozaikę w kształcie ośmioramiennej gwiazdy i oświetlony przez strumienie światła pochodzących z kamieni przymocowanych do każdego z ramion. Pomiędzy bramą asur, a mozaiką na podłodze znajdują się wyraźnie zaznaczona w piasku ścieżka. Wozy kierujące się z portu do kopalni, bądź też w drugą stronę bardzo często tędy przejeżdżają, co sprawiło, że drewniane koła powozów dobiły się do kamiennego podłoża.
Na placu w porze dnia panuje dość duży zgiełk, szczególnie teraz gdy dookoła kompasu porozstawiane zostały namioty uchodźców. Mimo dość dużego pomieszczenia kwater mieszkalnych, napływ uciekinierów z Lion's Arch okazał się zbyt wielki. Wybrańcy, strażnicy badacze, wojownicy, górnicy i uchodźcy na co dzień krzątają się przechodząc z jednego tunelu do drugiego, bądź też załatwiając własne sprawy w sali głównej. Szczególnie ci ostatni są bardzo aktywni. W końcu możliwość przebywania na pustyni przez zwykłe osoby wydaje się naprawdę ciekawą perspektywą.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Pierwsza przygoda Protoboya w tajemniczych grotach "Perły" i tunelach pod kryształową pustynią dobiegła końca. Zadziwiające ile wysiłku wymagało pochwycenie jednego insekta. Jednak podczas wyprawy na która zabrał Protobota w postaci małego zabawkowego golema produkcji Tixxa, Asura popełnił jeden błąd. uruchomił jego funkcję mowy. To co powiedział robot nie spodobało się chyba kilku jego towarzyszom i chcieli zamienić z Asurą kilka słów. Kiedy wszyscy zaczęli się rozchodzić Proto został w Sali i czekał na pytania.
-No dalej, opowiem wam wszystko. Nie zamierzam niczego przed wami ukrywać..-powiedział poważnym tonem.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Saloai była zmęczona ganianiem po pustynnych korytarzach za robakiem, ale w duchu przynajmniej została jej satysfakcja, że ich grupa jako pierwsza ukończyła labirynt. Szkoda tylko, że cień pewnych słów nadal okrywał myśli sylvari.
Spojrzała w skupieniu na Proto, mimowolnie patrząc na niego z góry. Czuła, że coś się w nim zmieniło od czasu wyprawy do siedziby Inquestu. Szkoda, że wszyscy jego malutcy przyjaciele w dalszym ciągu nie pomogli mu wrócić na właściwy tor, ale to nie oznaczało, że miał przyzwolenie na krzywdzenie swoich bliskich.
- W takim razie wytłumacz nam, dlaczego twój robot chciał, żeby go zabić. - odparła troszkę zbyt ostro asurze. - Nawet ja zrozumiałam, że cierpi.
W jej oczach wyraźnie widać było błysk nadziei. Liczyła na to, że tyci wojownik ma na wszystko dobre wytłumaczenie.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Gnomex spojrzała na Sal jakby to było oczywiste
-"Gdyby ciebie nagle zamknięto w ciele które ma znacznie mniejsze możliwości.... Albo by cię sparaliżowało i nie mogłabyś się ruszać przez resztę życia również byś myślała czy śmierć nie jest lepsza. Przynajmniej ja tak to odebralam."- Powiedziała Gnomex która już miała iść do wyjścia jednak zatrzymała się przedyskutować sprawę Protobota którym tak właściwie opiekowała się przez pewien czas.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Arvein w gruncie rzeczy był zadowolony z tej całej zawieruchy, to wszystko pozwoliło mu ukoić zmysły. No i powiedzmy sobie szczerze, nieobecność Alchemika podczas tej przygody, była wielkim plusem. Strażnik w ogóle dostrzegł drugie oblicze pewnego norna i uznał, że hulaszczy Juvi zasługuje na pewien szacunek.
Dopiero kiedy powrócili do Perły, kiedy spotkali się z Proto, mina mu nieco zrzedła. Nie miał bladego pojęcia, czym była ta zabawka Proto, ale tamta sytuacja na pustyni została przez sylvari zapamiętana jako nieco złowieszcza.
- Cóż, ja nie mam zamiaru niczego oceniać, po prostu nie brzmiało to jak jedynie przesada. - zmarszczył tylko brwi i spojrzał po obecnych.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Zack przyjrzał się uważnie osobom które pozostały w sali. Westchnął i powiedział:
-Nie Gnomex, to nie z powodu niewygody. I nie jest to spowodowane cierpieniem Sal, przynajmniej nie fizycznym. Sprawa jest dosyć pogmatwana więc zadawajcie pytania by wszystko było jasne. Zacznijmy od początku. Źródłem "niezwykłości" Protobota jest pewna czarna skrzynka którą musiałaś widzieć Gnomex. W niej jest jego "program", mimo że z programem nie ma to nic wspólnego. Jest tam coś co napędza kryształy energetyczne i pozwala mu na długie funkcjonowanie. Ale nie tylko. To coś pozwala mu na podejmowanie samodzielnych decyzji, a z czasem, po tym jak to coś już przyzwyczaiło się do nowego "ciała", pozwala na odczuwanie emocji.-Asura zrobił krótką przerwę i przebiegł wzrokiem po rozmówcach. Po chwili kontynuował.- Jako członek Klasztoru zapuściłem się kiedyś w głębiny archiwum. Między nudnymi i nieaktualnymi danymi znalazłem coś czego tam nie powinno być. Pudełko, do którego był przyczepiony list. List mówił o tym że to jest coś niezwykłego, coś co nie powinno być traktowane jak eksponat, bo to nie jest przedmiotem. Opisał to jako źródło magii które reaguje na emocje i nastrój w pobliżu siebie. Byłem zaintrygowany, bo rzeczywiście dało się wyczuć magie trzymając ten przedmiot. Poczułem dreszcze podekscytowania kiedy uniosłem wieko pudełka, i gdy zobaczyłem co w nim jest zaniemówiłem. Jeszcze jeden list i przedmiot którego rzeczywiście nie powinno tu być. List, a raczej notatka, było krótka, było na niej napisane: Kwiat Bladego Drzewa.- Asura znowu przerwał. Przyglądał się reakcji reszty i czekał na ewentualne krzyki.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Sylvari zmarszczył brwi, nie krzyknął, ale było widać pewne wzburzenia na jego obliczu.
- Chcesz powiedzieć, że.... -Nie dokończył, słowa nieco mu utknęły w krtani.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Evvi nie miał zamiaru dłużej pobyć w Perle, miał zamiar wyczarować portal do Lwich Wrót. Stanął jednak przez chwilę obok reszty i ogarnął wzrokiem całą salę raz jeszcze. Nadal nie mógł pojąć, jak szybko grupka istot zdołała to zorganizować. I co więcej, skąd znalazła tylu chętnych.
Ocknął się, gdy usłyszał historię Protoboya:
-Chcesz mi powiedzieć, że skonstruowałeś golema, którego źródłem energii jest Kwiat Białego Drzewa, i które daje mu emocje...? - pokręcił smutno głową - Ja i Gnomex powinniśmy już dawno powstrzymać cię od tego... Tworzenie z golemów prawdziwych istot jest... nieetyczne. To prawie jak próby Inquestu połączenia duszy z golemem! Co teraz zrobisz z Protobotem? Czym on właściwie teraz jest? Golemem z duszą? Golemem z emocjami? Sylvarim w golemie?
Po tych zdaniach asura obejrzał się jeszcze raz na resztę sali. Popatrzył na grupy badaczy, górników, bariery energetyczne, wozy z rudą złota.
-Przerażające... - szepnął - Przerażające... - po czym dodał do Gnomex - Myślisz, że Steward Gixx na pewno wie o wszystkim, co się tutaj dzieje...? Skala tego przedsięwzięcia jest... przerażająca. Ktoś tutaj wywęszył rudę złota, a to przyciąga wiele osób, które chyba nie powinny być w otoczeniu artefaktu.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Gnomex pokręciła głową -"Wątpię by Gixx był choć w połowie tak poinformowany o wszystkim jak tego byś chciał.. Zarówno Perła jak i golem z całą pewnością pozostaje poza zasięgiem jego wiedzy... I mam wrażenie, że przynajmniej obecnie tak być pozostało."- Następnie spojrzała karcąco na Zacka -"Nie słyszałeś nigdy o próbie zamknięcia Asury wewnątrz golema? Inquest pracował nad tym latami i w najlepszym wypadku istota wewnątrz stawała się szalona w przeciągu kilku tygodni."- Opuściła uszy -"Jest mi wstyd, że miałam w ręku to pudełko i zamiast dać mu jakieś lepsze warunki ponownie zamknęłam ten kwiat w ciele golema... Wiedziałam, że coś nie gra w momencie gdy moja baza danych nie mogła przeanalizować programu, a właściwie twierdziła, że program nie istnieje... Jednak wtedy potrzebowaliśmy Protobota i nie myślałam o tym... "-W głosie Gnomex można było usłyszeć ostrzegawczą nutę-" A teraz ty uwięziłeś tą osobowość w czymś tak małym... I do tego twierdzisz, że nie sprawiasz mu tym cierpienia. Chyba, że faktycznie jest inny powód by chcieć zginąć?"-
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Saloai niespokojnie zacisnęła pięści, kiedy po jej twarzy przebiegła fala sprzecznych emocji. Coś w jej żołądku zacisnęło się na myśl, że...
- Ty potworze! - warknęła na Proto, wściekła, jak nigdy. W końcu zdołała ukierunkować uczucia. - To jeden z naszych braci, nie możesz go tak traktować! Może i stworzyłeś mu ciało, ale nie jest twoją zabawką! - zagórowała nad asurą, powstrzymując z trudem samą siebie, by się na niego nie rzucić.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Asura słuchał wszystkich zarzutów z uniesioną głową i czekał aż dadzą mu szansę skończyć. Zrozumiał ich ból ale nie usłyszeli całej historii wiec miał nadzieję że dalsze fakty rozwieją ich wątpliwości i gniew.
-Wierzcie mi bądź nie, ale to nie ja oderwałem ten kwiat od Białego Drzewa. Nie zrobił tego też ten uczony który schował to znalezisko. Ta istota to fenomen, che żyć i czuć, czuła radość gdy zabrałem ją z tych zakurzonych archiwów, gdy wracałem do laboratorium witały mnie przyjemne magiczne wibracje, czułem że ta istota czuje. Nie była w stanie żyć, była w stanie odczuwać, więc chciałem dać jej szansę. Stworzyłem jej możliwość ruszania się lecz nie mogłem pozwolić jej samodzielnie sterować Golemem, musiałbym ją wychowywać jak dziecko. Bez wychowania dokonałby samozagłady w przeciągu kilku godzin nie wiedząc w jakie niebezpieczeństwo się pakuje. Jak małe dziecko wkładałaby ręce w ogień i zmierzałaby do niebezpiecznych miejsc i istot. Dlatego ograniczyłem jej wolność przy pomocy sztuczniej osobowości jaką był Prototob. I kiedy minął czas sztuczna osobowość scaliła sie z kwiatem, kwiat przyjął jej tok myślenia i dał jej odczuwać. Osobowość Protobota chroniła go przed niebezpieczeństwem i dała jej mozłiwosć poznania tego świata, jego mieszkańców. Co zrobiły ten kwiat sam? Leżałby dalej w ciemności w archiwach? Tutaj mógł odczuć czym jest przyjaźń, czym jest poświecenie, czym jest solidarność i praca z przyjaciółmi. Pozostał jedynie problem, taki sam jaki macie teraz wy. On chce żeby go zabić bo nie akceptuje takiej formy egzystencji. Nie chce istnieć na podstawie czyjegoś życia, które przecież i tak już nigdy by nie rozkwitło! To nie jest wasz brat, on nie może rozwinąć się dalej i wstać jak wy! Ktoś zerwał ten kwiat i rzucił go na ziemię. Ja po latach dałem mozłiwosć jego życia! -Asura starał się im przekazać wszystko co mogło do nich trafić. Nie chciał być brany za bezdusznego naukowca który uwięził istotę w ciele golema.-Zamknąłem go w tym ciele bo był zagrożeniem dla mnie i dla siebie. Chciał siłą mnie zmusić do zakończenia tego, zaatakował mnie. Pierwszy raz odczuł złość i nie był w stanie się kontrolować. Teraz staram się go uspokoić od dłuższego czasu, jeśli w tym ciele pozna radość życia to przywrócę mu dawną formę.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Z głębi tunelu prowadzącego do wyjścia słychać było wesołe podgwizdywanie. Nagle do sali wszedł wesoły Juvi -Myślicie że to się nadaje do jedzenia?- zapytał się towarzyszy, wskazując na trzy 15 centymetrowe skorpiony.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Sylvari słuchała w skupieniu, ale jakoś pomimo tłumaczeń Proto, złość nie chciała jej opuścić. Prychnęła tylko i odwróciła głowę, walcząc z własnymi myślami. Całkowicie zignorowała wtrącenie Juviego, nawet nie dotarło do niej, co mówił.
- I z czystym sumieniem możesz mi powiedzieć, że Byłeś u naszej Matki, by upewnić się, że nie mógł powrócić do Snu? - syknęła, zamykając oczy. - Chcę z nim porozmawiać. - zażądała twardo i ponownie spojrzała ostro na asurę.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Arvein słuchał tego wszystkiego z nietęgą miną, ale do pewnego stopnia rozumiał, przynajmniej starał się zrozumieć, Proto. A wtedy Saloai poruszyła bardzo ważną kwestię. Jeżeli chodziło o norna, to na razie go zignorował, tylko lekko skinął głową w jego stronę.
- Dobre pytanie Proto... Czy zrobiłeś tak? Czy postanowiłeś zawierzyć jedynie własnemu osądowi? - rzekł z mimowolnie rosnącą dezaprobatą. - Wszystkie istoty mają prawo do rozwoju, ale... czy... to miał być rozwój na jaki zasłużyła ta istota? - pokręcił głową smutno.
aiwe_database

Re: "Perła" - Sala Główna

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Gnomex była zdziwiona podwójnie. Po raz pierwszy z powodu całej tej historii i tego, że kwiat ten połączył się ze sztuczną osobowości golema... Drugi powód zdziwienia wyraziła już głośno -"Naprawdę nie zainstalowałeś blokady w sztucznej osobowości która uniemożliwia zaatakowania stwórcy? Nazwałabym to idiotycznym pominięciem ale chyba sam jesteś tego świadomy. Co do złości - z całą pewnością odebrania głosu Protobotowi nie sprawi, że stanie się milszy..."-zastanowiła się chwilę -"Z tego co mówisz powinien mieć osobowość podobną do Pierworodnych Sylvari, może ktoś kto ma doświadczenie w kontaktach z nimi będzie mógł uspokoić go lepiej niż Ty Zack."-
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości