Raport

Opasłe w tomy półki i walające się wszędzie pergaminy. Tutaj trafiają zakończone przygody.
aiwe_database

Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Grupa wreszcie, w poczuciu częściowo wypełnionego zadania, wróciła do siedziby gildii. Powrót zresztą był dość przyjemny - nie napotkali większych trudności. Wyglądało na to, że udało im się namierzyć pirata Twardobrodego i odzyskać skrzynię z ich artefaktami, niestety w Garenhoff wszystko się w pewnym stopniu skomplikowało - pirat został skazany na śmierć, a niektóre z przedmiotów ze skrzyni skradzione. Tak czy inaczej, duża część zawartości skrzyni nadal znajdowała się w ich posiadaniu. Co ciekawe, mieli nawet ciało Twardobrodego, gdyż zainteresował się nim Ozkat i wziął je razem ze sobą - przechowując je w worze.

Varrus, Jack, Kae, Owiq, Sub, CJ, Ameriel, Ozkat oraz Natty znaleźli się wreszcie w posiadłości gildii. Czekał ich zasłużony odpoczynek. Jednak wiedzieli, że muszą zrobić jeszcze jedno: zdać raport z owej misji Władcy Leth mori Aiwe.
W posiadaniu grupy były takie przedmioty jak: złota statuetka z podpisem, którego rozszyfrowanie było prawdopodobnie niemożliwe, starannie wykonana mapa starej siedziby, zdobne pudełeczko, w którym wcześniej musiało się znajdować coś bardzo cennego o podłużnym kształcie i jakieś śmieci.
Warto też zaznaczyć, że w ręce Subortisa wpadł artefakt, jakim było rozbite lustro. Jednak nikt poza nim o tym nie wiedział.

Obrazek

Xar siedział właśnie w gabinecie Rady Leth mori Aiwe, przeglądając różnego rodzaju dokumenty. Wyglądało na to, że dzisiejszy dzień spędzi tak samo jak poprzedni - to znaczy na papierkowej robocie. W końcu jednak postanowił się chwilę zrelaksować i sięgnął po "Głos Aiwe" w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego artykułu, ale kiedy nic nie przykuło jego uwagi, wstał od biurka, chcąc nieco rozprostować kości.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Zbliżała się do gabinetu z Owiqiem, oczywiście kłócąc się po drodze
- Jak mogłeś im uwierzyć - mówiła podniesionym tonem głosu - nie zastanowiło Cie to, że tylko niektóre przedmioty zniknęły - mówiła dalej będąc co raz bliżej gabinetu - przecież to nie logiczne- pokręciła z dezaprobatą głową i zaczęła mówić już spokojniejszym tonem głosu- Subortis był na statku ciekawe w jakim stanie był, czy miał jakieś dziury, bo jak nie to ewidentnie kłamali i zrobili z nas debili. - opuściła ręce, którymi cały czas gestykulowała
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Mały mag iluzji tuptał na swych krótkich nóżkach, niosąc plecak wypchany przedmiotami które odzyskali tuż obok kobiety. Naglę przystanął i wyjął swój miecz z pochwy. Wyciągnął dłoń do przodu u upuścił go. Metalowa broń w mgnieniu oka uderzyła o posadzkę. Następnie wziął liść nieopodal rosnącej roślinki i uczynił z nim to samo. Liść opadł powoli. - Wcale nie zastanawia mnie, że niektóre tylko rzeczy mogły pójść na dno. Przecież przez waszą niekompetencję uderzyliśmy w dok. Kto wie jak bardzo oberwało się skrzyni. Czy tylko cześć się z niej nie wysypała. - Tłumaczył spokojnie podnosząc miecz i idąc dalej. - Na przykład przy uderzeniu tylko lżejsze rzeczy mogły wypaść, a cięższe pozostać w skrzyni. Nie wiem nie było mnie tam. Próbowałem zapanować nad okrętem i nie wpaść na skały. Nie dziwi mnie też zachowanie strażników po tym coście amatorzy nawyprawiali u nich. Szczególnie tamten konus. - Pokręcił z dezaprobatą małą główką. - Kiedy dowiemy się jakie rzeczy odzyskaliśmy, a jakich nie, może to nam jakoś rozświetli ten spór. Przecież musi być jakaś lista.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Niekompetencję? Ty próbowałeś sterować? Kto jako pierwszy poleciał na górę szukać steru? - pytał z niedowierzaniem Owiq'a wchodząc razem z nimi.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Za grupą kłócących się szedł z rękami w kieszeni, lekko przygarbiony Jack. - Oczywiście, że część przedmiotów musiała wypaść ze skrzyni podczas sztormu, nie mogło być inaczej. - mówił do siebie starając się udawać głos Owiq'a. - Po prostu znaleźli się stróże prawa od siedmiu boleści i po prostu nas okradli. - mruczał dalej pod nosem.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Odwróciła się do męża chwytając go za łapę
- Owiq winę zwala na mnie, oddał mi ster zadowolony z siebie, by na niego nie było i tylko dyspozycje przekazywał - mówi spokojnym tonem - skręć w lewo, ale nie to lewo to drugie - przedrzeźnia asurę - a to niby kobiety nie rozróżniają kierunku - wzdycha cicho - potem się dziwi, że się rozbiliśmy - kręci głową zniesmaczona - poza tym wydaje mi się, że zamykaliśmy skrzynię i jakby przedmioty wyleciały, to prędzej walałyby się po kajucie, a nie nagle znalazły się pod wodą. Nie wiem, nie wierzę w to całe zatonięcie.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

No nie moja wina, że Alchemia uraczyła Asury taką ponadprzeciętną inteligencja, ale popatrz na mnie...-Powiedział do kobiety rozkładające ręce. - niestety wzrost mamy inny od was. Nieprzemyślana budowa tak wielkiego steru, wykluczała mnie jako sternika. -Zwrócił się do wszystkich. - Kae się nadawała...gdyby tylko jeszcze słuchała. Sztorm pchał nas prosto na skały. Gdyby nie to "Skręć w lewo" zamiast miękkiego drewnianego doku w nie by przywaliła. Poza tym zostawiliście nas z Kae samych. Jack się bujał się na maszcie, a ciebie nie widziałem wcale. - Zakończył dysputę rzucając Popielcowi groźne spojrzenie, następnie zapukał lekko w drzwi i wszedł do gabinetu nie czekając na odpowiedź. Widząc postać Władcy przechadzającą się po pomieszczeniu, bez krępacji podszedł do biurka i rzucił nań ciężki plecak.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- Strasznie słaby masz wzrok - burknął do Owiq'a lekko poddenerwowany - Poza tym szkoda, że ta ponadprzeciętna inteligencja nie pozwala Ci się przyznać do błędu. Tak, okradli nas, nie, to nie jest możliwe, żeby co cenniejsze rzeczy tonęły tak wybiórczo...
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Zostawiwszy plecak na biurku obrócił się na piecie i podszedł do popielca. - Wzrok mam doskonały, nie wiedziałem cie na mostku podczas kiedy ja z pomocą Kae próbowaliśmy ratować statek. Przyznać do jakiego błędu? Wpadając na skały już byśmy nie żyli, wbijając się w dok mieliśmy szansę. O uniknięciu zderzenia ni było mowy. - Powiedział podchodząc do sierściucha. - Może nas okradli, może nie. Dowodów brak. Dodatkowo skąd wiesz drogi Popielcze, że zaginęły cenniejsze rzeczy? -Spojrzał podejrzliwie na Varrusa jakby to on był złodziejem. - Nie mieliśmy listy rzeczy, a tym bardziej listy z wyceną..hmmm..?
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

- A ja mam doskonałą pamięć i zajmuję się złotnictwem, więc potrafię w locie wycenić co jest ile warte - burknął podirytowany.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Odpuścił już, stwierdziła,że nie będzie się przekomarzać z Owiqiem, ale słysząc jego słowa podeszła i spojrzała na Asurę z oburzeniem
- Jak możesz w ogóle insynuować, że mój mąż mógł coś ukraść - powiedziała ściągając brwi - dobro bractwa leży mu na sercu, tak jak i każdemu z nas, więc proszę nawet tak nie mów bo to herezja - oburzyła się
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Machnął teatralnie ręką. - Pamięć powiadasz, a czy wzrok który przez materiał widzi też? Gdyż wydaje mi się że nie widziałeś wnętrza mojego plecaka i rzeczy które odzyskaliśmy, więc jak jesteś w stanie porównywać tego nie wiem. - Poszedł na tył kolumny śmiałków, którzy stali przed gabinetem. Przechodząc obok kobiety rzekł tylko. - Słuchasz tymi swymi malutkimi uszkami, ale nie słyszysz. Nie inseminowałem, że Popielec coś ukradł, a tylko nie podzielił się z nami jakimiś informacjami, ale jak widzisz już wszystko wyjaśnione. - Przewrócił oczkami.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Varrus Lockburner pokręcił tylko głową i machnął łapą w wyrazie dezaprobaty.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Przewróciła oczami i spojrzała na Władcę
- Przyszliśmy złożyć raport z wyprawy mającej na celu namierzenie Twardobrodego i odzyskania przedmiotów gildii - zwróciła się do Xara - Owiq - spojrzała na Asurę - może zaczniesz - spytała z lekkim uśmiechem.
aiwe_database

Re: Raport

Nieprzeczytany post autor: aiwe_database »

Nie długo po wejściu popielca, asury i dwóch ludzi. Do pomieszczenia wszedł nekromanta i spojrzał na każdego z osobna beznamiętnie, jedynie jego wzrok dłużej spoczął na władcy Aiwe, cóż nie bez powodu zresztą widział go pierwszy raz. Jednakże nie trwało to długo i po wejściu oparł się o jedną ze ścian skrzyżował ręce i zamknął odsłonięte zza bandaży oko.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości